Mistrzostwa Polski Kobiet i I Liga w PC

W dniach 6 – 7 czerwca 2008 r. – czyli w piątek i sobotę na Hali HOSiR w Hrubieszowie odbędą się zawody najwyższej rangi krajowej w podnoszeniu ciężarów, czyli Mistrzostwa Polski Kobiet i I liga kobieca.

Reklamy

Zawodniczki Unii Hrubieszów i z całego kraju liczą na gorący doping kibiców podczas tej imprezy, ponieważ będą ataki na rekordy Polski.

Zawody będą miały również w dużej mierze wpływ na ustalenie czteroosobowej (taki limit miejsc posiada Polska) kadry Polski na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie. Chętnych jest sporo m.in. Karpińska Marzena z Biłgoraja, tegoroczna Mistrzyni Europy Aleksandra Klejnowska z Siedlec, Marieta Gotfryt z Oławy, Dominika Misterska z Siedlec, Anna Smosarska z Ciechanowa, także i była zawodniczka Unii Hrubieszów brązowa medalistka tegorocznych Mistrzostw Europy Magda Ufnal, obecnie reprezentująca Budowlanych Opole, która liczy również na kibiców z jej miejscowości rodzinnej z Gródka nad Bugiem i Huczwą. O medal z pewnością będzie walczyć również obecna zawodniczka Unii, czołowa zawodniczka Europy w juniorkach Ewa Mizdal.

Podczas posiedzenia PZPC 6 VI w Hrubieszowie zatwierdzony zostanie skład reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata Juniorek i Juniorów do 20 lat w Kolumbii w dniach 13-20.06.2008r., trójmecz Polska – Niemcy – Finlandia 22 06, oraz skład na Mistrzostwa Krajów Nadbałtyckich 5 – 7 07 na Łotwie.

***

KOMUNIKAT XV MISTRZOSTW POLSKI KOBIET – II RZUT DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW POLSKI KOBIET W PODNOSZENIU CIEŻARÓW Hrubieszów 6-7.06.2008

Komunikat organizacyjny

I. Organizator:

Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów.

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

Urząd Miasta w Hrubieszowie.

Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie.

Miejski Klub Sportowy „Unia” Hrubieszów.

Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów.

Współorganizatorami są: Gminy Hrubieszów, Mircze, Trzeszczany, Werbkowice oraz Dołhobyczów.

II. Miejsce zawodów: Hala Sportowa HOSiR ul. Ciesielczuka 2.

III. Termin: 6-7.06.2008r.

IV. Cel zawodów:

– Podstawowym celem jest wyłonienie indywidualnych Mistrzyń Polski i kwalifikacji olimpijskich do Pekinu.

– Rozegranie II rzutu Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet.

– Popularyzacja tej dyscypliny sportu w kraju, Lubelszczyźnie i na terenie Powiatu i Miasta Hrubieszów.

– Stworzenie warunków dla współzawodnictwa i wzrostu poziomu sportowego wśród kobiet.

V. Program Mistrzostw:

6.06.2008 Piątek

Godz:11.00-13.00 – Akredytacja zawodniczek i uczestników – Hala HOSiR – ul. Ciesielczuka 2.

13.00 – Konferencja techniczna – w miejscu zawodów

15.30 – start kategoria 48 kg – zgłoszone

Kolejno: nazwisko, imię, rok urodzenia, klub i miejscowość, najlepszy wynik z tego roku

1 KARPIŃSKA MARZENA 1988 LKS ZNICZ BIŁGORAJ 174 kg

2 KARCZEWSKA PAULINA 1985 AZS AWF BIAŁA PODLASKA 127

3 FUS AGATA 1989 LKS ZNICZ BIŁGORAJ 111

4 ZAORSKA AGNIESZKA 1988 CLKS MAZOVIA CIECHANÓW 109

5 MALEC EMILIA 1990 LKS ZNICZ BIŁGORAJ 104

6 SROKA PAULINA 1993 MGLKS TARPAN MROCZA 103

7 SOBIERAJ MAGDALENA 1989 UKS TALENT WROCŁAW 93

17.00 – Uroczyste Otwarcie Mistrzostw

18.00 – start kat 53 kg – zgłoszone

1 ŁOCHOWSKA JOANNA 1988 UKS ZIELONA GÓRA 170

2 HETZYG MALWINA 1988 MGLKS TARPAN MROCZA 165

3 MĘDZA MARTYNA 1992 WLKS SIEDLCE IGANIE NOWE 150

4 ZAWERACZ AGATA 1991 UKS PIWNICZNA 128

5 BEDNARCZYK SANDRA 1989 GKS ANDALUZJA PIEKARY ŚL. 128

6 ZADACH JOANNA 1989 MKS ATLETA GDAŃSK 122

7 LALIK SYLWIA 1987 MKS UNIA HRUBIESZÓW 120

8 KUKAWSKA KAROLINA 1991 AZS AWF BIAŁA PODLASKA 119

9 KOSAKOWSKA RENATA 1991 CLKS MAZOVIA CIECHANÓW 117

10 CHUDZIK DOROTA 1991 MKS UNIA HRUBIESZÓW 109

11 HOLIK BARBARA 1990 LKS POGÓRZE GORLICE 102

12 DROZD ILONA 1990 MLKS LECHIA SĘDZISZÓW 101

13 WOZOWICZ DOROTA 1991 MLKS LECHIA SĘDZISZÓW 100

14 WOŁK DOROTA 1990 MGLKS TARPAN MROCZA 100

15 DZIENIS JUSTYNA 1989 UKS TALENT WROCŁAW 100

16 WOZOWICZ MONIKA 1991 MLKS LECHIA SĘDZISZÓW 97

7.06.2008 Sobota

Godz.10.00 – start kat 58 – zgłoszone

1 KLEJNOWSKA ALEKSANDRA 1982 WLKS SIEDLCE IGANIE NOWE 212

2 GOTFRYD MARIETA 1980 HAKS TYTAN OŁAWA 200

3 ROWIŃSKA MALWINA 1986 WLKS SIEDLCE IGANIE NOWE 183

4 KOWALCZYK PATRYCJA 1989 HKS SZOPIENICE 163

5 TALARSKA MAGDALENA 1989 WLKS SIEDLCE IGANIE NOWE 148

6 GRABARCZYK KATARZYNA 1991 LKS DOBRYSZYCE 147

7 PĘDZICH MAGDALENA 1992 UOLKS OSTRÓW MAZ. 146

8 DĄDZIK BARBARA 1991 GLKS HEROS SROKOWO 143

9 ŁOZOWA LAURA 1988 UKS TALENT WROCŁAW 143

10 NOWAK KATARZYNA 1987 UOLKS OSTRÓW MAZ. 134

11 DASZKIEWICZ MAŁGORZATA 1986 LEGIA WARSZAWA 126

12 ZAWADZKA MARLENA 1988 UKS TALENT WROCŁAW 125

13 KARWOWSKA KATARZYNA 1985 CWSPC ZAWISZA BYDGOSZCZ 125

14 GNIADEK DANUTA 1989 ORZEŁ CIĘŻKOWICE 122

15 STEC ANNA 1991 MLKS LECHIA SĘDZISZÓW 117

16 KOMZA DOMINIKA 1991 MKS UNIA HRUBIESZÓW 96

17 PLUTA EWA 1990 LKS OPOCZNIANKA OPOCZNO 95

10.00 – start kat 63 – zgłoszone

1 MISTERSKA DOMINIKA 1979 WLKS SIEDLCE IGANIE NOWE 208

2 OLSZEWSKA MONIKA 1985 CLKS MAZOVIA CIECHANÓW 170

3 GRYCZKA JOANNA 1989 WLKS SIEDLCE IGANIE NOWE 167

4 BRULEWICZ KATARZYNA 1989 CLKS MAZOVIA CIECHANÓW 164

5 GRĄDZKA MALWINA 1986 LEGIA WARSZAWA 157

6 CICHOWSKA EMILIA 1984 UKS TALENT WROCŁAW 152

7 KRUCZYŃSKA MILENA 1993 UOLKS OSTRÓW MAZ. 147

8 MARCINOWSKA KATARZYNA 1991 GLKS HEROS SROKOWO 147

9 DROBNIK ANETA 1989 PROMIEŃ OPALENICA 146

10 DĄDZIK MONIKA 1992 GLKS HEROS SROKOWO 140

11 WEJMAN SYLWIA 1991 PROMIEŃ OPALENICA 136

12 STANISŁAWSKA OLGA 1987 MKS ATLETA GDAŃSK 135

13 KRUMIN JOANNA 1992 UKS TALENT WROCŁAW 133

14 LIS WIOLETA 1988 AKS BIAŁOGARD 120

15 DĄDZIK MAŁGORZATA 1989 GLKS HEROS SROKOWO 95

16 GŁUSZEK ANNA 1989 LKS OPOCZNIANKA OPOCZNO 90

17 TURLEJ ANNA 1989 LKS OPOCZNIANKA OPOCZNO 90

18 ADELMAN MAŁGORZATA 1991 CWSPC ZAWISZA BYDGOSZCZ 90

13.30 – start kat 69 – zgłoszone

Kategoria 69

1 SMOSARSKA ANNA 1985 CLKS MAZOVIA CIECHANÓW 202

2 MIZDAL EWA 1987 MKS UNIA HRUBIESZÓW 201

3 OSTAPSKA KATARZYNA 1988 AZS AWF BIAŁA PODLASKA 201

4 KIETLIŃSKA MAGDALENA 1986 WLKS SIEDLCE IGANIE NOWE 172

5 URDA MARCELA 1989 WLKS SIEDLCE IGANIE NOWE 161

6 WIEJAK MAŁGORZATA 1992 MKS WISŁA PUŁAWY 153

7 SKWIERCZYŃSKA IWONA 1989 WLKS SIEDLCE IGANIE NOWE 148

8 FORMELA IWONA 1989 MGLKS TARPAN MROCZA 145

9 CICHOWSKA PAULINA 1987 UKS TALENT WROCŁAW 144

10 KRAUSE MAŁGORZATA 1992 MGLKS TARPAN MROCZA 137

11 TATKIEWICZ MARTA 1986 AZS AWF BIAŁA PODLASKA 135

12 KRASZEWSKA NATALIA 1992 CLKS MAZOVIA CIECHANÓW 135

13 CICHA MAGDALENA 1991 PROMIEŃ OPALENICA 135

14 KESSLER ŻANETA 1992 UOLKS OSTRÓW MAZ. 130

15 GRUSZCZYŃSKA NATALIA 1992 UOLKS OSTRÓW MAZ. 130

16 WALDON NATALIA 1989 CWSPC ZAWISZA BYDGOSZCZ 124

17 URBAN NATALIA 1992 MLKS LECHIA SĘDZISZÓW 120

18 MARCINOWSKA JOANNA 1993 GLKS HEROS SROKOWO 105

15.30 – start kat 75,+75 – zgłoszone

Kategoria 75

1 ZABOROWSKA EWELINA 1987 MKS ATLETA GDAŃSK 185

2 KRUŻEL JUSTYNA 1989 WLKS SIEDLCE IGANIE NOWE 150

3 CICHOWSKA ELWIRA 1989 UKS TALENT WROCŁAW 149

4 KURZYDŁO MONIKA 1988 LKS ZNICZ BIŁGORAJ 144

5 LISEWSKA KATARZYNA 1989 KS RZEMIEŚLNIK MALBORK 143

6 KRYSTMAN ANNA 1993 UOLKS OSTRÓW MAZ. 139

7 LURKA OKTAWIA 1990 MLKS LECHIA SĘDZISZÓW 136

8 WINOGRADOW ANNA 1988 MOS OPOLE 135

9 ŚLĄZAK KINGA 1988 AKS MYŚLIBÓRZ 135

10 NAJDOWSKA IGA 1990 MGLKS TARPAN MROCZA 130

11 PIOTROWSKA JOANNA 1990 PROMIEŃ OPALENICA 127

12 BORYCHOWSKA SYLWIA 1990 WLKS SIEDLCE IGANIE NOWE 127

13 PORTKA KATARZYNA 1991 LKS ZNICZ BIŁGORAJ 126

14 SOBASZEK AGNIESZKA 1991 LEGIA WARSZAWA 115

Kategoria +75

1 UFNAL MAGDALENA 1984 KS BUDOWLANI OPOLE 237

2 BAGIŃSKA SABINA 1985 UKS HORYZONT MEŁNO 218

3 SZAMAŃSKA NADIA 1985 WLKS SIEDLCE IGANIE NOWE 190

4 SPYRA SANDRA 1989 GKS ANDALUZJA PIEKARY ŚL. 183

5 PYRZ EWELINA 1990 MKS UNIA HRUBIESZÓW 137

6 PASKA MAGDALENA 1991 MLKS LECHIA SĘDZISZÓW 131

7 KALETA MAŁGORZATA 1990 WLKS SIEDLCE IGANIE NOWE 131

8 DZIEWULSKA ANNA 1991 WLKS SIEDLCE IGANIE NOWE 121

9 PIOTROWSKA MAŁGORZATA 1989 MKS ATLETA GDAŃSK 120

10 MIĄSKO MAŁGORZATA 1990 AKS MYŚLIBÓRZ 119

11 BUDEK JOLANTA 1991 LKS ZNICZ BIŁGORAJ 104

17.30 – Zakończenie Mistrzostw

W programie podane są godziny startu – przypominamy, iż ważenie poszczególnych kategorii wagowych odbywa się na 2 godz. przed startem na hali HOSiR ul. Ciesielczuka 2.

VI. Zgłoszenia udziału w zawodach:

Zakwalifikowane zawodniczki zgłaszają kluby na adres organizatora zawodów. Mistrzostwa Polski Kobiet zostaną przeprowadzone zgodnie z regulaminem PZPC. Drużynowe Mistrzostwa Kobiet zostaną przeprowadzone zgodnie z regulaminem PZPC.

Zgłoszenia pisemne prosimy zgłaszać na adres MKS „Unia” Hrubieszów 22-500 Hrubieszów; ul. Ciesielczuka 2 –

tel. / fax (084)6962381, tel. (084) 6963075.

Lub w formie elektronicznej na adres – e-mail: mks_unia_hrubieszow@op.pl

Ostateczny termin zgłoszenia ustala się na dzień 2.06.2008r !

Ustalona lista na konferencji technicznej jest ostateczna. Każdy klub uczestniczący w rozgrywkach zgłasza na konferencji maksimum 5 zawodniczek (nazwisko i imię) do startu w DMPK. Przy braku potwierdzenia startu zawodniczki przed konferencją na piśmie lub na konferencji zawodniczka nie zostanie dopuszczona do startu.

VII. Startowe:

Od każdej zawodniczki i osób towarzyszących według regulaminu PZPC będzie pobierane w miejscu akredytacji, nie będzie pobierane startowe za DMPK.

VIII. Zakwaterowanie i wyżywienie:

Cena osobodnia – 100 zł (nocleg 45 zł -obiad 25zł, kolacja 15zł, śniadanie 15zł, ) Jest możliwość wykupienia obiadu w piątek!. Możliwy jest także przyjazd w czwartek z wykupieniem noclegów i wyżywienia po uprzednim zamówieniu. Dojazd z miejsca zakwaterowania na wagę i start organizator zapewnia. Płatne gotówką w miejscu akredytacji. Wyżywienie w miejscu zakwaterowania.

IX. Nagrody:

Za zajęcie od 1-3 miejsca w każdej kat wagowej wręczone zostaną medale za rwanie, podrzut i dwubój oraz medal dla trenera złotej medalistki w dwuboju. Za zajęcie miejsc 1-6 zawodniczki otrzymują dyplomy. Pula nagród zgodnie ze złożoną ofertą na organizację Mistrzostw Polski Kobiet wyniesie 20.000. w gotówce. Zasady podziału nagród organizator poda na konferencji technicznej. W punktacji klubowej i wojewódzkiej Mistrzostw Polski Kobiet wręczone zostaną puchary 1-3, i 1-6 dyplomy.

***

Rekordy Polski w podnoszeniu ciężarów ze strony PZPC

Seniorki

Imię i nazwisko, Wynik, Data i miejsce Data i miejsce zawodów

Kat. 48 kg

Rwanie Karpińska Marzena Znicz Biłgoraj 75 09/10/07 Santa Cruz

Podrzut Karpińska Marzena Znicz Biłgoraj 92 17/09/07 Ciang Mai

2-BójKarpińska Marzena Znicz Biłgoraj 166 17/09/07 Ciang Mai

Kat. 53 kg

RwanieRowińska Malwina WLKS Siedlce 9 29/06/07 Glinojeck.

PodrzutRowińska Malwina WLKS Siedlce 103 10/11/05 Doha

2-BójRowińska Malwina WLKS Siedlce 179 20/09/07 Chiang Mai

Kat. 58 kg

Rwanie Gotfryd Marieta MKS Oława 98 17/10/04 Glinojeck

Podrzut Klejnowska Aleksandra WLKS iedlce 127 20/04/04 Kijów

2-BójKlejnowska Aleksandra WLKS Siedlce 222 20/04/04 Kijów

Kat. 63 kg

Rwanie Misterska Dominika WLKS Siedlce 102 30/06/04 Frederick

Podrzut Misterska DominikaWLKS Siedlce 127 25/04/01 Trencin

2-BójMisterska Dominika WLKS Siedlce227 25/04/01 Trencin

Kat. 69 kg

Rwanie Misterska Dominika WLKS Siedlce 10119/06/04 Siedlce

Podrzut Misterska Dominika WLKS Siedlce 127 19/06/04 Siedlce

2-BójMisterska Dominika WLKS Siedlce227 19/06/04 Siedlce

Kat. 75 kg

Rwanie Ewa Kuraś Przyjaźń Bartoszyce 100 01/05/03 Frankfurt

Podrzut Prei Beata Grom Więcbork 130 29/07/00 Gdynia

2-BójPrei Beata Grom Więcbork 227 27/04/00 Sofia

Kat. + 75 kg

Rwanie Wróbel Agata Góral Żywiec 132 22/09/00 Sydney

Podrzut Wróbel Agata Góral Żywiec 163 17/07/04 Kerava

2-Bój Wróbel Agata Góral Żywiec 295 22/09/00 Sydney

Opracował – mak

Na zdjęciu – Ewa Mizdal pod okiem trenera A. Czerniaka solidnie trenowała w siłowni ZS nr 1 w Hrubieszowie, aby walczyć o medal, trzymamy kciuki.