24 kwietnia 2024

Mistrzostwa Polski U20 w podnoszeniu ciężarów. Bartosz Kozar z Unii Hrubieszów jedenasty

W hali sportowej im. Ireneusza Palińskiego w Ciechanowie trwały trzydniowe mistrzostwa Polski do lat 20, do których przystąpiły również kluby z naszego rejonu, zdobywając trzy medale w każdym kolorze. Tym razem z Unii Hrubieszów wystartował jeden zawodnik zajmując 11 miejsce.

Najwyższe miejsca z Agrosu Zamość i Znicza Biłgoraj uzyskali:

Agros Zamość (trener Andrzej Gaweł):

złoto Kacper Popielewski w kat. 55 kg (162 kg), brąz Emilia Drozda w kategorii wagowej 45 kg (89 kg w dwuboju), 5. Kamila Drozda w kat. 55 kg (99 kg), 5. Ewa (Kuczmaszewska w kat. +87 kg (128 kg), 5. Arkadiusz Przyczyna w kat. 89 kg (238 kg),

Znicz Biłgoraj (trenerzy Henryk Wybranowski i Andrzej Strzałka):

srebro Klaudia Kość kat. 87 kg (143 kg), 4. Wiktoria Głuszczak w kat. 45 kg (80 kg), 4. Wiktoria Raczkiewic w kat. 81 kg (141 kg). Najlepszym klubem został CLKS Mazovia Ciechanów.

Unia:

11. Bartosz Kozar 2005 kat. +109 kg (187 kg: 82+105)

­

Z okręgu lubelskiego najwyżej sklasyfikowany został Agros Zamość (8 miejsce). W klasyfikacji województw zdecydowane zwycięstwo mazowieckiego, które wyprzedziło lubelskie. Przewodniczącym Jury oceniające pracę sędziów był Zdzisław Żołopa z Biłgoraja.