Mistrzostwa Polski w PC w Hrubieszowie!

W dniach 28-30.10.2011 r. w hali HOSiR w Hrubieszowie odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 17 w Podnoszeniu Ciężarów. Wśród plejady zgłoszonych zawodników są również reprezentanci Unii Hrubieszów, nawet z szansami na medale, ale … z Państwa obecnością, zapewne będzie im łatwiej je zdobyć. Przedstawiamy program zawodów.

Reklamy

i>Na zdjęciu – Marlena Chudzik z Unii Hrubieszów ma szansę nawet na złoty medal, w kategorii wagowej 48 kg, już w piątek od 15.30!

W zawodach weźmie udział 170 zawodników z 47 klubów!

Z historii hrubieszowskich ciężarów

Od 1995 roku (nieprzerwanie) zawodnicy sekcji podnoszenia ciężarów MKS „Unia” co roku zdobywają medale na Mistrzostwach Polski w kategoriach juniorów i młodzieżowców.

W dowód uznania osiągnięć hrubieszowskiej sztangi i progresji wyników, Polski Związek Podnoszenia Ciężarów w Warszawie powierza nam organizację kolejnych ogólnopolskich imprez o randze Mistrzostw Polski:
– w roku 2003 – Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20,
– w roku 2004 – Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów do lat 20,
– w roku 2005 – Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży,
– w roku 2008 – Mistrzostwa Polski Kobiet /seniorek/
– w roku 2010 – Młodzieżowe Mistrzostwa Polski do lat 23 oraz Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet.

Tak więc rozpoczynająca się jutro impreza jest już siódmą o tak wysokiej randze.

Od roku 2010 medalowe miejsca zajmują także seniorzy i seniorki hrubieszowskiej „Unii”.

W bieżącym roku sztangiści i sztangistki MKS „Unia” Hrubieszów zdobyli do tej pory na Mistrzostwach Polski 7 medali, w tym:
– na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – 1 medal brązowy Marleny Chudzik
– na Mistrzostwach Polski Juniorów do lat 20 – 1 medal brązowy Anny Piaseckiej
– na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 23 – 2 złote medale Marcina Kondziołki i Adama Sarzyńskiego
– na Mistrzostwach Polski Seniorek – 2 złote medale Sylwii Lalik i Ewy Mizdal
– na Mistrzostwach Polski Seniorów – 1 złoty medal Marcina Kondziołki.

Mamy zatem w Hrubieszowie troje aktualnych Mistrzów Polski w kategorii seniorskiej. Ewa Mizdal powtórzyła swój sukces z ubiegłego roku broniąc mistrzowski tytuł i ustanawiając dodatkowo 2 rekordy polski – w rwaniu i dwuboju.

Natomiast Marcin Kondziołka jest pierwszym Mistrzem Polski Seniorów w historii sekcji ciężarowej hrubieszowskiego Klubu.

Piąte miejsce Ewy Mizdal na Mistrzostwach Europy oraz dwa ustanowione przez nią w tym roku rekordy, rozbudzają apetyt na wysokie miejsce tej zawodniczki w zbliżających się Mistrzostwach Świata, a także nadzieję na jej występ w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

To jednak przyszłość. Obecnie przez 3 dni będziemy obserwować na hrubieszowskim pomoście rywalizację 167 sztangistek i sztangistów z 48 klubów w tym 112 chłopców i 55 dziewcząt z terenu całej Polski. W tym gronie jest także dwunastka reprezentantów naszego hrubieszowskiego Klubu – 6 zawodników i 6 zawodniczek:

1. Kondziołka Marzena kat. wag. 44 kg
2. Mojsym Marzena 44 kg
3. Chudzik Marlena 53 kg
4. Tyszko Agata 69 kg
5. Jakubasz Anna 69 kg
6. Kot Paulina +69 kg
7. Kasztelan Damian 62 kg
8. Starzec Adrian 69 kg
9. Pańko Kajetan 69 kg
10. Foks Damian 77 kg
11. Krawczuk Mateusz 77 kg
12. Kawka Jarosław 94 kg

Zawody obsługiwać będzie 20 licencjonowanych sędziów oddelegowanych przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów. Sędzią głównym zawodów będzie Pan Stanisław Wyszomirski – Przewodniczący Komisji Sportowo – Technicznej PZPC w Warszawie.

W Jury Mistrzostw zasiądą:
1. Pan Zdzisław Żołopa – Wiceprezes PZPC
2. Pan Marek Gołąb – Olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Meksyku
3. Pan Henryk Lebiedowicz – Wiceprezes Komisji Sportowo- Technicznej PZPC

Wśród Gości imprezy znajdą się między innymi:
– Pan Zygmunt Wasiela – Prezes PZPC, Wiceprezes Światowej i Europejskiej Federacji Podnoszenia Ciężarów,
– Pan Bogusław Maliszewski – Szef Wyszkolenia PZPC,
– Pan Jacek Korczak Mleczko – Rzecznik PZPC,
– Pan Jan Rozmarynowski – Redaktor i fotografik wszystkich polskich wydawnictw związanych z podnoszeniem ciężarów i nie tylko.

Wśród gości obecni będą również:
– Pan Andrzej Szwabe – Prezes Zarządu Radia Lublin /Patron Medialny Mistrzostw/
– Pan Józef Poterucha – Przewodniczący Rady Wojewódzkiej Ludowych Zespołów Sportowych,
– Pan Krzysztof Wiejak – Redaktor Naczelny „Dziennika Wschodniego”
– oraz przedstawiciele Zarządu Województwa Lubelskiego, Samorządu powiatu, miasta i gmin.

Komunikat Organizacyjny
MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK I JUNIORÓW DO LAT 17 w PODNOSZENIU CIEŻARÓW

Patronat – Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman

I. ORGANIZATORZY:
Ministerstwo Sportu
Urząd Miasta w Hrubieszowie
Polski Związek Podnoszenia Ciężarów
Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego
Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie
Miejski Klub Sportowy „Unia” Hrubieszów
Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Lubelski Okręgowy Związek Podnoszenia Ciężarów

II. MIEJSCE ZAWODÓW

Hala Sportowa HOSiR w Hrubieszowie ul. Ciesielczuka 2.

III. TERMIN

28-30.10.2011 r.

IV. CEL ZAWODÓW

– Podstawowym celem jest wyłonienie indywidualnych Mistrzów Polski juniorek i juniorów do lat 17
– Popularyzacja tej dyscypliny sportu w Kraju, Lubelszczyźnie i na terenie Powiatu i Miasta Hrubieszów.

V. PROGRAM MISTRZOSTW

28.10.2011 Piątek

11.00-13.00 – Akredytacja uczestników – Hala HOSiR – ul. Ciesielczuka 2.
13.00 – Konferencja techniczna – w miejscu zawodów
15.30 – start kat. 44, 48 kg. kobiet
17.30 – start kat. 50 kg. mężczyzn
18.30 – start kat. 56 kg. mężczyzn
19.30 – start kat. 53 kg. kobiet

29.10.2011 Sobota

9.30 – start kat. 62 kg. mężczyzn
11.00 – start kat. 69 kg. mężczyzn
13.00 – start kat. 77 kg. mężczyzn
15.00 – Uroczyste otwarcie Mistrzostw Polski
15.30 – start kat. 58 kg. kobiet
17.00 – start kat. 63 kg. kobiet
18.30 – start kat. 85 kg. mężczyzn

30.10.2011 Niedziela

9.30 – start kat. 69 kg. kobiet
10.30 – start kat. + 69 kg. kobiet
11.30 – start kat. 94 kg. mężczyzn
13.30 – start kat.+94 kg. mężczyzn
14.30 – Zakończenie i podsumowanie Mistrzostw Polski

W programie podane są godziny startu – przypominamy, że ważenie poszczególnych kategorii wagowych odbywa się na 2 godz. przed startem na hali HOSiR ul. Ciesielczuka 2.

Program minutowy może ulec zmianie po ustaleniu listy startowej na konferencji technicznej.

NAGRODY

Za zajęcie od 1-3 miejsca w każdej kat wagowej wręczone zostaną medale oraz medal dla trenera złotej/złotego medalistki/medalisty. Za zajęcie miejsc 1-6 dyplomy.
Pula nagród zgodnie ze złożoną ofertą na organizację Mistrzostw Polski Juniorów do lat 17.
Zasady podziału nagród organizator poda na konferencji technicznej.
W punktacji klubowej i wojewódzkiej Mistrzostw Polski wręczone zostaną puchary 1-3, i 1-6 dyplomy.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Uczestnicy winni być ubezpieczeni od NNW i OC. Organizator nie ponosi odpowiedzialności z tytułu ubezpieczenia zawodników , kradzieży , uszkodzenia bądź zagubienia sprzętu przez uczestników.

Organizator zastrzega sobie prawo interpretacji w przypadkach nieokreślonych w niniejszym regulaminie. Za ewentualne szkody dokonane przez uczestników zawodów, płatność na miejscu gotówką przez kierownika ekipy bądź trenera.

ORGANIZATORZY

***

Lista zawodniczek i zawodników (tam gdzie występują osoby z Unii Hrubieszów), zakwalifikowanych do Mistrzostw Polski Juniorów do 17 lat Hrubieszów, 28-30.10.2011

Chłopcy

Kat. 62 kg

1 CHOSZCZ Aleksander 95 MKS Atleta Gdańsk 226
2 GORZELNIAK Kacper 94 WKS Śląsk Wrocław 225
3 ŚLIWIŃSKI Damian 94 WLKS Siedlce 218
4 GRABA Bartłomiej 94 MSS Gryf Sanok 202
5 SZATKOWSKI Mateusz 96 LKS Polwica Wierzbno 200
6 ROSA Łukasz 95 MGLKS Tarpan Mrocza 196
7 ŁAWECKI Łukasz 94 WLKS Siedlce 192
8 KASZTELAN Damian 95 MKS Unia Hrubieszów 190
9 SKÓRA Błażej 94 UMLKS Radomsko 186
10 ŁYSZKOWSKI Mateusz 95 LSSS Start Maków Maz. 178
11 URBAN Jakub 96 TS Czarni-Góral Żywiec 177
12 KALINOWSKI Adrian 96 LKS Nadwiślanin Kwidzyn 168
13 KASZUBA Mateusz 96 LSSS Start Maków Maz. 166
14 RAK Daniel 95 LKS Znicz Biłgoraj 165

Kat. +94 kg

1 ŁOZIŃSKI Bartosz 94 AKS Myślibórz 315
2 KAWA Szymon 94 LKS Budowlani N. Tomyśl 281
3 AUGUSTYNIAK Krystian 96 TS Nida Nidzica 230
4 DYRDA Dawid 94 HKS Szopienice 225
5 BAKIERSKI Emil 94 LKS Nadwiślanin Kwidzyn 198
6 PRZYBYSZEWSKI Kamil 95 CLKS Mazovia Ciechanów 194
7 PRZYBYSZEWSKI Dawid 95 CLKS Mazovia Ciechanów 188
8 STASIUK Dawid 96 MULKS Terespol 187
9 CIZIO Krzysztof 95 TKKF Grochów Warszawa 185
10 RUSAK Michał 95 MLKPC Sokołów Podl. 170
11 REZLER Hubert 94 GKS Zamek Gołańcz 170
12 SIKORA Mateusz 96 MULKS Terespol 170
13 KAWKA Jarosław 94 MKS Unia Hrubieszów 170

***

Dziewczęta

Kat. 44 kg

1 SZLASA Emilia 95 SSA Legia 1926 Warszawa 111
2 AMBROZIAK Magdalena 97 UOLKA Ostrów Maz. 101
3 JANKOWSKA Aneta 96 MLKPC Sokołów Podl. 78
4 KONDZIOŁKA Marzena 94 MKS Unia Hrubieszów 77
5 KONIEC Natalia 98 MGLKS Tarpan Mrocza 71
6 CHYBKA Natalia 94 KS Promień Opalenica 67
7 SZYMAŃSKA Magda 97 LKS Polwica Wierzbno 61
8 MOJSYM Marlena 95 MKS Unia Hrubieszów 58
9 KARCZEWSKA Izabela 96 LSSS Start Maków Maz. 57
10 PROKOPOWICZ Kamila 98 AKS Białogard 55
11 ZAGAJ Aleksandra 98 EKOPAK Dobryszyce 53
12 MARCHEL Patrycja 97 CLKS Mazovia Ciechanów 47

Kat. 48 kg

1 CHUDZIK Marlena 95 MKS Unia Hrubieszów 99
2 ROSA Aneta 96 MGLKS Tarpan Mrocza 95
3 BLIDA Karolina 97 HKS Szopienice 93
4 BRUDNOWSKA Marta 94 MKS Unia Hrubieszów 91
5 TARSA Klaudia 95 LKS Atleta Łużna 90
6 BOGUSZYŃSKA Katarzyna 94 KS Promień Opalenica 81
7 KOSTRZEWA Patrycja 97 LKS Polwica Wierzbno 80
8 PAWLUŚ Aneta 94 TS Czarni-Góral Żywiec 80
9 KONDZIOŁKA Marzena 94 MKS Unia Hrubieszów 79
10 FIGÓRSKA Natalia 96 SSA Legia 1926 Warszawa 78
11 KŁOS Patrycja 97 GOK Koroszczyn 78
12 PROCELEWSKA Ilona 95 KS Błonianka Błonie 75

Kat. 58 kg

1 GRZEGOREK Agata 94 MAKS Tytan Oława 168
2 BRECZKO Kamila 94 MULKS Terespol 161
3 ROK Agata 96 WLKS Siedlce 145
4 KRUCZYŃSKA Kamila 95 UOLKA Ostrów Maz. 142
5 CHUDZIK Marlena 95 MKS Unia Hrubieszów 119
6 KUKAWSKA Joanna 94 AZS-AWF Biała Podlaska 117
7 ADAMCZYK Marta 96 MKS Atleta Gdańsk 97
8 GRALA Anna 97 UOLKA Ostrów Maz. 96
9 CICHOCKA Patrycja 96 KS Wisła Puławy 95
10 ŚLIWIŃSKA Kinga 95 CLKS Mazovia Ciechanów 94
11 TOMKOWSKA Dorota 98 CLKS Mazovia Ciechanów 84
12 SROKA Kamila 96 MGLKS Tarpan Mrocza 80

Kat. 69 kg

1 WIÓR Jolanta 95 GKS Andaluzja Piekary Śl. 178
2 KACZMARCZYK Kinga 97 UOLKA Ostrów Maz. 166
3 KOPRON Malwina 94 KS Wisła Puławy 117
4 TYSZKO Agata 94 MKS Unia Hrubieszów 115
5 CZERNIECKA Patrycja 95 AKS Promień Police 114
6 KONACH Natalia 94 UOLKA Ostrów Maz. 112
7 GÓRA Katarzyna 94 KS Agros Zamość 111
8 RESSMER Daria 96 LKS Polwica Wierzbno 110
9 SKOWRON Dominika 96 LKS Polwica Wierzbno 103
10 KRYSIAK Paulina 95 MLKPC Sokołów Podl. 102
11 MAZUR Natalia 94 LZKS Stal Kunów 100
12 JAKUBASZ Anna 94 MKS Unia Hrubieszów 98

Kat. +69 kg

1 ORDZIŃSKA Katarzyna 94 LUKS Gryf Bujny 151
2 KUBICA Dorota 96 EKOPAK Dobryszyce 148
3 MAJEWSKA Zuzanna 96 KS Wisła Puławy 135
4 CIESIELSKA Dominika 95 TS Nida Nidzica 123
5 WCISŁAK Eliza 97 MLKPC Sokołów Podl. 122
6 DYMOWSKA Żaneta 95 WLKS Siedlce 115
7 MIRKOWSKA Monika 95 MKS Atleta Gdańsk 107
8 KORZEWSKA Beata 94 LUKS Agronom Bratoszewice 106
9 GÓRAL Martyna 94 UOLKA Ostrów Maz. 100
10 STĘPIEŃ Weronika 95 UKS Talent Wrocław 95
11 KUBICKA Adrianna 94 KS Promień Opalenica 93
12 KOT Paulina 94 MKS Unia Hrubieszów 90

***

Opracował – mak