Mistrzostwa Świata w LA

Polski Związek Lekkiej Atletyki przesłał do IAAF ostateczny skład naszych reprezentantów podczas Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce, które odbędą się w Osace (Japonia) w dniach 24 sierpnia (otwarcie) – 2 września 2007 r.

Reklamy

Jedyny reprezentant Lubelszczyzny, zawodnik Unii Hrubieszów 27 – letni Rafał Fedaczyński wystartuje (po raz drugi w takich zawodach) na „morderczym” dystansie 50 km. w chodzie sportowym, dnia 1 września o godzinie 7.00(rano).

Jest to bardzo dla niego ważny start, ponieważ wysokie miejsce i dobry wynik pozwoli Mu na zakwalifikowanie się do kadry olimpijskiej A, otrzymanie wreszcie stypendium sportowego i spokojne przygotowanie się do najważniejszych zawodów dla każdego sportowca, czyli Igrzysk Olimpijskich !!!

Na marginesie dodam, że Rafał nigdy nie otrzymywał nawet stypendium sportowego z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, ponieważ działacze tak poukładali regulamin, że zawsze był za stary, stypendia otrzymywali młodsi, podobno bardziej utalentowani i rozwojowi, więc zapytuję się, gdzie oni teraz są? Zresztą inny przykład to Artek Kern, z którym było podobnie, więc wyjechał na uniwersytet do Stanów Zjednoczonych i tam okazuje się, że nie jest za stary, jest potrzebny i uczelnia zapewnia mu to, co trzeba do rozwijania swojego talentu, czym odwdzięczył się ustanawiając dwukrotnie w hali rekord Polski na 5 km.

Ale sport jest dla ludzi twardych, mięczak nie ma w nim czego szukać. Rafał kilka lat temu w wakacje, w związku z tym, że klub nie miał pieniędzy na zwrot za przejazdy na treningi, przyjeżdżał małym, turystycznym, mocno pordzewiałym rowerem z Poraja (20 km. w jedną stronę), zaliczał od 15 do 25 km., napił się wody z kranu, umył w Huczwie i wracał z powrotem, często jeszcze do pracy w polu.

Nawet dlatego trzymajmy za niego kciuki – niech się Mu powiedzie!

Skład reprezentacji Polski:

ATHLETES – WOMEN

Daria KORCZYŃSKA Śląsk Wrocławv100 m, 4 x 100 m
Monika BEJNAR AZS-AWF Warszawav200 m, 4 x 400 m
Ewelina KLOCEK Śląsk Wrocławv200 m, 4 x 100 m
Zuzanna RADECKA-PAKASZEWSKA AZS-AWF Katowice 400 m, 4 x 400 m
Grażyna PROKOPEK AZS-AWF Warszawa 400 m, 4 x 400 m
Ewelina SĘTOWSKA-DRYK AZS-AWF Warszawa 800 m
Lidia CHOJECKA Warszawianka1500 m
Wioletta FRANKIEWICZ-JANOWSKA AZS-AWF Kraków1500m, 3000 m Steeple
Katarzyna KOWALSKA Vectra Włocławek 3000 m Steeple
Aurelia TRYWIAŃSKA AZS-AWF Warszawa 100 m Hurdles
Anna JESIEŃ AZS-AWF Warszawa 400 m Hurdles, 4 x 400 m
IWONA BRZEZIŃSKA Warszawianka 4 x 100 m
Marta JESCHKE SKLA Sopot 4 x 100 m
Dorota JĘDRUSIŃSKA AZS Poznań 4 x 100 m
Monika POPOWICZ Zawisza Bydgoszcz 4 x 100 m
Agnieszka KARPIESIUK AZS-AWFiS Gdańsk 4 x 400 m
Bożena ŁUKASIK RLTL-ZTE Radom 4 x 400 m
Monika PYREK MKL Szczecin Pole Vault
Anna ROGOWSKA SKLA Sopot Pole Vault
Małgorzata TRYBAŃSKA Warszawianka Long Jump, Triple Jump
Urszula JASIŃSKA Polonia Pasłęk Javelin Throw
Barbara MADEJCZYK 7Jantar Ustka Javelin Throw
Wioletta POTĘPA AZS-AWF Warszawa Discus Throw
Joanna WIŚNIEWSKA Gwardia Warszawa Discus Throw
Kamila SKOLIMOWSKA Gwardia Warszawa Hammer Throw
Kamila CHUDZIK AZS-AWFiS Gdańsk Heptathlon
Karolina TYMIŃSKA AZS-AWFiS Gdańsk Heptathlon
Sylwia KORZENIOWSKA Lille Metropole 20 km Walk

ATHLETES – MEN

Dariusz KUĆ AZS-AWF Kraków100 m, 4 x 100 m
Marcin JĘDRUSIŃSKI Śląsk Wrocław 200 m, 4 x 100 m
Daniel DĄBROWSKI AZS Łódź 400 m, 4 x 400 m
Marcin MARCINISZYN Śląsk Wrocław 400 m, 4 x 400 m
Rafał WIERUSZEWSKI LKS Orkan Poznań 400 m, 4 x 400 m
Marek PLAWGO Warszawianka 400 m Hurdles, 4 x 400 m
Michał BIELCZYK AZS-AWF Warszawa 4 x 100 m
Łukasz CHYŁA SKLA Sopot 4 x 100 m
Kamil MASZTAK AZS-AWF Poznań4 x 100 m
Przemysław ROGOWSKI AZS Poznań 4 x 100 m
Witold BAŃKA Budomark Mysłowice 4 x 400 m
Kacper KOZŁOWSKI AZS-UWM Olsztyn 4 x 400 m
Michał BIENIEK AZS-AWF Wrocław High Jump
Aleksander WALERIAŃCZYK Wawel Kraków High Jump
Przemysław CZERWIŃSKI MKL Szczecin Pole Vault
Marcin STARZAK AZS-AWF Kraków Long Jump
Tomasz MAJEWSKI AZS-AWF Warszawa Shot Put
Piotr MAŁACHOWSKI Śląsk Wrocław Discus Throw
Szymon ZIÓŁKOWSKI AZS Poznań Hammer Throw
Igor JANIK AZS-AWFiS Gdańsk Javelin Throw
Rafał AUGUSTYN AZS-AWF Katowice 20 km Walk
Benjamin KUCIŃSKI No club 20 km Walk
Rafał FEDACZYŃSKI Unia Hrubieszów 50 km Walk
Kamil KALKA AZS-AWF Warszawa 50 km Walk
Grzegorz SUDOŁ AZS-AWF Kraków 50 km Walk

50 km – Najlepsi w ŚWIECIE w 2007 r.
Kolejno: wynik, imię, nazwisko, kraj, rok urodzenia.

3:36:04 Alex Schwazer ITA 1984
3:40:53 Denis Nizhegorodov RUS 1980
3:40:57 Vladimir Kanaykin RUS 1985
3:41:31 Trond Nymark NOR 1976
3:41:51 Oleg Kistkin RUS
3:41:52 Aleksey Voyevodin RUS 1970
3:42:55 Yuriy Andronov RUS 1971
3:44:26 Chengliang Zhao CHN 1984
3:46:08 Jesús Angel García ESP 1969
3:46:56 Santiago Pérez ESP 1972
3:47:04 Marco De Luca ITA1 981
3:47:40 Yuki Yamazaki JPN 1984
3:48:07 Rafal Fedaczynski POL 1980
3:49:27 Chaohong Yu CHN 1975
3:50:03 Francisco Pinardo ESP 1975
3:50:46 Chao Sun CHN 1987
3:51:11 Sergey Melentyev RUS 1976
3:51:32 Colin Griffin IRL 1982
3:51:34 Eddy Riva FRA 1973
3:51:48 David Boulanger FRA1974
itd.

Uwaga – w konkurencji może startować 3 zawodników z jednego kraju, plus ewentualnie 4-ty jeżeli był Mistrzem Świata.
Opracował – mak

Na zdjęciu – Rafał Fedaczyński z kolegami po zdobyciu drużynowo srebrnych medali w Pucharze Świata w 2006 r.