Mistrzostwa Świata w Piłce Błotnej 2012 w Inverness

W sierpniu bieżącego roku Stowarzyszenie Polskiej Piłki Błotnej BKS Roztocze złożyło kandydaturę do organizacji Swamp Soccer World Cup 2012 w Polsce. Już wiemy że, Mistrzostwa Świata w Piłce Błotnej 2012 odbędą się 23 (sobota) i 24 (niedziela) czerwca w Inverness, stolicy regionu na północno-zachodnim wybrzeżu Szkocji (Highlands).

Reklamy

– Niestety nasza kandydatura nie została wybrana. Z jednej strony cieszę się, gdyż będę miał okazję polecieć z drużyną do Szkocji (wyjazd oczywiście uzależniony jest także od sponsorów) i nie będę miał dwóch miesięcy zmartwień, które byłyby na mojej głowie w związku z organizacją takiej imprezy, ale patrząc z drugiej strony Polska straciła wydarzenie o bardzo dużej skali. Dzięki mistrzostwom mogliśmy zebrać sporo doświadczeń, a piłka błotna zyskałaby na promocji. Tym bardziej, że w okresie błotnego mundialu w Polsce odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Piłka błotna jest zdecydowanie bardziej popularna w Skandynawii i Wielkiej Brytanii, więc podejrzewam, że dlatego tam właśnie odbędą się zawody rangi mistrzowskiej. Będziemy w kolejnym roku także starać się o organizację tej imprezy. Pozostało nam teraz przygotować się jak najlepiej do wyjazdu do Szkocji. Ze swojej strony mogę obiecać, że będziemy walczyć o najwyższe cele. Jeżeli chciałby ktoś wesprzeć nasz wyjazd i nawiązać partnerstwo proszę o kontakt – powiedział pomysłodawca i projektant polskiej kandydatury, prezes Stowarzyszenia Polskiej Piłki Błotnej Tomasz Pakuła.

Błotnicy z Polski pojadą więc na Mistrzostwa Świata w Piłce Błotnej 2012 do Inverness.

Miejsce, w którym zostaną rozegrane mecze ma wspaniałe położenie blisko morza, ale również w niedalekiej odległości od lotniska. Wierzymy, że organizowane siódmy rok z rzędu zawody będą teraz miały lepszą lokalizację niż kiedykolwiek. Iverness to fantastyczne miejsce do zwiedzania. Region ten znany jest z whisky, golfa, potwora Loch Ness i wielu innych atrakcji – powiedział Stewart Miller (Swamp Soccer UK Ltd), organizator turnieju w Szkocji.

Piłka błotna jest dostępna dla wszystkich dorosłych. Jak dotychczas, wszystkie drużyny będą grać w mini ligach, cztero-drużynowych spośród których zostaną wyłonieni zwycięzców grup oraz „najlepsi przegrani”, którzy będą walczyć dalej (na pewno zwycięzcy grup przechodzą dalej, a najlepsi przegrani będą się najprawdopodobniej dogrywać). Będą rywalizowały drużyny męskie, żeńskie i mieszane. Dobra zabawa będzie nie tylko na boisku, ale również w ogromnym namiocie, w którym będzie można skorzystać z baru i restauracji, a także pobawić się przy muzyce zapewnionej przez DJ’ów. Dostępne również będą prysznice, toalety, darmowy parking i dużo, dużo więcej. To wszystko wydarzy się już w Invernes w czerwcu 2012.

Materiały promocyjne Stowarzyszenia Polskiej Piłki Błotnej