Mistrzostwa Zamojszczyzny w Squasha 2012

W weekend 10 i 11 marca w Artis Hotel & SPA 2012 r. odbyły się Mistrzostwa Zamojszczyzny w Squasha 2012. Najlepszy okazał się Przemysław Kozłowski. Drugie miejsce zajął Paweł Brzycki, a trzecie Kamil Sander. Rozgrywki odbyły się na pełnowymiarowym korcie, spełniającym wszelkie standardy stawiane przez Światową Federację Squasha w Artis Hotel & SPA.

Reklamy

Zawody rozpoczęły się od treningów, które prowadził Rafał Kozłowski – instruktor z rekomendacją Polskiej Federacji Squasha oraz firmy Prince (nieoficjalnie Rafał to pierwsza rakieta Lubelszczyzny). Dzięki udziałowi w treningach zawodnicy mogli zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa, techniką oraz przepisami gry i ich interpretacją. Rafał sędziował pojedynki w ramach mistrzostw, razem z Jackiem Górniewskim, który jest jedynym sędzią klubowym z rekomendacją PFS po prawej stronie Wisły.

W pierwszym dniu zawodów odbyła się faza eliminacyjna. 18 zawodników rywalizowało w czterech grupach systemem „każdy z każdym”. Do fazy finałowej awansowali zawodnicy, którzy zajęli dwie pierwsze lokaty w tabeli swoich grup (miejsce 1 i 2): Kamil Sander, Marcin Andrzejewski, Przemysław Kozłowski, Jakub Wilkos, Bartłomiej Gwiazda, Michał Jabłoński, Paweł Brzycki i Michał Kasprowicz.

Kolejnego dnia odbyły się mecze fazy finałowej. W meczu o 3. miejsce Kamil Sander nie dał szans Marcinowi Andrzejewskiemu pokonując go dwa razy w setach (11:4, 11:3). W finale Przemysław Kozłowski pokonał 2:0 Pawła Brzyckiego (11:7, 11:9).

Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez organizatorów, którymi byli ARTIS Hotel & SPA i menedżer imprez sportowych Tomasz Pakuła. Zwycięzca otrzymał profesjonalną rakietę do gry, a najlepsi zawodnicy karnety na grę w squasha oraz relaksujący pobyt w Energizarium, Aquarium i na basenie, masaż Orient Mix w ARTIS Hotel & SPA. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy. Ponadto oficjalna ceremonia wręczenia nagród odbyła się w czasie poczęstunku, na który zostali zaproszeni wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach.

Impreza była otwarta dla kobiet i mężczyzn, początkujących, jak również ogranych z rakietą.

Były to pierwsze zawody w tej dyscyplinie w naszym regionie. Organizatorzy przewidują już kolejne (za 2-3 miesiące), więc zachęcam wszystkich do treningów na korcie w Artis Hotel & SPA w Zamościu (Sitaniec 1). Z zasadami gry można zapoznać się na stronie internetowej Polska Federacja Squasha pfs.com.pl. Może squash jest Waszym ulubionym sportem, a jeszcze tego nie wiecie?

 

Lista finalistów:

Miejsce 1. Przemysław Kozłowski

Miejsce 2. Paweł Brzycki

Miejsce 3. Kamil Sander

Miejsce 4. Marcin Andrzejewski

Miejsce 5. Jakub Wilkos

Miejsce 6. Michał Jabłoński

Miejsce 7. Michał Kasprowicz

Miejsce 8. Bartłomiej Gwiazda

 

 

Wyróżnienia:

Wojciech Borkowski

Tomasz Kawka

Łukasz Matwiej

Piotr Orzechowski

Tomasz Pakuła

Paweł Repeć

Wojciech Sander

Piotr Skiba

Sebastian Sokołowski

Andrzej Wnuk

 


Tekst i foto: Tomasz Pakuła