Mistrzostwo Polski dla modelarzy z hrubieszowskiej Jedynki [ZDJĘCIA]

Zawodnicy Sekcji Modelarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie, wraz ze swym opiekunem Leszkiem Kryszczukiem, zdobyła drużynowe Mistrzostwo Polski Modeli Latających juniorów młodszych.

Reklamy

Grupa zawodników z Sekcji Modelarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka”, reprezentująca Hrubieszów, wraz ze swym opiekunem Leszkiem Kryszczukiem, uczestniczyła w Mistrzostwach Polski Modeli Latających dla Juniorów Młodszych.

Ogólnopolskie zawody modelarskie odbyły się w dniach 18-19 czerwca 2022r. na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego w Gliwicach.

­

Uczniowie nasi wystartowali w konkurencjach:

Gumieniak Paweł F1H – F1Q/M – S6A

Kowalski Karol F1H – F1Q/M – S6A

Kacper Maciejczyk F1H – F1A/M – S6A

Kacper Hołuj F1H – F1Q/M – F1G

Poliszuk Mikołaj F1H – F1A/M 

Kmieć Jan F1H – F1A/M 

­

Klasa modeli:

Modele F1H – F1A/M –  modele swobodnie latające 

Modele F1Q/M – model z napędem elektrycznym

Modele F1G – model z napędem gumowym

Modele S6A –  modele rakiet czasowych z taśmą

­

W zawodach wystartowało ponad 100 zawodników z całej Polski. Okazało się, że w pięciu klasach zdobyliśmy następujące medale: Paweł Gumieniak zajął 2 miejsce i otrzymał tytuł „Wicemistrz Polski” w klasie modeli F1H i 3 miejsce w klasie modeli rakiet. Karol Kowalski w klasie modeli z napędem elektrycznym uplasował się na 3 miejscu i otrzymał tytuł II Wicemistrz Polski, w klasie modeli F1G 3 miejsce zajął Kacper Hołuj, a Mikołaj Poliszuk w klasie modeli F1A/M stanął na najniższym stopniu podium.    

Miłym zaskoczeniem dla zawodników i ternara było ogłoszenie wyników drużynowych, na podstawie których sekcja modelarska Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” wygrała Mistrzostwa Polski.

Zawody upłynęły modelarzom w miłej atmosferze sportowego współzawodnictwa i przyjaźni z osobami, które tak jak oni podzielają zamiłowanie do modelarstwa.

Osiągnięty sukces cieszy zarówno zawodników, jak i ich opiekuna oraz mobilizuje do dalszej, sumiennej pracy na zajęciach modelarskich, które każdego tygodnia odbywają się w szkolnej modelarni.    

Udział w zawodach możliwy był dzięki przychylności i wsparciu Burmistrza Miasta Hrubieszowa Pani Marty Majewskiej oraz Banku Spółdzielczego w Izbicy.

­

­

(info i fot. UKS Jedynka)


Zobacz też:

Hrubieszów: Leszek Kryszczuk powołany do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: Leszek Kryszczuk powołany do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy [ZDJĘCIA]