24 kwietnia 2024

Mistrzowie bez medali i pucharu

Zamość

W dniu 12.10. w Zamościu rozgrywane były Mistrzostwa Województwa w Licealiadzie – Liga LA. Mistrzem Województwa została męska drużyna Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie, która tydzień wcześniej wygrała rejonową Licealiadę – niestety, mistrzowie wrócili do domu bez medali i pucharu.

Ze strony internetowej ZS nr 3 w Hrubieszowie:

Do zawodów wojewódzkich przystępowaliśmy z nadziejami na brązowy medal.

Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie startował w następującym składzie:
Szumski Bartłomiej, Kryszczuk Adrian, Gałan Marcin (100 m); Wójtowicz Mateusz, Mosek Kamil, Sitarz Kamil (400 m); Szostak Paweł, Zacharczuk Albin (1500 m); Czyrka Piotr, Smyk Damian, Wyżyn Daniel (skok w dal); Nowosad Maciej, Gajewski Wojciech, Greniuk Emil (pchnięcie kulą); Sitarz Kamil, Szumski Bartłomiej, Wyżyn Daniel, Gałan Marcin (4 x 100 m).

W etapach powiatowym i rejonowym starowali ponadto: w skoku w dal Otręba Mateusz, w pchnięciu kulą Borkowski Kamil i w biegu na 100 m Tytuła Artur (etap powiatowy).

Poziom zawodów wojewódzkich był bardzo wyrównany. Po rozegraniu wszystkich konkurencji organizatorzy przystąpili do podliczania punktów wszystkich drużyn. My również podliczyliśmy zdobyte przez nas punkty (wstępnie było ich 1270). Jakież była nasza radość, a następnie zdziwienie, gdy spiker wyczytał, że mistrzem województwa został zespół chłopców, który zdobył 1270 punktów, ale nie wyczytał naszej drużyny.

Ostatecznie według wyliczeń organizatorów zajęliśmy 5 miejsce z 1229 punktami. W tej sytuacji opiekun drużyny udał się do komisji sędziowskiej i po ponownym liczeniu okazało się, że mistrzem województwa jest Zespół Szkół nr 3 w Hrubieszowie im. T. Kościuszki z wynikiem 1275 punktów.

Niestety Mistrzowie województwa, odjechali po zawodach bez medali i pucharu, gdyż organizator pośpieszył się z rozdawaniem nagród, zanim dokładnie zweryfikował wyniki. Mamy jednak obiecane, że medale otrzymamy i na pewno nie popuścimy Szkolnemu Związkowi Sportowemu – organizatorowi zawodów.