Mistrzowie Polski Ministrantów z Tomaszowa Lubelskiego

Lektorzy Młodsi w których składzie jest wielu zawodników TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski zdobyli tytuł Mistrzów Polski Ministrantów w kategorii Lektorzy Młodsi.

Reklamy

Zawodnicy z parafii Najświętszego Serca Jezusowego z Tomaszowa Lubelskiego eliminacje przeszli jak burza, zajmując pierwsze miejsce w grupie; wygrywając cztery mecze i remisując jeden.
 
W fazie pucharowej na pierwszy ogień poszli lektorzy z Chojnic ale tomaszowianie okazali się lepsi, wygrywając 2:1. Nastepnie zmierzyli się w1/4 finału z parafią z Cieplic, pokonując tamtejszych lektorów 3:0. W półfinale młodzi Tomaszowianie wygrali ze Złotoryją 4:0.
 
Po półfinale przejechali na halę Globus i po uroczystym przedstawieniu zespołu przez redaktora sportowego TVP Rafała Patyrę przeszli do meczu finałowego, w którym pierwsze skrzypce grali od samego początku.
 
Po zakończeniu meczu tablica wyników wskazywała 3:1 dla parafii NSJ w Tomaszowie Lubelskim. Mistrzostwa zostały rozegrane w Lublinie w dniach 1-2 maja 2014 roku. Trenerem zespołu był Prezes ZOZPN Stanisław Pryciuk.
 
 
 
 
źródło: ZOZPN

Na zdjęciu – Stoją od lewej: Ks.Leszek Kuront, Szymon Cymbała, Jakub Łysiak, Jan Raczkiewicz, Paweł Piątkowski, Trener Stanisław Pryciuk, Ks. Dziekan Jan Krawczyk. Klęczą od lewej: Wojtek Gęborys, Przemysław Orzechowski, Kacper Łaba, Bartosz Iwanicki, Karol Śrótwa, Dominik Zawada.