23 września 2023

Mistrzynie z Zamościa – ZDJĘCIA

Drużyna Uczelnia Państwowa Zamość wygrała w meczu na szczycie z MKS Lucrum Skarbek Tarnowskie Góry 7:3.Tym samym zamościanki zdobyły mistrzostwo grupy południowej I ligi tenisa stołowego kobiet i awansowały do baraży o Ekstraklasę z pozycji lidera tabeli.

Reklamy

Do spotkania ze Skarbkiem zespół Uczelnia Państwowa Zamość podszedł w komfortowej sytuacji, po zwycięstwie w Nowym Targu 6:4. Zespół gości z kolei zremisował 5:5 z Bronowianką. W efekcie zawodniczkom z Zamościa w meczu z MKS Lucrum Skarbek wystarczył nawet remis, ponieważ miały identyczną liczbę punktów i lepszy bilans zwycięstw.

Mecz ułożył się po myśli podopiecznych trenera Piotra Kostrubca. Po pierwszych grach pojedynczych zespół z Zamościa prowadził już 3:1. Swoje pojedynki wygrały Klaudia Kusińska, Karolina Lalak i Anna Brzyska. Wyższość rywalki musiała uznać Aleksandra Osuch. W grach deblowych duet Kusińska-Lalak odprawił przeciwniczki w trzech setach, a para Brzyska-Osuch choć przegrywała 0:2 zdołała odrobić straty i wygrać 3:2. W kolejnych singlowych pojedynkach swoje partie wygrały Karolina Lalak i Klaudia Kusińska, natomiast porażki zanotowały Anna Brzyska i Wiktoria Puzio.

Reklamy

Teraz pozwolimy sobie na chwilę świętowania. Nie ukrywam jednak, że myślami jesteśmy już przy meczach barażowych, w których najprawdopodobniej zmierzymy się z drużyną ATS East Rent Białystok – mówi trener zamojskiego zespołu, Piotr Kostrubiec.

Na koniec sezonu drużyna Uczelnia Państwowa Zamość zagra na wyjeździe z ostatnim w tabeli zespołem Lewartu Lubartów.

Reklamy

(info i fot. Skafander)


Zobacz też:

Tak było! 100 lat hrubieszowskiego sportu – część 3

Tak było! 100 lat hrubieszowskiego sportu – część 3