Młodzi piłkarze Stali Kraśnik ruszają na podbój Las Vegas

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem młodych piłkarzy Stali Kraśnik (U-16), którzy za kilka dni wezmą udział w międzynarodowym turnieju w Las Vegas.

Reklamy

 

W spotkaniu z mediami uczestniczyli: Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezes Stali Kraśnik Magdalena Czelej oraz trener drużyny Konrad Szmyrgała.

– Występy najlepszych młodych piłkarzy z województwa lubelskiego to doskonała okazja do promocji regionu poprzez sport dzieci i młodzieży. Trzymamy kciuki i czekamy na dobre wieści z Las Vegas. – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

 

Udział drużyny Stali Kraśnik w turnieju w Las Vegas jest efektem współpracy z partnerami ze stanu Nevada i bliskim kontaktom z konsulem honorowym Johnem Petkusem. Dotychczas w ramach współpracy zrealizowano już wiele ciekawych i ambitnych przedsięwzięć gospodarczych (np. NLAB Lubelskie – Nevada).


Informacje o turnieju i pobycie drużyny w USA

Współgospodarzami turnieju są miasto Las Vegas oraz Downtown Las Vegas Soccer Club. W turnieju wezmą udział 472 drużyny z 18 krajów oraz 30 stanów USA. Mecze będą rozgrywane na 55. boiskach, w tym na terenie nowo wybudowanego obiektu sportowego w Las Vegas – James Regional Park Complex. Wszystkie drużyny mają zagwarantowane 4 mecze. Dzień przed oficjalnym turniejem Stal Kraśnik rozegra mecz towarzyski z Nową Zelandią.

– Jesteśmy dumni z tego, że będziemy mogli reprezentować Polskę w USA. Postaramy się nie zawieść i pokazać z jak najlepszej strony. – wyjaśnił trener młodych zawodników Konrad Szmyrgała.

 

Organizatorzy po stronie amerykańskiej pokrywają koszty pobytu drużyny w USA, tzn. koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz transportu na miejscu. Ponadto konsul przygotował również dodatkowy program kulturalny, który obejmje między innymi zwiedzanie Zapory Hoovera, Kanionu Czerwonych Skał czy Neon Boneyard Museum oraz spotkanie z drużyną piłkarską z Las Vegas. Udział w turnieju oraz sam pobyt w Stanie Nevada będzie bardzo cennym doświadczeniem dla naszych młodych sportowców.


Wybór drużyny nie był przypadkowy

Fabryczny Klub Sportowy Stal Kraśnik założony w 1948 roku to znana marka nie tylko w województwie lubelskim ale i w kraju. Odnosi sukcesy w szkoleniu młodzieży oraz ma stabilną sytuację finansową. W momencie wyboru drużyny reprezentującej Lubelskie podczas międzynarodowego turnieju Mayor’s Cup w Las Vegas kraśnicki zespół zajmował najwyższą lokatę spośród wszystkich lubelskich zespołów rywalizujących w ramach rozgrywek III ligi piłkarskiej.

Warto zaznaczyć, że pod koniec rundy jesiennej “niebiesko-żółci” byli sklasyfikowani na 3. miejscu w systemie Pro Junior Sport za Koroną Kielce i Wólczanką Wólka Pełkińska. Młodzieżowy zespół FKS Stal Kraśnik, który weźmie udział w turnieju w USA, to chłopcy rywalizujący dzisiaj w kategorii U-16. W poprzednim sezonie występowali w barwach MUKS zwyciężając w Lubelskiej Lidze Trampkarzy Starszych.

Na 22. rozegrane spotkania odnieśli 20. zwycięstw, a 2. mecze zremisowali. Warto zaznaczyć, że kraśniczanie walczyli w rozgrywkach  z rywalami starszymi o rok lub dwa lata.

Województwo lubelskie w ramach promocji województwa w USA przeznaczyło na ten cel kwotę 60 000 zł. Klub zorganizował środki własne w wysokości  30 000 zł.

 

info i fot. UMWL