Modelarze UKS Jedynka Hrubieszów na podium Pucharu Polski!

W piątek, 19 października 2018 r. na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach, odbyły się ostatnie zawody z tegorocznej edycji Pucharu Polski Modeli Swobodnie Latających, w których, jak zwykle udanie wystartowali zawodnicy UKS Jedynki Hrubieszów. Gratulujemy sukcesów w całym roku a nawet od kilku lat!

W ramach tegorocznej edycji, zorganizowano osiem  zawodów, które odbyły się w Krośnie, Pile, Ułężu, Częstochowa oraz dwukrotnie w Stalowej Woli i Gliwicach. Zawodnicy Sekcji Modelarstwa Lotniczego UKS „Jedynka” startowali w klasie modeli F1A i F1B.

W klasie modeli F1A, w kategorii wiekowej senior, Piotr Wielosz Hałasa zajął 6 miejsce, a w kategorii wiekowej  junior, na najniższym stopniu podium stanął Dominik Skwarek. W klasie modeli F1B  na czwartym miejscu uplasował się Patryk Bajer.

W klasie modeli F1H Puchar Polski został rozegrany w czterech miejscowościach: Krosno, Piła oraz dwukrotnie w Gliwicach. Zdobywcą Pucharu Polski w roku 2018 został Jakub Wezgraj, zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie. Mateusz Mięczak uplasował się na III miejscu.