Modelarze UKS Jedynka na zawodach w Krośnie

Grupa modelarzy z Zespołu Szkół Miejskich Nr 1 w Hrubieszowie reprezentująca UKS Jedynkę wraz ze swym opiekunem Leszkiem Kryszczukiem, w dniu 22.07.2017r. uczestniczyła w Ogólnopolskich Zawodach Modeli Swobodnie Latających wszystkich klas Dużych i Małych Form, Memoriał Jana Samka w Krośnie. Hrubieszowscy modelarze trzykrotnie stawali na podium odnosząc dwa zwycięstwa, w tym Patryk Bajer open.

Reklamy


Nasi modelarze uzyskali następujące lokaty:

Patryk Bajer – I miejsce F1B w klasie OPEN

Jakub Wezgraj –I miejsce F1H w klasie – Małe Formy

Mateusz Mięczak – II miejsce F1H w klasie – Małe Formy


Organizatorem zawodów był Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza Sekcja Modelarska oraz Stowarzyszenie Lotnicze ORZEŁ w Krośnie. 


Instruktor Modelarstwa Lotniczego i Kosmicznego UKS Jedynka Hrubieszów Leszek Kryszczuk:

– Na lotnisku pogoda idealna na wakacyjny wypoczynek. Jednak temperatura dochodząca do 30°C dawała się we znaki zawodnikom. Rozegrano 5 kolejek lotów z czasem maksymalnym ustalonym na 120 sekund.

W dogrywce uczestniczyło sześciu zawodników, czterech z modelami klasy F1A z Krosna, jeden z modelem klasy F1C z Mielca oraz Patryk Bajer z modelem klasy F1B. Czas lotu ustalono na 142 sekundy plus czas opadania modelu. Wygrał Patryk Bajer UKS „Jedynka” Hrubieszów, uzyskując 5 sekund przewagi nad swoimi rywalami z Mielca i Krosna. W klasie modeli F1H „Małe Formy” pierwsze dwa miejsca zawodnicy z Hrubieszowa Jakub Wezgraj przed Mateuszem Mięczakiem na trzecim miejscu zawodnik z Poznania. 

 


Opracował – mak

Foto – sekcja UKS Jedynka Hrubieszów