8 grudnia 2023

Modelarze UKS Jedynki rywalizowali w Pucharze Polski w Rudnikach

W dniach 28-29 września, na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego w Rudnikach, rozegrano ostatnie zawody z tegorocznego cyklu Pucharu Polski Modeli Swobodnie Latających w klasach F1A, F1B, F1C, w których nie zabrakło członków sekcji UKS Jedynka Hrubieszów.

Reklamy

 

Zawodnicy sekcji modelarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie, podopieczni Pana Leszka Kryszczuka, przyzwyczaili nas do sukcesów zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej.

W konkurencji juniorów, w klasie modeli F1A, Jakub Wezgraj wywalczył piąte miejsce w konkurencji open, Piotr Wielosz-Hałasa zajął 14 miejsce.

Reklamy

W klasie modeli F1B instruktor Leszek Kryszczuk zajął 3 miejsce. Jest to kolejny sukces opiekuna hrubieszowskich modelarzy, gdyż w dniach 21-22.09.2019r. uczestniczył w Międzynarodowych Zawodach Modeli Swobodnie Latających klas F1A, F1B, F1C, zaliczanych do Pucharu Świata rozgrywanych w Słowacji, gdzie zajął 3 miejsce. 

W klasyfikacji końcowej tegorocznej edycji Pucharu Polski w klasie modeli F1A juniorów, zawodnicy sekcji modelarskiej Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie zajęli następujące miejsca:

Mateusz Mięczak 5 miejsce,

Jakub Wezgraj 10 miejsce,

Dominik Skwarek 11 miejsce


Opracował – mak

Foto – archiwum sekcji UKS Jedynka Hrubieszów