Moniatycze: XIII Turniej Halowej Piłki Nożnej Uczniów Szkół Podstawowych

Tradycyjnie, jak co roku odbył się w Zespole Szkół Publicznych w Moniatyczach XIII Turniej Halowej Piłki Nożnej Uczniów Szkół Podstawowych o Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Hrubieszów.

Reklamy

 

W hali sportowej naszej szkoły spotkało się 9 drużyn reprezentujących Szkoły Podstawowe Gminy Hrubieszów z Kobła, Ślipcza, Dziekanowa, Czerniczyna, Szpikołos, Husynnego, Stefankowic, Mienian i Moniatycz.

Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach, każdy z każdym. Zawodnicy wykazali się wielkim zaangażowaniem, poświęceniem i sprawnością a także przestrzeganiem zasad fair play. Każdy rozgrywany mecz przynosił wiele emocji grającym zawodnikom i niezapomniane wrażenia kibicom. Prowadzona była także klasyfikacja na najlepszego bramkarza i najlepszego strzelca turnieju.

Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek i przestrzeganiem zasad gry w halową piłkę nożną czuwał sędzia główny p. Tadeusz Przyczyna.

Każda z drużyn wywalczyła piłkę treningową oraz dyplom, a najlepsze drużyny tegorocznego turnieju otrzymały także puchary. Nagrody ufundował Wójt Gminy Hrubieszów p. Jan Mołodecki i Przewodniczący Rady Gminy Hrubieszów p. Jerzy Fedorczuk.

Królem Strzelców Turnieju został Sebastian Oleszczuk, uczeń z SP w Moniatyczach (19 bramek), a Najlepszym Bramkarzem Kamil Wymiatał także uczeń z SP w Moniatyczach. Obaj otrzymali pamiątkowe dyplomy, statuetki i nagrody rzeczowe.

Puchary i dyplomy za zwycięstwo w Turnieju otrzymały następujące drużyny: miejsce I – SP Moniatycze, miejsce II – SP Mieniany i miejsce III – SP Czerniczyn.

Rywalizację drużyn podczas tegorocznego turnieju umiliły cheerleaderki z SP Moniatycze przygotowanym układem gimnastyczno-taneczny, który wzbudził wiele emocji i aplauz publiczności.

Uczestnicy turnieju mieli okazję poznania swoich możliwości, nawiązania relacji koleżeńskich oraz podjęcia zdrowej rywalizacji zgodnie z zasadami fair play. Zwycięska drużyna grała w następującym składzie: Kamil Wymiatał, Tomasz Trubacz, Sebastian Cebula, Sebastian Oleszczuk, Michał Sarzyński, Jakub Sajdłowski, Mateusz Szczuc, Adrian Owsik, Paweł Kunicki, Piotr Jastrzębski.