Na Mistrzostwach Polski sypnęło medalami dla modelarzy Jedynki

W dniu 7 listopada 2015r. W Krośnie – Jedlicze rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Modeli Halowych w klasie F1N. Gospodarzem mistrzostw był Aeroklub Polski, Aeroklub Podkarpacki oraz Burmistrz Gminy Jedlicze. Wzorowa organizacja przyczyniła się do wysokiej frekwencji, w zawodach uczestniczyło blisko 110 zawodników z całej Polski.

Reklamy


Modelarnię UKS „Jedynka” reprezentowali następujący uczniowie, którzy uplasowali się na bardzo wysokich pozycjach:

 

Klasa F1N Młodzik:

Reklamy


Drużynowi Mistrzowie Polski

Bajer Patryk                           – Mistrz Polski

Flisiuk Łukasz                        – Vice Mistrz Polski

Wyżyn Maciej                        – I Vice Mistrz Polski

 

Kaczmarek Kacper                 – VIII miejsce           

Filipczuk Mateusz                  – XII miejsce

Mięczak Mateusz                   – XVII miejsce

Wezgraj Jakub                       – XIX miejsce

 

 

Klasa F1N Junior Młodszy:


Drużynowi Mistrzowie Polski

 

Wielosz-Hałasa Piotr            – Mistrz Polski         

Skwarek Dominik                – VI miejsce

Kraczkowski Krzysztof       – VIII miejsce           

 

Punktualnie o 10.00 zebrani na hali zawodnicy uczestniczyli w uroczystym otwarciu mistrzostw. Zawody rozpoczęli młodzicy, po nich kolejno juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy. Pod dachem hali sportowej można było zobaczyć wiele różnych konstrukcji modelarskich. Wszystkie wykonane na wysokim poziomie technicznym. Uzyskane w rywalizacji wyniki są wypadkową jakości modelu i umiejętności zawodnika z domieszką odrobiny szczęścia.

Wśród młodzików zwyciężył Patryk Bajer startując modelem „włodarczyk” przed Łukaszem Flisiukiem i Maciejem Wyżynem. Wynik końcowy pozwolił uczniom ZSM nr 1 w Hrubieszowie na zdobycie Drużynowych  Mistrzów Polski.

W grupie juniorów młodszych wygrał Piotr Wielosz-Hałasa  modelem „wrona” przed Igorem Szymańskim z Łasku i Jakubem Pokwickim z Kwidzynia.

Drużynowo Piotr Wielosz-Hałasa  wraz z Dominikiem Skwarkiem oraz Krzysztofem Kraczkowskim zdobyli tytuł Drużynowych Mistrzów Polski.

Zakończone Mistrzostwa Polski były zwieńczeniem całorocznej pracy modelarzy startujących w hali w klasie modeli F1N. Dla naszych zawodników to rok sukcesów na arenie ogólnopolskiej i zagranicznej. Zdobyli oni Puchar Polski w kategoriach młodzik i junior młodszy.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w wyjazdach na zawody(Burmistrz Miasta, Dyrektorowi ZSM NR 1), za udostępnienie hali do treningu (Dyrektorowi HOSiR). Dziękujemy również Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w Warszawie, za dotację finansową dla UKS-u „Jedynka”. Dotacja ta przeznaczona została  na zakup modeli klasy F1N dla dzieci i młodzieży z terenów miejskich i wiejskich, w ramach programu
„Sport – równe szanse”.

 

 

Leszek Kryszczuk