Na Rynek Marsz w Krakowie

HrubieszówKraków

W sobotni wieczór 30 maja odbyły się międzynarodowe zawody w chodzie sportowym. Na Rynek Marsz zaliczanie są do challenge’u IAAF. Wyścig w tym roku odbył się na dystansie 10 km.

Na starcie stanęli najlepsi zawodnicy na świecie. Po pasjonującej walce zawody wygrał Rosjanin Walery Borczyn – Mistrz Olimpijski z Pekinu w chodzie na 20 km. Kobiecą rywalizację wygrała Norweżka Kjersti Tysse Platzer.

Przy okazji zostały rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Polski I rzut. Najlepszym z Polaków był Grzegorz Sudoł, który zajął siódmą lokatę.

Zawody były na wysokim poziomie. Dopisała pogoda i kibice, a przede wszystkim zawodnicy. Pierwszy raz wystartowali prawie wszyscy Polacy (między innymi z powodu ligi seniorów).

– Jestem zadowolony ze startu. Kolejny raz byłem czwartym z Polaków. Ostatnio polubiło mnie to miejsce. Zawody były bardzo szybkie, jak dla mnie. Pierwsze 5 km poszedłem w okolicach rekordu życiowego. Później lekko osłabłem i ukończyłem wyścig na 12 miejscu. Normalnie po 10 km dopiero łapię drugi oddech, jak idę na dystansie 50 km. Jestem dobrej myśli na przyszły rok.