23 września 2023

Na zawodach Pucharu Świata w Serbii [ZDJĘCIA]

W dniach 10-11 czerwca 2023 roku, w miejscowości Aradac w Serbii, odbyły się podwójne zawody modeli swobodnie latających klas F1A, F1B, F1C i F1Q, zaliczane do punktacji Pucharu Świata. W zawodach udział wzięli reprezentanci z Ukrainy, USA, Czech, Słowacji, Bośni i Hercegowiny, Macedonii, Austrii, Chorwacji, Niemiec, Bułgarii, Serbii, Słowenii, Litwy, Węgier, Włoch, Izraela, Turcji i Polski. Wśród nich Leszek Kryszczuk z Jedynki Hrubieszów.

Reklamy

Udział w zawodach zgłosiła reprezentacja Polski w osobach: Adam Krawiec z Gliwic, Daniel Cimochowski z Białegostoku, Stanisław Skibicki z Suwałk oraz Leszek Kryszczuk z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie.

Zawodnicy startowali w klasie modeli z napędem gumowym. W pierwszym dniu zawodów zwyciężył zawodnik z Ukrainy, na drugim miejscu podium stanął Adam Krawiec, a na miejscu trzecim zawodnik z Czech. Wszyscy zawodnicy z Polski doszli do ścisłego finału, gdzie instruktor Leszek Kryszczuk zajął 16 miejsce.

Reklamy

W drugim dniu zawodów również zwyciężył zawodnik z Ukrainy, na miejscu drugim uplasował się Daniel Cimochowski, a miejsce trzecie zajął również zawodnik z Ukrainy. Tak jak w dniu wcześniejszym do ścisłego finału zakwalifikowali się Adam Krawiec i Leszek Kryszczuk, który zajął 12 miejsce.

Zawodnicy biorący udział w zawodach Pucharu Świata Modeli Swobodnie Latających to światowa czołówka. Udział instruktora Leszka Kryszczuka w zawodach takiej rangi można zaliczyć do udanych. Zdobyta wiedza i doświadczenie są bezcenne i zostaną przekazane młodym modelarzom, co zapewne zaowocuje jeszcze lepszymi wynikami w ich modelarskim współzawodnictwie.

Reklamy


Źródło i foto – str. UKS jedynka Hrubieszów, opracował – mak


Zobacz też:

Hrubieszowskie szkoły na 6 miejscu w Polsce! [ZDJĘCIA]

Hrubieszowskie szkoły na 6 miejscu w Polsce! [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →