Nagrody Biznesu Sportowego Demes 2011 rozdane, Turniej Tymbarku zwyciężył w kategorii Sport Dzieci i Młodzieży!

Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, w którym co roku biorą udział dzieci z Hrubieszowa i okolic, zdobył nagrodę główną w kategorii „Sport Dzieci i Młodzieży” w ramach Nagród Biznesu Sportowego Demes 2011. W starciu finałowym pokonał Turniej Coca-Cola Cup oraz Nutella Mini Tour de Pologne.

Reklamy

W czwartek, 22 marca na Stadionie Narodowym odbyła się VIII Gala rozdania Nagród Biznesu Sportowego Demes 2011. Nagrody te promują osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu, a co za tym idzie zaistnienie polskich reprezentantów na arenie międzynarodowej. Nagrody Biznesu Sportowego wyróżniają tych, którzy przyczyniają się do rozwoju relacji między sportem i biznesem w największym stopniu.

W fazie finałowej tegorocznego plebiscytu w kategorii „Sport Dzieci i Młodzieży” znalazły się takie imprezy sportowe jak Coca-Cola Cup oraz Nutella Mini Tour de Pologne. Jednak Kapituła Demes 2011 postanowiła przyznać tytuł zwycięzcy za największe wydarzenie sportu dziecięcego Turniejowi „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Honorową statuetkę odebrał Przemysław Różowicz, koordynator Turnieju z ramienia firmy Tymbark.

Zdobycie tej wyjątkowej statuetki w tak prestiżowym plebiscycie jak Demes 2011, jest dla nas niezwykłym wyróżnieniem. Cieszymy się, że popularyzacja przez nas piłki nożnej wśród dzieci, stwarzanie im warunków do doskonalenia swoich piłkarskich umiejętności, a także spełnianie najskrytszych marzeń młodych zawodników zostało docenione. Nagroda ta z pewnością jest docenieniem naszej dotychczasowej pracy, jednak przed nami kolejne wyzwania w tegorocznej, XII już edycji Turnieju. Mam nadzieję, że również w tegorocznych rozgrywkach o Puchar Tymbarku uda się wyłonić prawdziwe piłkarskie talenty, które zasilą w przyszłości najlepsze polskie kluby, a być może nawet reprezentację narodową – powiedział Przemysław Różowicz z firmy Tymbark.

Turniej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to prestiżowe rozgrywki dla młodych piłkarzy i piłkarek z całej Polski, które od lat biją rekordy popularności i stanowią żelazną pozycję w kalendarzu sportowych imprez dla trenerów i nauczycieli wychowania fizycznego. Tylko w ubiegłorocznej edycji wzięło udział ponad 85 000 dzieci z całej Polski, co oznacza, że już co piąty dziesięciolatek walczył o tytuł Mistrzów U-10!

Wśród pozostałych zwycięzców znalazł się m.in. Marcin Gortat (wyróżniony w 2 kategoriach: Sportowy Wizerunek oraz Nowe Media w Sporcie za swoją oficjalną stronę internetową, jak i stronę Fundacji Marcina Gortata). Sportowym Przeżyciem Roku okazał się brązowy medal Polski na Mistrzostwach Europy w Siatkówce Mężczyzn. Statuetka DEMES w kategorii Osobowość Mediów trafiła do Włodzimierza Szaranowicza.                                       .

 

Lista laureatów:

SPORTOWY PROJEKT MEDIALNY
Relacja 68. Tour de Pologne

KLUB SPORTOWY
Legia Warszawa

SPORT DZIECI I MŁODZIEŻY
Turniej Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

OBIEKT SPORTOWY
PGE Arena Gdańsk

NOWE MEDIA W SPORCIE
Strona www Marcina Gortata/Fundacji Marcina Gortata MG13 www.mg13.com.pl

OSOBOWOŚĆ MEDIÓW
Szaranowicz Włodzimierz

WYDARZENIE SPORTOWE
Walka XII wieku Klitschko vs. Adamek 10 września 2011 roku SMG Polska Sp. z o.o. / Stadion Miejski we Wrocławiu

DEMES ZAGRANICZNY
Simon Chadwick

SPONSOR SPORTU
PKN Orlen

SPORT W MIASTACH I REGIONACH
Stare Jabłonki

SPORTOWE PRZEŻYCIE ROKU
Mistrzostwa Europy w Siatkówce Mężczyzn – brązowy medal Polski

SPORTOWY WIZERUNEK
Gortat Marcin

DEMES HONOROWY
Totalizator Sportowy

 

Dodatkowych informacji na temat turnieju Tymbark Cup udzielają:

Przemysław Różowicz – osoba odpowiedzialna za Turniej z firmy Tymbark, adres e-mail: p.rozowicz@maspex.com, tel.: 33 870 84 55

Maciej Papierski – osoba odpowiedzialna za Turniej z ramienia PZPN: adres e-mail: maciej.papierski@pzpn.pl, tel.: 22 551 22 41