Najlepsi lekkoatleci z Zamojszczyzny

Do Zamojszczyzny zaliczane są byłe powiaty Województwa Zamojskiego, czyli: biłgorajskie, hrubieszowskie, tomaszowskie, zamojskie i miasto Zamość. Poniżej miejsca naszych lekkoatletów w sezonie 2007 w poszczególnych konkurencjach w zestawieniach najlepszych wyników z tego terenu.

Reklamy

400 m
49.24 Jaros Andrzej Agros Zamość
49.65 Kubina Damian Agros Zamość
49.74 Podgajny Radosław Agros Zamość
50.03 Dubas Paweł Agros Zamość
50.13 Tusiński Kamil Agros Zamość
51.18 Sasyn Krzysztof Agros Zamość
51.44 Krakowiak Łukasz Unia Hrubieszów
51.95 Ochniak Paweł Agros Zamość
52.69 Waga Bartłomiej Agros Zamość
53.95 Góra Mateusz Znicz Bigoraj
53.97 Rogala Michał Agros Zamość

800 m
1:51.71 Nagórek Marcin Agros Zamość
1:56.95 Serej Paweł Agros Zamość
1:57.28 Nowogrodzki Dawid Agros Zamość
1:57.30 Jaros Andrzej Agros Zamość
1:57.78 Krakowiak Łukasz Unia Hrubieszów
1:58.56 Słotwiński Przemysław Agros Zamość
2:00.33 Ślusarczyk Kacper Agros Zamość
2:00.93 Waga Bartłomiej Agros Zamość
2:01.29 Buczak Tomasz Agros Zamość
2:02.64 Stec Jarosław Znicz Bigoraj

1000 m
2:26.56 Nagórek Marcin Agros Zamość
2:35.07 Ślusarczyk Kacper Agros Zamość
2:39,50 Krakowiak Łukasz Unia
2:42.33 Drelich Kamil TKS Tomasovia
2:44.13 Trela Bartłomiej Agros Zamość
2:46.00 Buczak Rafał Agros Zamość
2:47.76 Łasocha Wojciech G 2 Tomaszów
2:48.11 Fusiara Marcin Agros Zamość
2:51.54 Wenio Łukasz TKS Tomasovia
2:53.56 Wujda Konrad Znicz Bigoraj

1500 m
3:48.45 Nagórek Marcin Agros Zamość
3:57.68 Nowogrodzki Dawid Agros Zamość
3:59.20 Buczak Tomasz Agros Zamość
4:02.88 Stec Jarosław Znicz Bigoraj
4:05.33 Ślusarczyk Kacper Agros Zamość
4:08.12 Krakowiak Łukasz Unia Hrubieszów
4:09.20 Słotwiński Przemysław Agros Zamość
4:14.42 Zgnilec Michał Agros Zamość
4:15.67 Małyszek Sebastian Agros Zamość
4:17.10 Markiewicz Mateusz Unia Hrubieszów

5000 m
14:12.54 Kern Artur Unia Hrubieszów
14:50.36 Kuzdra Dariusz Agros Zamość
15:27.48 Buczak Tomasz Agros Zamość

10000 m
30:25.27 Kern Artur Unia Hrubieszów

Półmaraton
1.06:16 Bobrowski Przemysław Agros Zamość
1.09:55 Jabłoński Artur Unia Hrubieszów
1.10:55 Kuzdra Dariusz Agros Zamość

Wzwyż
205 Kiecana Szymon Agros Zamość
180 Piłat Bartłomiej Agros Zamość
180 Maciąg Maciej Agros Zamość
175 Zgnilec Michał Agros Zamość
170 Duda Sylwester Agros Zamość
170 Kasprowicz Jakub Hrubieszów
170 Bojarczuk Adam Hrubieszów
165 Makary Jakub G 2 Zamość
165 Romaniuk Łukasz Agros Zamość
1.65 Telicki Maciej Hrubieszów

W dal
6.83 Fijałkowski Kamil Agros Zamość
6.75 Tusiński Kamil Agros Zamość
6.09 Dumicz Rafał TKS Tomasovia
5.91 Zawadzki Mateusz Agros Zamość
5.89 Kuśmierz Marcin Agros Zamość
5.84 Paluch Norbert G 4 Zamość
5.72 Kupiec Kamil Hrubieszów
5.72 Duda Michał Agros Zamość
5.65 Sienkiewicz Daniel Hrubieszów
5.52 Adamczyk Mateusz Agros Zamość

Kula 5,0 kg dp lat 17
13.73 Zienkiewicz Mateusz Hrubieszów
13.09 Rudnicki Dawid Agros Zamość
13.07 Bulak Łukasz Znicz Bigoraj
12.06 Siebielec Tomasz Znicz Bigoraj
11.95 Zawiślak Radosław Agros Zamość
11.89 Lachowski Mateusz Hrubieszów
11.61 Pokrywka Przemysław Hrubieszów
11.09 Paśkiewicz Marcin G 1 Zamość
11.08 Sas Paweł Hrubieszów
11.00 Fedorowicz Krystian Hrubieszów

Kula 7,26 kg
15.80 Kusiak Damian Znicz Bigoraj
13.79 Sulowski Edmund Unia Hrubieszów
12.73 Hasiec Damian Agros Zamość
10.20 Wąsiel Józef Unia Hrubieszów
10.13 Wołos Ernest Hrubieszów

Dysk 2,0 kg
40.03 Sulowski Edmund Unia Hrubieszów
31.44 Wąsiel Józef Unia Hrubieszów

Oszczep 600 g – do lat 15
43.06 Jaros Dominik Dołhobyczów
40.62 Miedźwiedź Patryk G 6 Zamość
39.65 Szopa Bartosz G 6 Zamość
38.40 Hamerski Piotr Agros Zamość
37.31 Juszczak Jarosław G Łabuńki

Oszczep 800 g
46.26 Hasiec Damian Agros Zamość
37.31 Fedorowicz Kamil Unia Hrubieszów

Chód 10 km
41:33.25 Fedaczyński Rafał Unia Hrubieszów
44:19.35 Wiater Tomasz Agros Zamość

Chód 10 km szosa
41.02 Fedaczyński Rafał Unia Hrubieszów
41.51 Brzozowski Artur Znicz Bigoraj
45.42 Wiater Tomasz Agros Zamość

Chód 20 km
1:24:17 Brzozowski Artur Znicz Bigoraj
1:25.49 Fedaczyński Rafał Unia Hrubieszów
1:48.53 Głowala Sylwester Agros Zamość

Chód 50 km
3:48.07 Fedaczyński Rafał Unia Hrubieszów
3:59.27 Brzozowski Artur Znicz Bigoraj

4 x 100 m
42.40 Agros Zamość seniorzy
44.32 Agros Zamość juniorzy
45.13 ZSP 5 Zamość juniorzy
45.58 Agros Zamość juniorzy mł.
46.78 G 6 Zamość juniorzy mł.
46.90 G 2 Tomaszów juniorzy mł.
46.94 Agros Zamość juniorzy
47.27 TKS Tomasovia juniorzy
48,10 ZS 3 Hrubieszów
48,65 ZS 2 Hrubieszów

4 x 400 m
3:18.46 Agros Zamość seniorzy
3:27.67 Agros Zamość juniorzy mł.
3:33.70 Agros Zamość juniorzy
3:47.87 Unia Hrubieszów seniorzy

Opracowanie: Marek A. Kitliński

Na zdjęciu – Łukasz Krakowiak trenuje dopiero od dwóch lat ale już jest silnym punktem hrubieszowskiej „Unii” w biegach średnich i ulicznych.