Najlepsi sportowcy 2012 roku – z każdego miesiąca

10 lat temu w związku z tym, że został zawieszony organizowany przez Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie Plebiscyt Sportowy na 10. Najpopularniejszych i Najlepszych Sportowców oraz 5 Trenerów w powiecie hrubieszowskim, osobiście wybierałem takowych. Oto sportowcy, którzy byli na czele w każdym miesiącu z ich dokonaniami. Polecam moją uwagę pod wykazem…

Najlepsi sportowcy 2012 z każdego miesiąca:

Styczeń

1. Paweł Szostak Unia Hrubieszów LA – srebrny medalista Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 3000 m.

Luty

1. Artur Kern Unia Hrubieszów LA – na Halowych Mistrzostwach Polski w Spale, zajął 4 miejsce na 3000 m i 7. Na 1500 m, ustanawiając nowe rekordy Zamojszczyzny i powiatu na obu dystansach, a na 3000 m województwa lubelskiego.

Marzec

1. Paweł Szostak Unia Hrubieszów LA – za zdobycie srebrnego medalu podczas Przełajowych Mistrzostw Polski Juniorów na dystansie 3km, przegrywając medal złoty kilka setnych sekundy – przełajowy mistrz województwa juniorów.

Kwiecień

1. Ewa Mizdal Unia Hrubieszów PC – zajęła 4. miejsce w kategorii 69 kilogramów, podczas trwających w tureckiej Antalyi mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. Zawodniczka Unii Hrubieszów uzyskała w dwuboju 232 kilogramy – ustanawiając 3 nowe rekordy Polski – 102 kilogramy w rwaniu, 130 w podrzucie i w dwuboju – 232 kilogramy.

Maj

1. Marcin Kondziołka i Adam Sarzyński Unia Hrubieszów PC – za wywalczone po trzy brązowe medale podczas Mistrzostw Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów i atakami na 2 pozycję.

Czerwiec

1. Ewa Mizdal Unia Hrubieszów PC – w Piekarach Śląskich podczas Mistrzostw Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów, w których pięciokrotnie bijąc rekordy Polski wywalczyła trzy złote medale kat. 75 kg 236kg (105+131), przez PZPC została nominowana do wyjazdu w reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie do Londynu!

Lipiec

1. Ewa Mizdal Unia Hrubieszów PC – za oficjalną nominację przez PZPC i PKOL do reprezentowania naszego kraju podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie!

Sierpień

1. Ewa Mizdal Unia Hrubieszów PC – zajęła 7 miejsce w konkursie podnoszenia ciężarów na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Pierwsza w historii reprezentantka Ziemi Hrubieszowskiej na najważniejszej imprezie sportowej (a może nie tylko!) ŚWIATA, uzyskała w dwuboju 231 kilogramów (104+127).

Wrzesień

1. Artur Kern Unia Hrubieszów LA – Zajął 4 miejsce w Pile podczas Mistrzostw Polski w półmaratonie. Zwyciężył w Międzynarodowym Biegu Nocnym w Rzeszowie oraz w mityngu w Hrubieszowie na dystansie 1500 m.

Październik

1. Adam Sarzyński – za zdobycie trzech srebrnych medali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów w Siedlcach.

Listopad

1. Marlena Chudzik Unia Hrubieszów – podczas Mistrzostw Polski Juniorek do lat 17 zdobyła złoty medal w podnoszeniu ciężarów w kat. wagowej 63 kg ustanawiając rekordy życiowe.

Grudzień

1. Artur Kern Unia Hrubieszów – pomimo dużych obciążeń treningowych w okresie przygotowania ogólnego do sezonu 2013 i zawodowych, zajął w masowych ogólnopolskich lub międzynarodowych biegach ulicznych miejsca: 1. w Krakowie na 5km, 2. w Łęcznej 12,5km, 3. w Szydłowie 8km.

***

UWAGA!!!

mak:

Liczyłem, że w/w Plebiscyt zostanie wznowiony, niestety tak się nie stało do dzisiaj. Lecz liczę, że może udałoby się jeszcze zorganizować za rok 2021 w prosty sposób – Powołać kilkuosobową Kapitułę, która w sposób fachowy i rzetelny ustali kandydatów i ich kolejność. Nagrody – Finansowe czy rzeczowe jeżeli by były to by były, ale najważniejsze to Puchary, statuetki czy dyplomy i…. prestiż, uznanie na całe życie, którzy się załapią w tych klasyfikacjach. Wynik pójdzie w świat a nawet ktoś po latach  przypomni najlepsi sportowcy i trenerzy w 2021 r. to byli….