Najlepsi sportowcy – listopad 2012

Minął listopad 2012 r., więc oto mój wybór najlepszych sportowców tego miesiąca z naszego powiatu. Przy ustalaniu kolejności biorę różne czynniki, np. ranga zawodów, miejsca na zawodach i moje odczucia. Czy sprawiedliwie? Czytelnik LubieHrubie ma prawo do własnej interpretacji, dlatego można zmieniać czy dopisać w komentarzach.

Reklamy

Najlepsi sportowcy – listopad 2012 r.

 

1. Marlena Chudzik Unia Hrubieszów – podczas Mistrzostw Polski Juniorek do lat 17 zdobyła złoty medal w podnoszeniu ciężarów w kat. wagowej 63 kg ustanawiając rekordy życiowe.

 

2. Damian Kasztelan, Adrian Starzec Unia Hrubieszów – podczas Mistrzostw Polski Juniorów do lat 17 w podnoszeniu ciężarów zajęli odpowiednio 7 i 8 miejsce.

 

3. Krzysztof Naja, Michał Jagiełło, Przemysław Szumiata, Patryk Jaskorski, Krystian Łamejko LUKS Grześ Hrubieszów – za strzelenie bramek w lidze juniorów starszych unihokeja w meczach z Mistrzami Polski z Nowego Targu, oraz bramkarzeRafał Woźniak i Cezary Pietraszek.

 

4. Marcin Lebiedowicz i koledzy Unia Hrubieszów – za zajęcie 4 miejsca w Zamojskiej Klasie Okręgowej w piłce nożnej.

 

5. Robert Suchodolski i koledzy Kryształ Werbkowice – za zajęcie 5 miejsca w Zamojskiej Klasie Okręgowej w piłce nożnej.

 

6. Kamil Kaszak i koledzy Kresy Dołhobyczów siatkówka – za dobrą formę w rozgrywkach ligowych.

 

7. Łukasz Kowalczuk, Weronika Kowalczuk, Marta i Dorota Wójcickie, Tomasz Słupski, Patryk Bednarz, Patryk Kowalczuk, Marek Jarzyński UKS Ogólniak Hrubieszów – za dobrą formę w różnych rozgrywkach w tenisie stołowym.

 

8. Mariusz Musiał, Mateusz Grzeszczak, Marcin Szwiec, Adam Frąk, Arkadiusz Sekulski

Huragan Gmina Hrubieszów – wyróżniający się zawodnicy wicelidera klasy A w piłce nożnej.

 

9. Kajetan Bosowski Patryk Fijołek Hrubieszowski Klub Karate – za zwycięstwa podczas zawodów w Chełmie.

 

10 – 17. Mateusz Tarnowski, Marek Wierzbicki, Damian Jóźwiak, Bartłomiej Greniuk  Unia Hrubieszów – za skuteczność strzelecką oraz ich koledzy w piłkarskich rozgrywkach różnych grup młodzieżowych, w tym 1 miejsce Unii w Okręgowej Lidze Młodzików Starszych i 12 miejsce w I Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych.

 

Dominka Serafin i Małgorzata Muzyczuk – za udany start w biegu „Druga Dycha”,m.in. pokonując minister sportu i turystyki Joannę Muchę.

 

Patryk Krygiel, Karina Krotkiewicz, Jakub Rutkowski, Michał Blicharz – za świetną formę strzelecka w piłkarskim turnieju „Kto Lepszy”.

 

Piotr Wielosz, Michał Mołdoch Orlik Hrubieszów – za zajęcie 2 miejsc w zawodach modeli szybowcowych w Chełmie.

 

Artur Kern, Dominika Flaks, Agata Polikowska – za wysokie miejsce w Biegach Niepodległości w Puławach,

 

Krzysztof i Michał Baranowscy – za udany występ w turnieju szachowym w Białopolu.

 

Wojciech Łysiak i koledzy Płomień/Spartan Nieledew – za zajęcie 15 miejsca w Zamojskiej Klasie Okręgowej w piłce nożnej.

 

Wiktoria Jaworska ZSM 3 Hrubieszów – za udany start podczas rejonowych Igrzysk w pływaniu.

 


Najlepsi sportowcy 2012 z każdego miesiąca:

 

Styczeń

1. Paweł Szostak Unia Hrubieszów LA – srebrny medalista Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w biegu na 3000 m.

 

Luty

1. Artur Kern Unia Hrubieszów LA – na Halowych Mistrzostwach Polski w Spale, zajął 4 miejsce na 3000 m i 7. Na 1500 m, ustanawiając nowe rekordy Zamojszczyzny i powiatu na obu dystansach, a na 3000 m województwa lubelskiego.

 

Marzec

1. Paweł Szostak Unia Hrubieszów LA – za zdobycie srebrnego medalu podczas Przełajowych Mistrzostw Polski Juniorów na dystansie 3km, przegrywając medal złoty kilka setnych sekundy – przełajowy mistrz województwa juniorów.

 

Kwiecień

1. Ewa Mizdal Unia Hrubieszów PC – zajęła 4. miejsce w kategorii 69 kilogramów, podczas trwających w tureckiej Antalyi mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów.Zawodniczka Unii Hrubieszów uzyskała w dwuboju 232 kilogramy – ustanawiając 3 nowe rekordy Polski – 102 kilogramy w rwaniu, 130 w podrzucie i w dwuboju – 232 kilogramy.


Maj

1. Marcin Kondziołka i Adam Sarzyński Unia Hrubieszów PC – za wywalczone po trzy brązowe medale podczas Mistrzostw Polski Seniorów w podnoszeniu ciężarów i atakami na 2 pozycję.

 

Czerwiec

1. Ewa Mizdal Unia Hrubieszów PC – w Piekarach Śląskich podczas Mistrzostw Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów, w których pięciokrotnie bijąc rekordy Polski wywalczyła trzy złote medale kat. 75 kg 236kg (105+131), przez PZPC została nominowana do wyjazdu w reprezentacji Polski na Igrzyska Olimpijskie do Londynu!


Lipiec

1. Ewa Mizdal Unia Hrubieszów PC – za oficjalną nominację przez PZPC i PKOL do reprezentowania naszego kraju podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie!


Sierpień

1. Ewa Mizdal Unia Hrubieszów PC – zajęła 7 miejsce w konkursie podnoszenia ciężarów na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Pierwsza w historii reprezentantka Ziemi Hrubieszowskiej na najważniejszej imprezie sportowej (a może nie tylko!) ŚWIATA, uzyskała w dwuboju 231 kilogramów (104+127).


Wrzesień

1. Artur Kern Unia Hrubieszów LA – Zajął 4 miejsce w Pile podczas Mistrzostw Polski w półmaratonie. Zwyciężył w Międzynarodowym Biegu Nocnym w Rzeszowie oraz w mityngu w Hrubieszowie na dystansie 1500 m.


Październik

1. Adam Sarzyński – za zdobycie trzech srebrnych medali podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów w Siedlcach.

 

Listopad

1. Marlena Chudzik Unia Hrubieszów – podczas Mistrzostw Polski Juniorek do lat 17 zdobyła złoty medal w podnoszeniu ciężarów w kat. wagowej 63 kg ustanawiając trzy rekordy życiowe.

 

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Złota medalistka Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w podnoszeniu ciężarów Marlena Chudzik z hrubieszowskiej Unii.