Najlepsi sportowcy w historii ZS Nr 4 w Hrubieszowie

Zespół Szkół Nr 4 w Hrubieszowie obchodzi Jubileusz 50 lat, w tym okresie wnosząc wielki wkład w wykształcenie i wychowanie młodzieży, często trudnej. Od rozpoczęcia pracy w tej szkole od września 1986 roku pod opieką nauczycielki wychowania fizycznego p. Małgorzaty Muzyczuk uczennice i uczniowie tej szkoły, wielokrotnie bezpośrednio rywalizując z „sorką” i dodatkowo trenując w klubach sportowych zanotowali wiele wysokiej klasy osiągnięć. Jeden z nich został Olimpijczykiem! Poniżej lista wybijających się sportowców, a czy kolejność powinna być taka, niekoniecznie.

Reklamy

i>Na zdjęciu – Nauczyciele i uczniowie ZS Nr 4 w Hrubieszowie przed kolejnym biegiem ulicznym, od lewej: Mirosław Kamień (nauczyciel), Rafał Fedaczyński, Małgorzata Muzyczuk (nauczycielka) i Andrzej Węcławik.

Osiągnięcia sportowe uczniów podczas nauki w ZS Nr 4 w Hrubieszowie

Kolejność:

1. Rafał Fedaczyński – chód sportowy – Unia Hrubieszów

– Zawody międzynarodowe
Udział w barwach Polski w Międzynarodowych zawodach w Becesabie na Węgrzech

– Mistrzostwa Polski Seniorów
Srebrny medal – chód 50 km – 4.53:47, Zamość 2000
4 miejsce – chód 50 km – 4.17:31, Podebrady (Czechy) 2002
6 miejsce – chód 20 km – 1.31:46, Rumia 2011
6 miejsce – chód 5 km – 22:00,68, Spała 2002
6 miejsce – chód 5 km – 21:28,31, Spała 2001

– Młodzieżowe Mistrzostwa Polski
4 miejsce – chód 20 km – 1.36:17, Gdańsk 2000

– Mistrzostwa Polski Juniorów
8 miejsce – chód 20 km – 1.46:58, 1999 r.

– Centralne Igrzyska LZS
Srebrny medal – chód na 10 km – 43,15, 2002r

– Plebiscyt „Tygodnika Zamojskiego” na najlepszych sportowców Zamojszczyzny
4 miejsce w 2000 r. i 10 w 2001 r.

– Plebiscyt ba najlepszych sportowców powiatu hrubieszowskiego
1,3,3 miejsce w latach 2000, 2001, 2002

***

2. Rafał Kurowski – trójbój siłowy – Kryształ Werbkowice

– Mistrzostwa Europy Juniorów do lat 23
udział – Trójbój siłowy 2002, Węgry

– Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 20
Złoty medal – Trójbój siłowy 2003

– Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 23
Srebrny medal – Trójbój siłowy 2002
Srebrny medal – Trójbój siłowy 2003, Bydgoszcz
Rekord Polski kat. 60 kg 1(80+115+202,5) = 497,5 kg
Rekord Polski do lat 20 w kat. 56 kg w trójboju 445kg i wyciskaniu 107,5kg

***

3. Renata Bojda – trójbój siłowy – Kryształ Werbkowice

– Mistrzostwa Polski Młodzików
Złoty medal – Trójbój siłowy 2002, z rekordami Polski młodziczek

– MP Juniorek do lat 20
Złoty medal – Trójbój siłowy 2002
Srebrny medal – Trójbój siłowy 2003,Werbkowice

***

4. Mateusz Galej – unihokej – Grześ Hrubieszów

– Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych w Unihokeju
Brązowy medal za sezon 2008/2009
6 miejsce za sezon 2006/2007
6 miejsce za sezon 2007/2008
4 miejsce w I lidze seniorów 2009/2010
1 miejsce w I lidze seniorów 2010/2011

***

5. Sylwester Harasimiuk – unihokej – Grześ Hrubieszów

– Mistrzostwa Polski Juniorów Starszych w Unihokeju
Brązowy medal za sezon 2008/2009
6 miejsce – 2007/2008
4 miejsce w I lidze seniorów 2009/2010
1 miejsce w I lidze seniorów 2010/2011
Udział w Ekstraklasie seniorów 2011/2012

***

6. Beata Lenard – biegi wytrzymałościowe – Unia Hrubieszów

– Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorek Młodszych w latach 1983 – 1986
W biegach przełajowych i zawodach halowych oraz letnich zajmowała punktowane miejsca

– Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS:
Złoty medal – 3000 m – 10:39,46 1984r. Białystok
Srebrny medal – 3000 m – 10:26,6, Poznań 1986
Brązowy medal – 1500 m – 4:42,28, 1984r. Białystok
Brązowy medal – 3000 m – 10:43,31, 1985r. Stargard Szczeciński
5 miejsce – 1500 m – 4:48,71, Stargard Szczeciński 1985
6 miejsce – przełaj 2000 m, Rydzynia k/Leszna 1984
9 miejsce1500 m – 4:55,27, Zielona Góra 1984
9 miejsce – 800 m – 2:20,96, Zielona Góra 1984

– Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych i Leśnych:
Srebrny medal – 3000 m1984r. Białystok
Srebrny medal – 3000 m – 10:26,6, Poznań 1986
Wywalczyła z Unią Hrubieszów awans do II ligi la, w której startowała

***

7. Sławomir Chorzępa – biegi wytrzymałościowe – Unia Hrubieszów

– Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych
8 miejsce w Hali na 2000 m – 5:53:05, Spała 1992
8 miejsce w letnich na 2000 m z przeszkodami – 6:17,82, Kielce 1992

– Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS
Brązowy medal – 3000 m – 8:54,04, Piła 1992

– Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych i Leśnych:
Srebrny medal – 2000m 1992r. Piła
Brązowy medal – 1500m 1992r. Piła
Brązowy medal – przełaj 3000 m, Leszno 1992
Brązowy – 3000 m – 8:54,04, Piła 1992
5 miejsce – 2 km z przeszkodami – 6:08,85, Piła 1993
6 miejsce – 1500 m -4:12,03, Piła 1992
7. miejsce – w biegach przełajowych 1993r. Siedlcach
9 miejsce – przełaj 3000 m, Leszno 1992
11 miejsce – 800 m – 2:03,53, Piła 1993

***

8. Dominika Lebiedowicz – biegi krótkie – Unia Hrubieszów

– Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS
Brązowy medal – w sztafecie 4×100 m – 49,40, 2002r. Siedlce
6 miejsce na 100 m , 2002 Siedlce

– Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych i Leśnych
Brązowy medal – w sztafecie 4 x 400 m. Stargardzie Szczecińskim

***

9. Iwona Swatowska – biegi krótkie i przez płotki – Unia Hrubieszów

– Udział w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS

– Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych i Leśnych:
Brązowy medal – 100 m przez płotki 1992r. Piła
7 miejsce – 400 pł – 1:10,14, Piła 1993
7 miejsce – 100 pł – 17,19, Piła 1993

***

10 – 11. Urszula Chmielewska – biegi wytrzymałościowe – Unia Hrubieszów

– Udział w Przełajowych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorek Młodszych oraz Zrzeszenia LZS w latach 2001 – 2004

– Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych i Leśnych:
Brązowy medal – w sztafecie 4 x 400 m Stargardzie Szczecińskim

***

Andrzej Węcławik – biegi wytrzymałościowe – Unia Hrubieszów

– Udział w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS

– Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych i Leśnych:
4 miejsce – 5000m 1999r. Suwałki
5 miejsce – 2000m z przeszkodami 1999r. Suwałki

***

12. Mariola Podgórska – biegi wytrzymałościowe – Unia Hrubieszów

– Udział w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS

– Przełajowe Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Szkół Rolniczych i Leśnych:
4 miejsce w Komornie w 1999 r.

***

13. Agata Bielecka – chód sportowy – Unia Hrubieszów

– Zdobywała punkty podczas Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych oraz w przełajach

***

14. Elżbieta Sznura– biegi wytrzymałościowe – Unia Hrubieszów

– Zajmowała punktowane miejsca podczas Przełajowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w 1990 i 1991 r.

– Udział w Przełajowych Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych

***

15 – 16. Elżbieta Gontarz, Elżbieta Danilczuk – biegi wytrzymałościowe – Unia Hrubieszów

– Zajmowały punktowane miejsca podczas Przełajowych Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w 1988 i 1989 r.

– Udział w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS i szkół rolniczych

***

17. Zofia Chałka

– Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek Młodszych 16 miejsce 600 m – 1:44,35, Warszawa 1983 i (przeniosła się do ZSR Turkowice)

***

18. Patrycja Bogucka – biegi wytrzymałościowe – Unia Hrubieszów

– Punktowała w Przełajowych Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych

***

19. Dorota Balcer – biegi wytrzymałościowe

– Punktowała w Przełajowych Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS i Szkół Rolniczych

***

20 – 23. Urszula Puźniak, Alicja Szewczuk, Anna Kostrubiec, Agnieszka Gancarz

– uczestniczki Przełajowych Mistrzostw Polski Szkół Rolniczych i Leśnych

***

24. Damian Podolak – piłka nożna – Kryształ Werbkowice (klasa okręgowa), Andoria Mircze (kl. A)

– w roku 2010 wyróżniony przez Kronikę Tygodnia jako nadzieja zamojskiej piłki nożnej.

***

25 – 30. Danuta Palczyńska – Huczwa Podhorce (przeniosła się do Turkowic), Barbara Średzińska, Joanna Machulak, Agnieszka Pielech, Halina Podgórska, Agnieszka Dul.

– Medalistki Mistrzostw Województwa Zamojskiego Szkół Średnich w Tenisie stołowym, jak i wojewódzkich szkół rolniczych oraz leśnych, indywidualnie i w debla.

***

Obecne nadzieje sportowe szkoły:

– Anna Lizut (biegi wytrzymałościowe, tenis stołowy),
– Jarosław Kapkin (skok wzwyż – r. życiowy 190cm),
– Aleksander Poterucha (piłka nożna, biegi krótkie),
– Damian Podolak (piłka nożna, tenis stołowy)
– Sławomir Harasimiuk (unihokej)

***

Nauczyciele uczący wychowanie fizyczne w szkole:

– Maria Jakubiak 1961 – 1962
– Stanisław Mielniczuk 1962 – 1965
– Maria Orzechowska 1972 – 1976
– Anna Rozkal 1977 – 1978
– Lucyna Gargol 1981 – 1983
– Wiesław Borek 1983 – 1986
– Krzysztof Kuśmirek 1982 – 1986
– Anna Jóźwiak 1984 – 1986
– Mirosław Kamień 1996 – 2000
– Małgorzata Muzyczuk od 1986 – ?
– Paweł Padkowski od 2000 – ?

***

Opracował

– Marek Ambroży Kitliński (mak)