Najlepsi w LA 35 lat temu…

W 1976 r. do najlepszych lekkoatletów należy zaliczyć biegacza długodystansowego Marka Watrasa, który trzykrotnie reprezentował nasz kraj w zawodach międzynarodowych w kategorii juniorów, złotego medalistę Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych Wiesława Furmanka na dystansie 3000 m, Marka Klinszporta, który oszczepem rzucił do dzisiaj na niewyobrażalną dla hrubieszowskich chłopców odległość 75.50 m, podobnie jak ponad siedmiometrowe skoki Eugeniusza Paczały.

Reklamy

i>Na zdjęciu – Marek Watras w roku 1976, będąc powoływany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki, trzykrotnie reprezentował nasz kraj w rywalizacji międztnarodowej.

Rok 1976 – liderzy hrubieszowskich tabel

60 m – 7,2 Górak Piotr SP Werbkowice 23 05 Zamość

100 m – 11, 4 Paczała Eugeniusz Unia 5 06 Lublin

150 m – 18,1 Paczała Eugeniusz Unia 9 05 Hrubieszów

200 m – 24,1 Małka Marian Unia 27 06 Lublin

300 m – 37,7 Górak Piotr SP Werbkowice 23 06 Mielec

400 m – 50,8 Szydłowski Wojciech Unia ?

500 m – 1:30,5 Domaradzki Janusz SP 2 Hr. 20 04 Hrubieszów

800 m – 1:54,5 Szydłowski Wojciech Unia ?

1000 m – 2:32,7 Watras Marek LO Hr. ? Bydgoszcz

1500 m – 3:55,4 Szydłowski Wojciech Unia 5 09 Kraków

2000 m – 6:19,0 Kołciuk Bogdan LO Hr. 12 06 Lublin

3000 m – 8:25,28 Watras Marek LO Hr. 8 08 Zielona Góra

5000 m – 14:52,0 Furmanek Wiesław Unia 31 07 Warszawa

10 000 m – 32:09,8 Watras Marek LO Hr. 20 04 Hrubieszów

Półmaraton – 1.09:19,2 Szwiec Jan Unia 11 04 Łódź

Maraton – 2.36:02,6 Szwiec Jan Unia 16 05 Dębno

110 m p.pł. (106,4) – 17,3 Klinszport Marek ZSMR Hrubieszów 6 06 Lublin

110 m p.pł. (100 cm) – 17,5 Wierzba Waldemar LO Hr. 27 06 Lublin

300 m p.pł – 47,8 Tymosiewicz Sylwester SP 2 Hr. 13 06 Lublin

W dal – 7.35 Paczała Eugeniusz Unia 31 07 Lublin

Trójskok – 12.72 Gidziński Krzysztof LO Hr. 27 06 Lublin

Wzwyż – 1.80 Klinszport Marek ZSMR Hr. 5 06 Lublin

Wzwyż – 1.80 Paczała Eugeniusz Unia 5 06 Lublin

Tyczka – 3.40 Klinszport Marek ZSMR Hr. 30 05 Rzeszów

Kula 7.256 kg – 11.96 Wąsiel Józef Unia 23 05 Hrubieszów

Kula 6 kg – 11.66 Bajek Wiesław LO Hr. 13 05 Hrubieszów

Kula 5 kg – 12.75 Mysiak Waldemar SP 1 Hr. 5 05 Hrubieszów

Dysk 2 kg – 38.18 Wąsiel Józef Unia 23 05 Hrubieszów

Dysk 1,5 kg – 36.60 Bajek Wiesław LO Hr. 26 06 Lublin

Dysk 1 kg – 35.20 Chaber Krzysztof SP Werbkowice 5 05 Hrubieszów

Oszczep 800 g. – 75.50 Klinszport Marek ZSMR Hrubieszów

Oszczep 600 g. – 44.90 Popławski Jarosław SP Dołhobyczów 5 05 Hrubieszów

Młot 7.256 kg – 36.00 Lewosz Alfred Unia 2 05 Hrubieszów

Młot 6 kg – 23.54 Bajek Wiesław LO Hr. 27 06 Lublin

Piłeczka palantowa – 64.10 Horbaczewski Marek SP 2 Hr. 13 05 Stalowa Wola

4 x 100 m – 46,4 Unia Juniorzy Młodsi 20 06 Tarnów

K. Pakuła, M. Małka, A. Guzina, W. Wierzba

4 x 200 m – 1:42,8 Reprezentacja SP 23 06 Mielec

J. Margol, W. Rezler, W. Adamczyk, S. Daniłowicz

4 x 400 m – 3:38,8 Unia Juniorzy 1 08 Lublin

W. Wierzba, J. Kondrak, K. Szewczuk, J. Kurzawa

4 x 1000 m – 11:39,0 Reprezentacja SP 23 06 Mielec

W. Ryngiel, W. Strumiłło, J. Bilik, W. Radzik

4 – bój 263 pkt. Tymosiewicz Sylwester SP 2 Hr.

8 – bój – 4.248 Wierzba Waldemar LO Hr. 26/27.06. Poznań

12,20-5.95-9.65-1.75-3.00-55,10-32.?-18,20

10 – bój – 6.275 Klinszport Marek ZSMR Hr. 5/6 06 Lublin

Wielobój wytrzymałościowy – 233 Kołciuk Bogdan SP 2 Hr. 23 -06 Mielec

Wielobój szybkościowy – 341 Górak Piotr SP Werbkowice 23 06 Mielec

Wielobój skocznościowy – 214 Tymosiewicz Sylwester SP 2 Hr. 23 06 Mielec

Wielobój rzutowy – 246 Popławski Jarosław SP Dołhobyczów 5 05 Hrubieszów

Kolejno: konkurencja, wynik, nazwisko, imię, szkoła, data i miejsce uzyskania wyniku.

***

Opracował – mak