27 września 2023

Najlepsze w rejonie

Po wczorajszej gimnazjadzie, dziś w sali gimnastycznej SP nr 3 odbył się z kolei rejonowy szczebel rozgrywek licealiady w tenisie stołowym drużyn. W rywalizacji dziewcząt, bez najmniejszych problemów wygrały nasze zawodniczki, reprezentujące Zespół Szkół nr 2.

Reklamy

br />W zawodach udział wzięły drużyny

dziewczęta:
I LO Krasnystaw
II LO Krasnystaw
ZS nr 1 Tomaszów
ZSP Zamość
ZS nr 2 Hrubieszów
ZS nr 3 Hrubieszów

Reklamy

chłopcy:
II LO Krasnystaw
ZS nr 1 Krasnystaw
ZS nr 2 Tomaszów
ZS nr 6 Lubycza Królewska
ZS nr 4 Zamość
ZS nr 1 Zamość
ZS nr 3 Hrubieszów
ZS nr 4 Hrubieszów

Z całkowitym spokojem można powiedzieć, że w dniu dzisiejszym nasze dziewczęta ze Staszica nie miały sobie równych. Wygrały, i to gładko, z wszystkimi drużynami i zajęły pierwsze miejsce. Zasługa to głównie Eweliny Krawczuk, zawodniczki pierwszoligowego klubu z Kazimierzy Wielkiej, ale i pozostałe dziewczyny walczyły na dobrym poziomie. Staszica reprezentowały: Ewelina Krawczuk, Barbara Gumieniak i Ilona Pobiegły, a opiekuje się nimi Zbigniew Krawczuk.

Reklamy

Niewiele brakło, by do walki o premiowane miejsce włączyły się dziewczęta z ZS nr 3. Niestety przegrały z ZS nr 3 z Tomaszowa i to Tomaszowianki walczyły o 2 miejsce z II LO z Krasnegostawu.

Niezwykle pasjonujący pojedynek o drugie miejsce wśród chłopców stoczyły Tomaszów z Lubyczą. Do samego końca ważyły się losy awansu do następnej rundy. Ostatecznie górą okazali się pingpongiści z Tomaszowa.

Oto medaliści

dziewczęta:
1. ZS nr 2 Hrubieszów
2. II LO Krasnystaw
3. ZS nr 1 Tomaszów

chłopcy:
1. ZS nr 1 Krasnystaw
2. ZS nr 2 Tomaszów
3. ZS nr 6 Lubycza Królewska

Do następnego, wojewódzkiego szczebla rozgrywek, awansowały po dwie pierwsze drużyny z każdej kategorii.

Dzisiejsze zawody, podobnie jak wczorajsze, z niezwykłą sprawnością przeprowadzili: Dyrektor SP nr 1, Marian Cisło oraz Zbigniew Krawczuk.

Naszym dziewczętom ze Staszica życzymy powodzenia na marcowych finałach wojewódzkich i nie ukrywam, że liczymy na medal.

zobacz zdjęcia >>