20 czerwca 2024

Najmłodsi modelarze wystartowali w Niepołomicach [ZDJĘCIA]

Najmłodsi modelarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie uczestniczyli w V Ogólnopolskich Zawodach Modeli Szybowców Halowych klasy F1N w Niepołomicach.

Reklamy

W dniu 22.10.2022 r. najmłodsi modelarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” w Hrubieszowie uczestniczyli w V Ogólnopolskich Zawodach Modeli Szybowców Halowych klasy F1N o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Niepołomice.

Organizatorem tych zawodów było Miasto i Gmina Niepołomice, Centrum Kultury w Niepołomicach oraz Pracownia Modeli Latających i Kosmicznych w Domu Kultury w Zabierzowie Bocheńskim. Zawody zostały rozegrane w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Niepołomicach. W zawodach tych uczestniczyło ponad 70 zawodników z następujących Klubów: CK Niepołomice, LPPL Warszawa, LOK Bieruń, CKiP Łososina, MDK Bochnia, OKiR Grodków, DK Rembertów, Muzeum Lotnictwa Kraków, Aeroklub Warszawski oraz UKS „Jedynka” w Hrubieszowie.

Reklamy

­

Jedynka wystartowała w składzie: Cierech Jakub, Dziedzic Michał i Ząbek Aleksander.

Reklamy

Miejsca naszych modelarzy:

Kategoria wiekowa młodzik:

I miejsce Pająk Zygmunt – OKiR Grodków

II miejsce Richter Aneta – LOK Bieruń

III miejsce Pietrzak Jakub – DK Rembertów

VIII miejsce Cierech Jakub – UKS „Jedynka” Hrubieszów

XV miejsce Dziedzic Michał – UKS „Jedynka” Hrubieszów

XXIV miejsce Ząbek Aleksander – UKS „Jedynka” Hrubieszów

­

Podczas zawodów, każdy ze startujących wykonał swoimi modelami w trzech seriach po trzy loty ( łącznie po 9, nie licząc lotów powtórkowych). W celu usprawnienia przebiegu zawodów, loty odbywały się jednocześnie przed dwiema komisjami sędziowskimi. W przerwie pomiędzy seriami lotów konkursowych modelarze mieli możliwość dokonania w swoich modelach dodatkowych regulacji, a także ćwiczyli technikę wyrzutu.

O miejscu w klasyfikacji końcowej decydowała suma czasów sześciu najdłuższych lotów. Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy i nagrody rzeczowe. Udział w zawodach możliwy był dzięki przychylności i wsparciu sponsorów.

­


ZDJĘCIA:

­

info i fot. UKS Jedynka


Zobacz też:

Seniorski debiut Matyldy Bień

Seniorski debiut Matyldy Bień


Zerknij na Instagram →