24 kwietnia 2024

Niefortunny okres Kryształu Werbkowice w IV Lidze?

Dnia 5.10.2014 r. w Werbkowicach został rozegrany mecz w IV Lidze piłki nożnej, niestety miejscowy Kryształ przegrał z rutynowanym zespołem Włodawianki z Włodawy i stracił przewodnictwo w tabeli. Kto wie może na słabszą dyspozycję wpłynął wcześniejszy mecz „zmian”, ale to jest sport i tylko może być dobrze, kiedy znowu w Krysztale uwierzą, że można i należy wygrywać!!! A już dzisiaj w środę 8.10.2014 r. mecz pucharowy z Pogonią Łaszczówka i jest szansa na poprawę humorów!

Kolejka 10 4-5 października

Kryształ Werbkowice – Włodawianka Włodawa 2:3 (1:2)

Bramki: 33`Nieradko (k), 54`Rybka – 15` Borodijuk, 29`Budzyński, 62` Zdolski

Kryształ: Mac, Wójtowicz, Lebega, Dobromilski, Poterucha, Rajtar, Chruściński (68`Kulik), Podgórski (73` Musiał), Nieradko (70`Dec), Rybka, Antoniuk

Żółte kartki: 2x Wójtowicz, Dobromilski – Czelej, Więcaszek

Czerwone kartki: Wójtowicz (za 2 żółte)

Ze strony Kryształu:

Fatalny mecz w wykonaniu naszej defensywy to główny powód porażki, którą zanotowaliśmy w 10 kolejce IV ligi. Ale po kolei. Pierwszy kwadrans spotkania to wyrównana gra w środku pola. Akcje z obu stron raczej chaotyczne. W 15 minucie Borodijuk otrzymał podanie z głębi pola po czym minął 3 obrońców Kryształu i strzałem tuż przy słupku dał prowadzenie przyjezdnym. Chwilę później bo w 29 minucie mamy już 0-2. Niepilnowany Budzyński został doskonale obsłużony i sprytnym strzałem pokonał rozpaczliwie interweniującego Maca. W 33 minucie za zagranie ręką w polu karnym Włodawianki arbiter główny dyktuje jedenastkę. Rzut karny na bramkę zamienia Nieradko. W 45 minucie po uderzeniu z rzutu wolnego i rykoszecie bramkarz gości broni intuicyjnie (czubkiem palców).

W drugiej odsłonie Kryształ za wszelką cenę dąży do zmiany niekorzystnego rezultatu. W 54 minucie Rajtar kapitalnie zagrywa do Nieradki ten przedłuża do Rybki, który strzela obok bramkarza dając wyrównanie. W 60 minucie drugą żółtą kartką zostaje ukarany Wójtowicz. W efekcie gramy w osłabieniu. Przyjezdni doskonale wykorzystali ten fakt bo już w 62 minucie niepilnowany Zdolski strzałem pod poprzeczkę wyprowadza przyjezdnych na prowadzenie. Więcej klarownych szans Kryształ w tym spotkaniu już nie miał i po raz pierwszy musiał uznać wyższość rywala w meczu o ligowe punkty.

Słabe zawody rozegrała Nasza defensywa, która nie radziła sobie z szybkimi napastnikami gości. Dużo strat w środku pola oraz absencja Maliuka również przełożyła się na naszą jakość gry. Kapitalny mecz w drużynie Kryształu rozegrał Michał Rajtar, który prezentuje solidną formę. Słabiej na tle kolegów wypadli: Lebega, Podgórski u których widać wyraźny regres formy.

Kryzys? Za wcześnie jeszcze na takie opinie. Ja w dalszym ciągu wierzę w ten zespół.

Dziennik Wschodni

Włodawianka odniosła drugie wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Po bardzo nieudanym początku rozgrywek w ostatnich dwóch kolejkach LKS zdobył 6 punktów i powoli odbija się od dna tabeli. Za tydzień kolejny trudny mecz. Tym razem rywalem będzie Powiślak Końskowola.

Ze strony Chelmskisport.pl

Kto by przypuszczał, że Włodawianka wróci z Werbkowic z kompletem punktów?! Wszak Kryształ to dotychczasowy lider tabeli, który u siebie nie doznał jeszcze porażki. Tymczasem włodawski zespół wspiął się na wyżyny swoich możliwości i pewnie ograł faworyzowanych gospodarzy.

Włodawianka rozpoczęła mecz bardzo dobrze. Początek pokazał, że goście nie boją się rywala i chcą w Werbkowicach osiągnąć korzystny wynik. – Nasza taktyka była prosta – mówi Marek Drob, trener Włodawianki. – Przede wszystkim nie mogliśmy się odkryć, by nie dopuścić przeciwnika do strzeleckich sytuacji i nastawiliśmy się na szybkie kontry.

Dwie z nich przyniosły gościom gole. – To były klasyczne kontrataki, świetne przez nas rozegrane – mówi szkoleniowiec. – Prowadziliśmy 2:0 i była okazja na trzecią bramkę. Gdyby Artur Nielipiuk dokładnie dograł do Wojtka Więcaszka, nasz zawodnik znalazłby się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Kryształu.

Przed przerwą gospodarze zdobyli kontaktowego gola. – Mimo to myśmy mieli więcej okazji do zdobycia bramek. Gdyby nie bramkarz rywali, mogliśmy prowadzić wyżej – mówi M. Drob.

Po zmianie stron Kryształ ruszył do ataku i w 55 min. wyrównał losy meczu. Kilka minut później jeden z zawodników gospodarzy ujrzał drugą żółtą i czerwoną kartkę. Mimo to Kryształ dążył do zwycięstwa i atakował. Ale groźniejsze okazje stwarzała Włodawianka. W 65 min. Borodijuk zagrał z klepki ze Zdolskim, a ten ostatni przymierzył w samo okienko i goście znów wyszli na prowadzenie. – Były sytuacje na kolejne bramki, ale cieszymy się, że korzystny wynik udało się utrzymać do końca – mówi M. Drob. – Wreszcie zaczęliśmy wygrywać. Potrzebujemy punktów, bo za dużo straciliśmy ich w pierwszych kolejkach. Liczę na to, że zawodnicy po tym zwycięstwie uwierzą w siebie i w kolejnym meczu z trudnym przeciwnikiem, jakim jest Powiślak Końskowola również zdobędą trzy punkty.

godz.15.00 Łada Biłgoraj – Omega Stary Zamość

Foto – ze strony klubowej Kryształu i tam znaleźć można również galerie z innych meczów: