16 kwietnia 2024

Nowa Technika Ogólniak Mistrzem HLK na sezon 2017/2018

W niedzielę rozegrano ostatnią kolejkę Hrubieszowskiej Ligi Koszykówki w obecnym sezonie. Jednak to nie koniec spotkań z koszykówką – na podsumowanie ligi zapraszamy w najbliższą niedzielę 18 marca 2018r. na godz.16.00.

Tegoroczne rozgrywki wygrała zapowiedzianie i bezapelacyjnie drużyna – Nowa Technika OGÓLNIAK, która zdominowała ligę wygrywając wszystkie swoje mecze. Drugą  pozycję zajęli koszykarze z Mechanika, trzecią zawodnicy Ka2Team, którym nie udało się obronić v-ce mistrzostwa z poprzedniego sezonu. Tuż za podium uplasowała się drużyna gimnazjalistów TRÓJKI.

Wieczorne rozgrywki rozpoczął mecz dziewcząt. Mistrzynie Powiatu Hrubieszowskiego- gimnazjalistki Gimnazjum Nr1 w Hrubieszowie zmierzyły się z rówieśniczkami ze Strchosławia. Mecz był ciekawym widowiskiem. Oba zespoły zagrały otwarcie i bez skrupułów, akcje rozgrywane były w dobrym tempie. Jedyne na co mogliśmy narzekać to niska skuteczność która dotyczyła niestety obu zespołów. W pierwszej połowie lepiej prezentowały się hrubieszowianki, które  pewnie wygrały tą część meczu 17:13, głównie dzięki trafieniom Martyny Hrycuniak(18pkt). Druga część meczu to odrodzenie zespołu przyjezdnych a w szczególności Justyny Paszkiewicz(9pkt), która skutecznymi wejściami pod kosz zmniejszyła stratę do 2pkt na koniec III kwarty. Dziewczyny ze Strchosławia  zachowały zdecydowanie więcej sił i wygrywając IV kwartę 5pkt zapewniły sobie wygraną w tym meczu. Równiej zgrał cały zespół Strachosławia – w przeciwieństwie do JEDYNKI gdzie ciężar gry spoczął na barkach dwóch zawodniczek. Mecz zakończył się wygraną Strchosławia 34:31(2:5,11:12,10:8,11:6). Gratulacje i zapraszamy ponownie!!!!

Gimnzjum Strachosław : Kołosińska Natalia, Kołosińska Julia(3pkt),Gontarz Urszula,Bochen Oliwia, Sadlej Nikola, Paszkiewicz Julita(9pkt),Radziewiczak Aleksandra, Dudek  Aleksandra(7pkt), Muszałowska-Norko Natalia, Hałaj Julia(8pkt),Gontarz Martyna(5pkt).

Gimnazjum Hrubieszów: Jankowska Natalia(2pkt), Chorzępa Diana, Sądej Jagoda(9pkt)Prus Angelika, Block Wiktoria, Kasperska Jowita, Kowalska Iga, Świeca Martyna (2pkt), Faron Lauda, Stecko Malwina, Hrycuniak Martyna (18pkt)

Ostatni mecz ligowy obecnego sezonu rozegrały drużyny TRÓJKI I Ka2Team. Faworytem był zespół Ka2, jednak nie sprostał będącym ,,w gazie ” gimnazjalistom i zaprzepaścił tym samym szansę na drugi plac w tabeli. Mimo wysokiej przegranej na koniec sezonu Ka2-kom należą się słowa uznania za wytrwałość i sporo emocji których dostarczyli nam w tym roku- są przecież najstarszą drużyną ligi i liczymy na ich dalsze występy w przyszłych sezonach. TRÓJKA vs. Ka2Team 52:26.