1 grudnia 2023

Nowy zawodnik Uczelni Państwowej Zamość

Filip Szymański – wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i wieloletni reprezentant Polski w tenisie stołowym został nowym zawodnikiem występującej w LOTTO Superlidze drużyny Uczelnia Państwowa Zamość.

Reklamy

Sezon 2020/2021 ledwo się zakończył, a trener i menadżer zamojskiej drużyny Piotr Kostrubiec już myśli o następnym. Drużyna z Zamościa pozyskała doświadczonego i utytułowanego zawodnika. Filip Szymański, bo o nim mowa, to znany gracz polskiej Superligi, mający na koncie również występy w Bundeslidze, lidze szwedzkiej, francuskiej oraz  belgijskiej. W zakończonym niedawno sezonie bronił barw 3S Polonii Bytom. Indywidualnie w swoich osiągnięciach ma tytuł Mistrza Polski w grze mieszanej w 2009 r. i w grze deblowej w 2010 r. oraz brązowy medal MP w singlu w 2010 r. W latach 2005-2019 występował z orzełkiem na piersi w kadrze narodowej Polski. Ponadto Filip Szymański jest trzykrotnym mistrzem Polski w ping pongu (2013, 2014, 2016).

– Filip to nie tylko świetny zawodnik ale  i wielka osobowość. Budując zespół zawsze brałem pod uwagę to, co potencjalny zawodnik może wnieść do drużyny. Jestem przekonany , że wspólnie z Andrew Baggaleyem będą decydowali o jakości zespołu i zbudują atmosferę na miarę ostatnich lat – mówi trener Piotr Kostrubiec.

Reklamy

Przypomnijmy, że w debiutanckim sezonie 2020/2021 w Superlidze drużyna Uczelnia Państwowa Zamość zajęła 9. miejsce, zapewniając sobie utrzymanie w krajowej elicie na długo przed końcem rozgrywek.

(info i fot. Skafander / UPZ Zamosć)


Zobacz też:

Z historii sportu Zamojszczyzny… (cz. 63)

Z historii sportu Zamojszczyzny… (cz. 63)