NT Ogólniak bez porażki w HLK!

W V kolejce HLK rozegrano wszystkie spotkania. Na czele HLK pozostał NT Ogólniak, który przed rundą rewanżową ograł v-ce lidera Ka2 Team 76:17 i pozostaje ciągle bez porażki w tym sezonie. Mechanicy nie skorzystali z okazji i przegrali z Trójką 17:28 , kończąc I rundę na V miejscu. Kościuszko mający najłatwiejsze zadanie nie zawiódł i utrzymał wysoką III lokatę.

Ogólniak II vs. Kościuszko 20:56 (2:8,4:9,6:17,8:22) – mecz zdominowali całkowicie Kościuszkowcy, w szeregach których kolejny świetny mecz zaliczył Pokrywka (27pkt). Zawodnicy K. Brudnowskiego zagrali dobrze w obronie i o wiele skuteczniej od przeciwników w ataku. Ogólniak raził nieskutecznością, co tym bardziej dziwi, że grają przecież u siebie. Pod koniec meczu ,,obudził się „ Ważny , ale jego 6pkt niczego już nie mogło zmienić.

Mechaniczna vs. Trójka 17:28 (4:7,2:4,4:11,6;7) – mecz toczył się w bardzo sennym tempie. Akcje konstruowane przez obie drużynynie przynosiły zmiany na tablicy wyników a mizerne zdobycze punktowe w kwartach raczej przypominały wyniki hokejowe. Słabiutkiej dyspozycji Trójki przeciwnicy nie wykorzystali, III i IV kwarta wyglądały trochę lepiej ale to i tak mizeria w porównaniu do ich wcześniejszych meczy. Gimnazjaliści w takiej formie nie powalczą w rejonie, nie mówiąc już o wyższych szczeblach rozgrywkowych. 13pkt Fijołka i 2 trójki Burdzego wiosny nie czynią, a słabiutkie rozegranie i brak skuteczności optymizmem nie napawają- mnóstwo pracy przed chłopakami, którzy mierzą przecież wysoko.

Ka2 Team vs. Nowa Technika Ogólniak17:76 (3:14,0:23,4:24,10:16) – mecz na szczycie HLK…pokazał tylko jak daleko jest reszta Ligi za NT Ogólniak. Licealiści nie pozostawili nawet cienia wątpliwości kto dominuje w sezonie i kto jest głównym pretendentem do kolejnego tytułu. Ka2-ki wprawdzie osłabione absencją kilku zawodników, jednak nikt nie spodziewał się ,że zagrają tak słabo. Brak obrony, fatalna skuteczność i dużo szybsi przeciwnicy – to główne powody przegranej. NT Ogólniak solidnych przeciwników musi szukać poza Hrubieszowem.

Podsumowując ostatnia kolejka I rundy nie przyniosła sensacji i zmian w tabeli. Wszyscy z wyjątkiem lidera zagrali trochę ospale. 6- tygodniowa przerwa w rozgrywkach to chyba za dużo żeby trzymać jako taką formę. Emocji trochę zabrakło, ale kibice dopisali i serdecznie im za to dziękujemy. Liczymy że kolejne mecze nie będą tak rozczarowujące.

Następna VI kolejka 12.02.2017r zostanie rozegrana w ,,Staszicu”. Start godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy!!!