Oficjalne potwierdzenie nominacji Rafała Fedaczyńskiego na Igrzyska Olimpijskie w Londynie

W środę 23 maja 2012 r. na stronie PZLA ukazała się informacja na temat zatwierdzenia nominacji na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. W konkurencji chód na dystansie 50 km wśród czterech reprezentantów znalazł się Rafał Fedaczyński, były zawodnik Unii Hrubieszów (obecnie AZS AWF Katowice).

Reklamy

W środę 23 maja 2012 r. na stronie PZLA ukazała się informacja na temat zatwierdzenia nominacji na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

W związku z zakończonym terminem zdobywania kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie w Londynie 2012 w konkurencji chód na dystansie 50 km, Zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki zatwierdził jednomyślnie listę kandydatów, którą przekaże Zarządowi Polskiego Komitetu Olimpijskiego w celu zatwierdzenie nominacji do reprezentacji olimpijskiej. 

Zawodnicy zatwierdzeni to: Łukasz Nowak, Rafał Fedaczyński, Rafał Sikora oraz Rafał Augustyn jako rezerwowy. 

 

Rafał Fedaczyński:

– Cieszę się niezmiernie. Czekałem na to cztery lata. Lata ciężkiej pracy, walki z kontuzjami, dwie operacje oraz inne przeciwności losu. To wszystko wzmocniło mnie psychicznie. Jestem gotowy, by jechać do Londynu i walczyć o najwyższe miejsca. Serdecznie gratuluję moim kolegom z kadry. Wielkie „dziękuję” należy się również mojemu trenerowi – Panu Stanisławowi Marmurowi. Pozdrawiam wszystkich mieszkanców Hrubieszowszczyzny i proszę o doping w czasie Igrzysk.