Olejarska Dycha – zapraszamy

Zapraszamy na II edycję biegu pod nazwą “Olejarska Dycha”, który odbędzie się w wiosenny majowy weekend w Nieliszu koło Zamościa.

Reklamy

Data biegu – 14.05.2023 roku (niedziela).

Organizatorem wydarzenia jest Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju, a cel to promocja biegania i oleju rzepakowego czyli “złota północy”. Dystans – 10 kilometrów – został wybrany nieprzypadkowo – dokładnie tyle razy więcej cennych kwasów tłuszczowych OMEGA-3 zawiera olej rzepakowy w porównaniu do oliwy.

Reklamy

Rywalizacja między uczestnikami rozegra się także w wyjątkowej kategorii – branży olejarzy. Podczas II Mistrzostw Polski Olejarzy wyłonieni zostaną Mistrz i Mistrzyni Polski spośród: przedstawicieli zakładów tłuszczowych i firm produkujących olej rzepakowy, rolników (producenci rzepaku), przedstawicieli organizacji branżowych tj. Polskiego Stowarzyszenia Producentów Oleju (PSPO) oraz Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych (KZPRiRB) oraz izb rolniczych.

Trasa biegu poprowadzona będzie terenami okolicznych lasów oraz ścieżkami pośród pól kwitnącego rzepaku, z metą na malowniczej plaży nad Zalewem Nielisz. Tutaj także, bezpośrednio nad Zalewem zwanym “morzem Lubelszczyzny”, będzie czekać na uczestników Miasteczko Biegowe, gdzie wraz z kibicami, rodziną i przyjaciółmi będą mogli skorzystać z posiłku regeneracyjnego oraz spróbować, jak smakuje świeżo tłoczony olej rzepakowy.

Wiosna to idealny czas na rozpoczęcie swojej przygody z bieganiem, szczególnie gdy dystans biegu wynosi jedyne 10 km – zapraszamy zatem do zapisów i treningów!

II Olejarska Dycha oraz II Mistrzostwa Polski Olejarzy 2023

Lokalizacja: Nielisz, pow. zamojski

Data: 14 maja 2023 (niedz.), start: godz. 10:00

Dystans: 10 km

Trasa: trail, leśnymi ścieżkami oraz terenami pól kwitnącego rzepaku

Biuro zawodów: 14 maja (niedz.) – godz. 8:00-9:30

Opłata startowa: 40 zł (do 8 maja 2023); 60 zł (w dniu imprezy 14 maja 2023);

**zwolnienie z opłaty startowej: uczestnicy Mistrzostw Polski olejarzy oraz osoby w wieku 70 lat i starsze (rocznik 1953).

Pakiet startowy: imienny numer startowy, elektroniczny pomiar czasu, upominek z logo wydarzenia, torba bawełniana, woda na mecie i na trasie, posiłek regeneracyjny na mecie, pamiątkowy medal po ukończeniu biegu.

Klasyfikacje: OPEN K/M, kategorie wiekowe oraz kategoria branżowa: Mistrzostwa Polski Olejarzy

Rejestracja: zapisy on-line do 8 maja 2023 (poniedziałek); link do zapisów: https://b4sportonline.pl/olejarska_dycha/


info, grafika: Fundacja Run Vegan


Zobacz też:

Tak było… Rok 2014 r. Złoty medal piłkarskiej Wojewódzkiej Licealiady SZS dla Kościuszki [ZDJĘCIA]

Tak było… Rok 2014 r. Złoty medal piłkarskiej Wojewódzkiej Licealiady SZS dla Kościuszki [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →