Olimpia Grudziądz na Roztoczu

Sport

Reklamy

W dniu 2 grudnia 2010 r. w Krasnobrodzie odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej (halowej) „Olimpia Grudziądz na Roztoczu”. Organizatorem zawodów był Tomasz Pakuła wraz z redakcją Audycji Sportowej Ole we współpracy z GKS „Olimpia” Grudziądz.

Turniej miał na celu popularyzację piłki nożnej, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji sportowej (fair play) oraz wdrażanie aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego. Trzeba przyznać, że był także świetną promocją Klubu GKS „Olimpia” Grudziądz nie tylko na Roztoczu.

Grudziądzki Klub Sportowy „Olimpia” Grudziądz to wielosekcyjny klub sportowy założony 30 czerwca 1923 r. w Grudziądzu (województwo kujawsko-pomorskie). Największym sukcesem klubu jest awans do II ligi zachodniej w sezonie 2008/09 na pięć kolejek przed zakończeniem ligi po zwycięstwie nad drużyną Lech Rypin w Grudziądzu. Do innych sukcesów „Olimpii” można zaliczyć awans do 1/8 Pucharu Polski oraz występy w III lidze w latach 90. oraz w sezonie 2008/09. Obecnie klub gra w II lidze, grupa: zachodnia.

W czasie turnieju odbył się również konkurs dla kibiców na temat historii i działalności klubu z Grudziądza.

W turnieju uczestniczyło sześć trzyosobowych drużyn. Rozgrywki prowadzone były w dwóch grupach eliminacyjnych. Turniej sędziowali Tomasz Pakuła i Michał Proc. W grupie A zmierzyli się: Karata Zamość, Podklasztor i Ole. Do grupy B trafili: Aston, FC Wygon i Leśny Real. Wyniki fazy grupowej przedstawiają się następująco:

Gr. A:
Karate Zamość – Podklasztor 4:7
Podklasztor – Ole 3:7
Ole – Karate Zamość 6:3

Gr. B:
Aston – FC Wygon 2:8
FC Wygon – Leśny Real 2:4
Leśny Real – Aston 6:1

Do finału awansowali zwycięzcy grup, tj. Ole i Leśny Real. Na fazie grupowej współzawodnictwo – a trzeba przyznać: i dobrą zabawę – zakończyły następujące drużyny w składach:

Podklasztor: Łukasz Kawka (kapitan), Dawid Kulczycki, Mateusz Kurantowicz;
Karate Zamość: Radosław Niziołek (kapitan), Jan Kłębek, Janusz Brzyski;
Aston: Michał Mękal (kapitan), Michał Proc, Bartosz Nizio (z powodu kontuzji warunkowo zastąpił go w drugim meczu Bartłomiej Oś);
FC Wygon: Jakub Gielmuda (kapitan), Artur Kurantowicz, Łukasz Gielmuda.

Finał rywalizacji wywołał wiele emocji. Mecz był wyrównany i nikt nikomu nogi nie podstawiał. Ostatecznie zwycięzcą Mikołajkowego Turnieju Piłki Nożnej (halowej) „Olimpia Grudziądz na Roztoczu” została ekipa Leśnego Realu, która pokonała Ole 3:7. W drużynach zagrali:

I miejsce – Leśny Real: Bartłomiej Gielmuda (kapitan), Damian Tyrka, Krystian Siemko.
II miejsce – Ole: Wojciech Kudełko (kapitan), Tomasz Pakuła, Bartłomiej Kudełko.

Dziękuję za wsparcie turnieju Zarządowi „Olimpii” Grudziądz. Szczególne podziękowania składam w kierunku rzecznika prasowego – p. Pawła Grzybka. Czytelników zapraszam na kolejne zawody i turnieje, podkreślając, że piłka nożna jest zabawą dla wszystkich.

Tomasz Pakuła

PS Fotoreportaż z turnieju na stronie:
www.audycjasportowaole.futbolowo.pl