Oliwia Ciesielczuk 4. w wyścigu kolarskim w Sobótce

W niedzielę 12.04.2015 r. aż w Sobótce koło Wrocławia został rozegrany 28 Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Słężański Mnich”, w którym hrubieszowianka, lecz reprezentująca Mayday Lublin Oliwia Ciesielczuk zajęła wysokie 4 miejsce w gronie młodziczek. Jej starsza siostra Wiktoria na skutek defektu roweru współzawodnictwa w grupie juniorek młodszych nie ukończyła.

Reklamy

 

Ze strony fecebooka Mayday Lublin:

– Oliwia Ciesielczuk tuż za podium w wyścigu młodziczek w Sobótce. Oficjalnie rozpoczęliśmy w niedzielę sezon kolarski wyścigiem w Sobótce. Najlepiej spisała się Oliwia Ciesielczuk zajmując czwarte miejsce. Wśród juniorów Adrian Krupa ukończył wyścig na 18 miejscu, 21 był Jacek Tarasiuk. Łukasz Krasinski i Bartek Kasprzak po kraksie ukończyli zawody na dalszych miejscach a Kuba Kabaciński po defekcie nie ukończył wyścigu. Monika Krawczyk w wyścigu kobiet przyjechała na 21 miejscu, po defekcie nie ukończyła zawodów Wiktoria Ciesielczuk. Kuba Kasperek w wyścigu juniorów młodszych przyjechał w drugiej grupie. Katarzyna Urban ukończyła wyścig na 15 pozycji. W młodzikach w pierwszej grupie na 21 miejscu finiszował Sebastian Żurek, Kuba Król po defekcie przyjechał na dalszej pozycji.

Podczas imprezy nie zabrakło również znanych gwiazd Polskiego kolarstwa, ponieważ w dniu wyścigu odbyła się kolejna uroczystość odsłonięcia tablic w Alei Sław Kolarstwa. Zaproszenia do Alei przyjęli olimpijczycy i medaliści mistrzostw świata w kolarstwie torowym: Benedykt Kocot, Janusz Kotliński, Ryszard Konkolewski, Zbigniew Płatek, Andrzej Sikorski. Odsłonięta została również tablica pierwszych polskich olimpijczyków, drużyny torowców medalistów z Paryża w 1924 roku. Kolejnym wychowankiem klubu z Sobótki, który będzie miał swoje miejsce w Alei Sław Kolarstwa będzie również torowiec Roman Bronowicki.     

Dla kibiców były imprezy towarzyszące m.in.: wystawy sprzętu i akcesoriów kolarskich, stoiska sponsorów, obficie zaopatrzony bufet i oczywiście bogaty program artystyczny.

 


Opracował – mak