Oto największe piłkarskie talenty z Lubelszczyzny. Znamy zwycięzców wojewódzkich finałów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” [ZDJĘCIA]

Wielkie emocje, grad bramek i sportowa rywalizacja w duchu fair play: wojewódzkie finały największego piłkarskiego wydarzenia dla dzieci w Europie na długo pozostaną w pamięci uczestników i kibiców. Laur zwycięzców podniosły drużyny chłopców i dziewczynek w kategorii do lat 8, 10 i 12. Najmłodsi (U8) swoją przygodę z Turniejem kończą na tym etapie, zaś ich starsi koledzy i koleżanki (U10 oraz U12) będą reprezentować województwo lubelskie podczas finałów ogólnopolskich w Warszawie. Zwycięzców XXII edycji Turnieju poznamy już 14 czerwca na PGE Narodowym przed meczem Polska-Belgia. 

Reklamy

30 i 31 maja na boiskach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Międzyrzecu Podlaskim rywalizowały największe piłkarskie talenty z województwa lubelskiego, które wcześniej przebrnęły przez etap gminny i powiatowy Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rozgrywkom utalentowanej młodzieży towarzyszyło silne wsparcie ze strony kibiców, którzy bardzo licznie stawili się na tegorocznych finałach. 

Emocje do samego końca

Tegoroczne zmagania o miejsce w finale ogólnopolskim były niezwykle zacięte, a w niektórych kategoriach o końcowym sukcesie decydowały pojedyncze bramki i indywidualne popisy młodych zawodników. Wśród dziewczynek najlepsze w swoich grupach wiekowych okazały się drużyny: Podhorce (U8), UKS Suchowicz Team (U10) oraz Unia Lublin (U12). 

Wśród chłopców zwyciężyli: SMS Świdnik (U8), SP2 Łęczna (U10) i SP16 Lublin (U12).

Kierunek PGE Narodowy

Wyłonieni właśnie reprezentanci Lubelszczyzny spotkają się w Warszawie, by w dniach 12-13 czerwca na Stadionie Hutnika zmierzyć się ze zwycięzcami z pozostałych województw o Wielki Finał, który dzień później – 14 czerwca – odbędzie się na PGE Narodowym. Najlepsi młodzi piłkarze i piłkarki z całego kraju zagrają tego samego dnia i na tej samej murawie co seniorska kadra piłkarzy reprezentacji Polski, która w meczu Ligi Narodów stawi czoła Belgii. Każda zawodniczka i każdy zawodnik finałów ogólnopolskich otrzyma bilet na to spotkanie. 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Europie, w którym udział wzięło do tej pory ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux. XXII edycja Turnieju jest współfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym znalazły się Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Zdrowia. 

Szczegółowe informacje o trwających rozgrywkach znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.laczynaspilka.pl.

­

Najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach z Finałów Wojewódzkich w Międzyrzecu Podlaskim
– woj. lubelskie

Dziewczynki U-8 U-10 U-12
I MIEJSCE Podhorce UKS Suchowicz Team UKS Unia Lublin
II MIEJSCE Boberki UKS Niedźwiadek Chełm Legion Grabów Szlachecki
III MIEJSCE Legion Grabów Szlachecki Unia Lublin UKS Niedźwiadek Chełm
Chłopcy U-8 U-10 U-12
I MIEJSCE SMS Świdnik SP2 Łęczna SP16 Lublin
II MIEJSCE SP2 Radzyń Podlaski SP Żyrzyn SP Józefów
III MIEJSCE Hetman Zamość ZSP1 Terespol SP5 Biała Podlaska

Najlepsi zawodnicy i zawodniczki

Dziewczynki U-8 U-10 U-12
Najlepsza zawodniczka Julia Budek
(Podhorce)
Emilia Duliasz
(UKS Niedźwiadek Chełm)
Julia Beczek
(Suchowicz Team)
Chłopcy U-8 U-10 U-12
Najlepszy zawodnik Maksym Poniewozik
(SMS Świdnik)
Karol Pikul
(SP2 Łęczna)
Antonik Bownik
(SP Józefów) 

Najlepsi bramkarze i bramkarki

Dziewczynki U-8 U-10 U-12
Najlepsza bramkarka Zofia Wojnicka
(Boberki)
Julia Chromik
(UKS Niedźwiadek Chełm)
Maja Szczypek
(Unia Lublin)
Chłopcy U-8 U-10 U-12
Najlepszy bramkarz Sebastian Sawicki
(SP2 Radzyń Podlaski)
Mikołaj Pietraszuk
(ZSP1 Terespol)
Maksymilian Bydler
(SP16 Lublin)

Najlepsi strzelcy i strzelczynie

Dziewczynki U-8 U-10 U-12
Najlepsza strzelczyni Wiktoria Borowiec
(Boberki)
Lea Tikhomiroff
(KS AP Diamonds)
Milena Lipczuk
(UKS Niedźwiadek Chełm)
Chłopcy U-8 U-10 U-12
Najlepszy strzelec Szymon Czochra
(Hetman Zamość)
Nikola Bryk
(UKS Suchowicz Team)
Mateusz Krasny
(SP2 Tomaszów Lubelski)

­

­

(info i fot. Komunikacja+ / Damian Furmańczyk)


Zobacz też:

Piłkarskie Ligi 28 V – 1 VI 2022 r.

Piłkarskie Ligi 28 V – 1 VI 2022 r.