Pakuła i Masternak w Reprezentacji Polskich Pisarzy

6 października o godzinie 14.30 na stadionie miejskim w Sulejówku zmierzyły się reprezentacje pisarzy Polski i Włoch. Polacy przystąpili do tego meczu pełni obaw – Włosi to pogromcy drużyny Niemiec, z którą Polacy mierzyli się trzykrotnie, dwa razy przegrywając i raz remisując.

Reklamy

W polskiej drużynie wystąpili dwaj zawodnicy BKS Pszczeliniec Roztocze Krasnobród: Tomasz Pakuła jako prawy pomocnik i Zbigniew Masternak – napastnik i kapitan Reprezentacji Polskich Pisarzy.  

Mecz został rozegrany przy ładnej pogodzie i sporym udziale publiczności. Polacy zaczęli spotkanie z animuszem i to oni dominowali przez cały początek meczu. Dogodną sytuację sam na sam zmarnował Zbigniew Masternak, który próbując lobować bramkarza przeniósł piłkę nad poprzeczką. Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła – włoski napastnik pokonał broniącego polskiej bramki Romana Kołtonia ładnym strzałem z dystansu. Było to niesprawiedliwe prowadzenie, bo Włosi ograniczali się głównie do dobrej gry w destrukcji.

 

Czytaj więcej…

Pakuła i Masternak w Reprezentacji Polskich Pisarzy »


Polska: Roman Kołtoń, Jan Wojtyński – Jan Grzegorczyk, Krzysztof Janiec (gościnnie), Marcin Lepa (gościnnie), Marcin Karnowski, Marcin Pawlik, Tomasz Jędrzejewski, Michał Radelczuk (gościnnie) – Mirosław Samosiuk, Nazar Litun (gościnnie), Marek Masternak (gościnnie), Tomasz Pakuła, Peter Zilahy (gościnnie), Krzysztof Gryko, Maciej Robert – Zbigniew Masternak, Jacek Janowicz