Pamiętają o Bohaterach Września 1939 [ZDJĘCIA]

W piątek 16 września 2022 r. przy SP nr 1 w Hrubieszowie odbyły się już 22 Biegi Przełajowe Poświęcone Bohaterom Września 1939 r. W zawodach uczestniczą uczniowie szkoły i sąsiadujące przedszkola. Nad sprawnym przebiegiem imprezy czuwa liczne grono nauczycielskie na czele z dyr. szkoły p. Edytą Kucharską i nauczycielem wf w tej szkole, jednocześnie spikerem zawodów p. Andrzejem  Podlewskim.

Reklamy

Na uroczystość przybył Zastępca Burmistrza Miasta Hrubieszowa – p. Paweł Wojciechowski oraz p. Artur Kern – Przewodniczący Miejskiej Rady Sportu w Hrubieszowie, aktualny halowy rekordzista Polski na dystansie 5000 m, mistrz Polski, absolwent tej szkoły. 

Biegi Przełajowe upamiętniające poległych w działaniach wojennych żołnierzy we wrześniu 1939 r. zostały objęte Patronatem Burmistrza Miasta Hrubieszowa. Uroczystość rozpoczęła się na placu rekreacyjnym odczytaniem Listu Intencyjnego, przypominającego najważniejsze fakty historyczne dotyczące tragicznego września 1939r. 

Reklamy

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem zapalili znicze na grobach poległych żołnierzy na cmentarzu wojennym. 

­

W poszczególnych biegach wygrali: 

przedszkolaki, Luiza Zimon wśród dziewcząt – Alan Kluczyk u chłopców,

klasy I, Magdalena Chabros – Dariusz Kraj, 

klasy II, Zuzanna Gruszka – Piotr Orłowski, 

klasy III, Urszula Nowak – Marcel Kluczyk, 

klasy IV, Julia Flak – Robert Kraj, 

klasy V, Dominika Ciemięga – Ksawery Wielgus,

Kl. VI, Katarzyna Duma – Karol Krajewski,

Kl. VII, Aleksandra Załuska – Mikołaj Czerkawski,

Kl. VIII, Wiktoria Zając – Maciej Borzęcki

­

WYNIKI:
Dziewczęta
Chłopcy
Przedskoszlaki Przedszkolaki
1 Luiza Zimon Kluczyk Alan
2 Aleksandra Mielniczuk Koręcki Mikołaj
3 Pola Tor Przybysz Oskar
Klasy I Klasy I
1 Chabros Magdalena 1b 1 Kraj Dariusz 1a
2 Kusiak Laura 1b 2 Kawaka Hubert 1a
3 Baran Oliwia 1b 3 Wsolak Mikołaj 1a
4 Kuras Zuzanna 1a 4 Wojczuk Michał 1a
5 Pleśnierowska Emilia  1a 5 Prokop Hubert 1a
6 Kania Emilia 1a 6 Pałys Eryk 1a
7 Kisielewicz Zofia 1b 7 Rerak Dawid 1b
8 Lachowicz Milena 1b 8 Tor Kordian 1b
9 Woraczek Julia 1b 9 Nej Mikołaj 1a
10 Hołuj Hanna 1a 10 Zielant Patryk 1a
11 Migas Jagoda 1a 11 Krawiec Szymon 1a
12 Nocek Maja 1b 12 Magnuszewski Filip 1b
13 Sokołowska Amelia 1b 13 Pachniewski Tomasz 1a
14 Zielińska Antonina 1a 14 Pańko Feliks 1b
15 Malinowska Liliana 1a 15 Winogrodzki Jakub 1b
16 Jagiełło Emil 1a
17 Margol Dawid 1a
18 Podgórski Hubert 1b
19 Kondrak Ignacy 1a
20 Pustylikow Konstanty 1b
21 Kosel Natan 1b
Klasy II Klasy II
1 Gruszka Zuzanna 2c 1 Orłowski Piotr 2a
2 Bardyga Oliwia 2b 2 Tor Alan 2a
3 Kosel Karolina 2c Sidorczuk Kacper 2b
4 Lalik Zofia 2b Roman Filip 2b
5 Pachniewska Pola 2a Flak Filip 2b
6 Koszałka Jessica 2a Kamiński Kornel 2c
7 Sagadyn Oliwia 2a Joel Miłosz 2a
8 Balcer Natalia 2a Karpiuk Jakub 2b
9 Dziewulska Aleksandra 2b Korkosz Julian 2a
10 Lewandowska Nina 2b Rzepka Wiktor 2b
11 Tomiło Julia 2b Wór Sebastian 2a
12 Cierech Lena 2a Wójcik Jakub 2b
13 Sadova Emma 2c Gołębiowski Dawid 2b
14 Błaszczuk Ameula 2b Grabowski Bartosz 2c
15 Michalczewska Julia 2b Socha Franciszek 2a
16 Załuska Maja 2b Pawlos Samuel 2c
17 Korneluk Zuzanna 2a Karpik Karol 2c
18 Tor Milena 2a Zając Szymon 2c
19 Bazylewicz Jagoda 2a Jankowski Marcel 2b
20 Zuzanna Przybylak 2a Załoga Szymon 2c
21 Arcaba Alicja 2a Dec Fabian 2a
22 Góral Sandra 2a Maksymowicz Michał 2c
23 Mazurek Adrianna 2a
24 Momot Julia 2a
25 Sułek Eliza 2b
26 Badzio Katarzyna 2b
27 Dragun Aleksandra 2c
28 Buryś Maja 2c
29 Rojek Agata 2a
Klasy III Klasy III
1 Nowak Urszula 3b 1 Kluczyk Marcel 3b
2 Tysowecka Maja 3a 2 Kenneth David 3a
3 Podgórska Emilia 3a 3 Dąbrowski Bartosz 3a
4 Szcepanik Jagoda 3a 4 Kamiński Adam 3b
5 Markowska Martyna 3a 5 Pałys Karol 3b
6 Lachowicz Helena 3b 6 Prystupa Dawid 3b
7 Banach Karolina 3a 7 Chmielewski Oliwier 3b
8 Graboś Hanna 3b 8 Kornaszewski Dawid 3b
9 Kurek Antonina 3b 9 Kudrel Paweł 3b
10 Konopko Magdalena 3b 10 Nowcki Michał 3a
11 Kisielewska Hanna 3b 11 fabian Kaczoruk 3a
12 Rudek Alicja 3b 12 Palonka Kornel 3a
13 Szostak Maja 3b 13 Dragun Arkadiusz 3b
14 Skowronek Emilia 3b 14 Pasieka Kacper  3b
15 Semeńczuk Filip 3a
16 Kaniosz Filip 3a
17 Błaszczyński Jan 3b
18 Twardowski Jakub 3b
19 Błaszczuk Dawid 3b
20 Buta Michał 3b
Klasy IV Klasy IV
1 Flak Julia 4a 1 Kraj Robert 4c
2 Kiełbasa Anna 4c 2 Korkosz Tomasz 4c
3 Wisniewska Julia 4a 3 Brzózan Karol 4c
4 Przybysz Angelika 4c 4 Kański Mateusz 4c
5 Stepaniuk Marysia 4c 5 Bajek Brajan 4b
6 Jankowska Iva 4b 6 Gidziński Sebastian 4c
7 Karcz Paulina 4b 7 Rerak Tomasz 4c
8 Skubisz Magda 4c 8 Borzęcki Radosław 4c
9 Maksymowicz Izabela 4b 9 Zając Mikołaj 4c
10 Pustylikova Anna 4c 10 Kluczyk Brajan 4b
11 Pytka Babriela 4b 11 Tucki Igor  4c
12 Zimon Larysa 4c 12 Malczewski konrad 4b
13 Wisniewska Julia 4b 13 Rudziński Bartłomiej 4b
14 Niźnikowska Lena 4c 14 Telicki Gabriel 4c
15 Makara Gabriela 4b 15 Drzygało Borys 4b
16 Lipińska Elena 4b 16 Więch Michał 4b
17 Szczur Anastazja 4b
18 Kańska Joanna 4b
19 Paczos Aleksandra 4b
20 Bakararczuk Maja 4a
21 Sidorczuk Hania 4a
Klasy V Klasy V
1 Ciemięga Dominika 5b 1 Wielgus Ksawery 5c
2 Mrozowska Kornelia 5b 2 Rodzik Wojciech 5c
3 Rosińska Emilia 5c 3 Wawryk Hubert 5a
4 Nowosad Iga 5a 4 Macheta Aleksander 5c
5 Magdziak Maja 5b 5 Kokoć Szymon 5b
6 Metyk Anna 5c 6 Malinowski Gabriel 5a
7 Danilczuk Karolina 5a 7 Ząbek Aleksander 5b
8 Peczak Zuzanna 5a 8 Turkiewicz Arel 5c
9 Grzegorczyk Karolina 5a 9 Tor Kornel 5a
10 Chorzępa Sandra 5c 10 Sokołowski Marcel 5b
11 Raczyńska Gabriela 5c 11 Maciaszek Jakub 5a
12 Kuruś Anastazja 5c 12 Zając Michał 5c
13 Podgórska Nikola 5c 13 Klocek Kamil  5b
14 Pałys Aleksandra 5a 14 Grzeszczuk Maciej 5b
15 Klimkowska Maja 5a 15 Wiezorek Gabriel 5c
16 Malon Nikola 5c 16 Solohub Andrii 5b
17 Dudek Oliwia 5b 17 Wójcik Jakub 5b
18 Trześniowska Zuzanna 5a 18 Żur Kacper 5a
19 Szewluk Amelia 5b
20 Klimek Jessika 5c
21 Hajkowska Milena 5a
22 Kiszel Julia 5b
23 Woźnica Weronika 5a
24 Balcer Martyna 5b
25 Hoeajecka Julia 5c
Klasy VI Klasy VI
1 Duma Katarzyna 6a 1 Krajewski Karol 6a
2 Koszałka Nikola 6b 2 Malinowski Wojciech 6c
3 Kot Gabriela 6b 3 Gardzioła Mikołaj 6c
4 Słupska Diana 6b 4 Dubienko Dominik 6a
5 Nikola Nowak 5 Urbaniak Oskar 6a
6 Grab Lidia 6c 6 Bajerczak Jakub 6c
7 Sadova Kamila 6b 7 Chamryga Wiktor 6a
8 Nakoneczma Anna 6b 8 Podgórski Jan 6b
9 Szymańska Agata 6b 9 Głuszak Jakub 6c
10 Makuch Jakub 6b
11 Maciejczyk Maciej 6c
12 Dworak Dawid 6b
13 Weremiva Dima-? 6b
14 Brzóska Jakub 6c
15 Kasperkiewicz Oliwier
16 Kański Dawid 6c
Klasy VII Klasy VII
1 Załuska Aleksandra 7a 1 Czerkawski Mikołaj 7a
2 Pustylnikova Ksenia 7a 2 Szewc Kajetan 7a
3 Konopko Wiktor 7a
4 Zieliński Seweryn 7a
Klasy VIII Klasy VIII
1 Zając Wiktoria 8b 1 Borzęcki Maciej 8a
2 Kisielewicz Oliwia 8b 2 Bień Patryk 8a
3 Koszałka Marcel 8c
4 Lewandowski Olaf 8a
5 Wójtowicz Jakub 8a
6 Słupski Kacper 8d
7 Koszałko Paweł 8c
8 Macheta Julian 8b
9 Zielant Aleks 8a
10 Kornaszewski Mateusz 8a
11 Woźnica Michał 8a
12 Hołowek Miłosz 8c

­


ZDJĘCIA:

­

Wyszukał i opracował – mak, komunikat nadesłał Tomasz Magdziak

Fot. organizator


Zobacz też:

Biegiem uczcili Pamięć Żołnierzy Września 1939. Ksiądz Tomasz Szady wygrał w kategorii „mundurowi” [ZDJĘCIA]

Biegiem uczcili Pamięć Żołnierzy Września 1939. Ksiądz Tomasz Szady wygrał w kategorii „mundurowi” [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →