Patriotyczne Biegi Przełajowe 2006

Dziś Szkoła Podstawowa nr 1 i Gimnazjum nr 1 przeprowadziły doroczne Patriotyczne Biegi Przełajowe „Bohaterom Września 1939”. W imprezie udział wzięły dzieci z Przedszkoli nr 1 i 5, Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum nr 1.

Reklamy

Początek imprezy miał uroczystą oprawę. Po odegraniu hymnu narodowego przedstawiono dzieciom i młodzieży kilka historycznych faktów związanych z napaścią wojsk hitlerowskich i armii sowieckiej na terytorium Rzeczypospolitej we wrześniu 1939 roku.

Delegacja młodzieży złożyła kwiaty na grobach bohaterów walk niepodległościowych.

Reklamy

Po krótkiej części oficjalnej nastąpiła sportowa rywalizacja na różnych dystansach – uzależnionych od wieku uczestników.

Mimo tego, że zgodnie z ideą olimpizmu, jak w czasie trwania imprezy niejednokrotnie podkreślali organizatorzy – to nie wygrana się liczy lecz sam udział i właśnie udział w biegu honoruje pamięć o tych , którzy za Ojczyznę walczyli i ginęli, cieszy fakt, że znaleziono czas na najważniejszą dla małych i młodych zawodników część zawodów, jaką na pewno była ceremonia rozdawania nagród.

Bo właśnie te krótkie chwile spędzone na podium będą najdłużej pamiętane i być może zaważą na przyszłości młodych ludzi.

Słowa pochwały należą się jednak wszystkim uczestnikom, którzy nie zważając na trud, ból i wyczerpanie wzięli udział w biegach – zwłaszcza tym najmłodszym, których żywiołowość i spontaniczność cieszyła i oko, i serce.

Gratulacje dla organizatorów!

Dzisiaj zdjęcia, a wyniki zamieścimy wkrótce.

zobacz zdjęcia >>