Patryk Nieradko wicemistrzem Polski w futsalu!

Patryk Nieradko student 3 roku Bezpieczeństwa Wewnętrznego na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie dodatkowo gra na wysokim poziomie w piłkę nożną w IV lidze, w Krysztale Werbkowice, a ostatnio w dniach 21 – 24.02.2019 r. w Opolu został z kolegami wicemistrzem Akademickich Mistrzostw Polski i Mistrzem kraju w klasyfikacji uniwersytetów.

Reklamy

 

Poniżej jego relacja dla lubiehrubie z turnieju…

W grupie rywalizowaliśmy z Politechnika Opolska, Politechnika Śląska z Gliwic oraz z uczelnią Łazarskiego z Warszawy. Pierwszy mecz graliśmy z drużyną z Opola mecz zakończył się wynikiem 4:4. W kolejnym spotkaniu w grupie czekało nas bardzo ważne spotkanie w kontekście dalszej gry w turnieju naszym rywalem była PŚ Gliwice i ten mecz również zakończył się remisem tym razem 0:0. Przed ostatnim meczem w grupie wiedzieliśmy, że musimy ten mecz wygrać, aby awansować do ćwierćfinału i to nam się udało, ponieważ wygraliśmy z uczelnią Łazarskiego z Warszawy 4:0 i mogliśmy się cieszyć z awansu do ćwierćfinału.

W ćwierćfinale czekała na nas już drużyna Uniwersytetu Śląskiego z Katowic. Był to dla nas bardzo trudny mecz przegrywaliśmy go już 2:0, ale nie poddawaliśmy się walczyliśmy do końca i wygraliśmy ten mecz 4:2 i awansowaliśmy do półfinału.

W półfinale zagraliśmy z drużyną Kolegium Jagiellońskie Toruńska Szkoła Wyższa. Ten mecz był bardzo ciężki i wyrównany i do samego końca nie było wiadomo, kto wygra ten mecz. Po regulaminowym czasie gry był wynik 2:2 i o awansie do finału miał decydować konkurs rzutów karnych. W ostateczności to nasza drużyna lepiej wykonywała rzuty karne i wygraliśmy ten mecz 3:2 i cieszyliśmy się z awansu do finału.

W finale zagraliśmy z drużyną Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy ten mecz 2:1, lecz na początku drugiej połowy straciliśmy szybko 2 bramki i musieliśmy gonić wynik. I kolejny raz cała drużyna pokazała charakter w tym turnieju i udało nam się wyrównać ten mecz. Niestety w samej końcówce meczu straciliśmy bramkę na 4:3 i to drużyna z Bydgoszczy cieszyła się ze zwycięstwa w tym meczu i całym turnieju.

Oczywiście lekki niedosyt pozostał po tym meczu, bo wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia, ale cieszymy się ze zdobycia wicemistrzostwa Polski, bo to dla nas naprawdę ogromny sukces i historyczny ponieważ po raz pierwszy drużynie AZS-u UMCS udało się zajść tak wysoko w tym turnieju.

Zdobyliśmy także złoty medal w klasyfikacji uniwersytetów a nasz kolega z drużyny Maciej Welman został wybrany MVP turnieju i do najlepszej drużyny mistrzostw.

Na koniec chciałbym podziękować wszystkim moim kolegom z drużyny i trenerowi Tomaszowi Bieleckiemu za to, że mogę być częścią tak wspanialej drużyny.

W tym roku jeszcze przed nami Akademickie Mistrzostwa Polski na dużym boisku oraz Akademickie Mistrzostwa Europy, gdzie też chcemy pokazać się z jak najlepszej strony.

Wszystkie wyniki i relacje można zobaczyć na stronie AMP w futsalu Mężczyzn – Finał na Facebooku.


***

 

A tak pisaliśmy w ubiegłym roku…

 

F. Filipczuk i P. Nieradko z medalami Akademickich Mistrzostw Polski!

W Gdański, w dniach 10-13.06.2018 r. zostały przeprowadzone Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej mężczyzn. Z przyjemnością informujemy, że zespół UMCS w Lublinie wywalczył brązowe medale, do których przyczynili się piłkarze Kryształu Werbkowice Filip Filipczuk i Patryk Nieradko…

 


Wysłuchał i opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak

Foto – organizator AMP w Futsalu Mężczyzn – FINAŁ