24 kwietnia 2024

Paweł Szostak 6. na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski

W dniach 5/6.09.2015 r. w Białymstoku zostały rozegrane Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce, w których były zawodnik Unii Hrubieszów Paweł Szostak obecnie AZS AWF Warszawa na dystansie 5000 m zajął punktowane 6 miejsce, moja kuzynka Marika Marlicka też liczyła na więcej, bo była 4 i 8, ale przed nią jeszcze 7-bój. Za to mój wnuk Michał Kitliński na Mistrzostwach Polski Juniorów AZS w LA w Białej Podlaskiej wywalczył złoty medal na 400 m i brąz w sztafecie 4x400m.

Rywalizację rozpoczęło 25 panów a ukończyło 22

Paweł Szostak – prowadził pierwszy tysiąc w 2:51,52 9 i drugi 1000 w 2:56,7 (2km – 5:48,2).

***

5.09.2015 r.  Białystok

4. Marlicka Marika AZS AWF Warszawa 14,71 (w. – 0,2), el. 3/I 14,85 (w -0,1)

8. Marlicka Marika 4×100 m – 49,51

***

Paweł Szostak miał prawo liczyć nawet na medal oraz liczyć na lepszy wyniki, dlatego jest zawiedziony, ponieważ w tym roku było już tak, jak poniżej, ale coś ten o połowę krótszy dystans Pawłowi na razie nie leży, ale jestem pewien, jak będzie nadal solidnie trenował, to już za rok złamie nawet 14 minut!!!

W sobotę 16.05.2015 r. na stadionie w Wieliczce zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów na dystansie 10 000 m. Wśród mężczyzn fantastycznie spisał się były reprezentant Unii Hrubieszów a obecnie zawodnik AZS AWF Warszawa zaledwie 21-letni Paweł Szostak, który po twardej walce zdobył Vice – Mistrzostwo Polski okraszone srebrnym medalem wynikiem 29:37,46, jednocześnie uzyskując minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy oraz wystąpi w seniorowskim Pucharze Europy w barwach Polski! Po prostu coś niebywałego, a jednak z takiego… Hrubka można? Okazuje się, że można!!!

Oraz tak…

26.04. Zamość… W rywalizacji panów młodzieżowym mistrzem Polski w biegu na 10 000 metrów, z czasem 30:10.32, został Szymon Kulka. Zawodnik z Lipinek obronił tym samym tytuł wywalczony przed rokiem na bieżni w Białogardzie. Za naszym doświadczonym już reprezentantem kraju finiszował Paweł Szostak z AZSu-AWFu Warszawa (30:34.67) oraz Szymon Topolnicki z klubu AZS AWF Katowice (30:36.51).Bieg ukończyło 20 zawodników, a 8 zeszło.