Paweł Szostak drużynowo 6 w Europie!

Dnia 13.12.2015 r. we francuskim Hyères odbyły się Mistrzostwach Europy w biegach przełajowych, w których Paweł Szostak razem z kolegami z reprezentacji Polski wywalczył wysokie 6 miejsce w kategorii młodzieżowców (20 – 22 lata), indywidualnie był 53, z czego jest bardzo niezadowolony.

ZE strony PZLA:

Dobre, Szóste miejsce drużyny młodzieżowców, do którego przyczyniły się m.in. 12. miejsce w rywalizacji indywidualnej Szymona Kulki i 16. lokata Mateusza Wyszomirskiego, to największe osiągnięcia biało-czerwonej reprezentacji na rozegranych dziś we francuskim Hyères mistrzostwach Europy w biegach przełajowych.

Kulka, mistrz Europy juniorów z Budapesztu z 2012 roku, oraz Wyszomirski przez cały czas utrzymywali się na czołowych miejscach. Uzyskując na linii mety czasy 23:53 i 23:57 stracili do medalistów niewiele ponad 20 sekund. 27. miejsce zajął Andrzej Rogiewicz (24:15), lokatę dalej uplasował się Patryk Pawłowski (24:17), a 53. był Paweł Szostak (25:08). Złoty medal wywalczył Brytyjczyk Jonathan Davies, który pokonał Hiszpana Carlosa Mayo oraz czarnoskórego Niemca Amanala Petrosa. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła drużyna Hiszpanii. Polacy wywalczyli ostatecznie szóstą lokatę….W sumie w Hyères medale zdobyli zawodnicy z 12 krajów. W klasyfikacji medalowej zwyciężyła, tradycyjnie, Wielka Brytania (3-4-2).

Kolejne edycje mistrzostw Europy w biegach przełajowych odbędą się 11 grudnia 2016 w kurorcie Chia na Sardynii oraz 10 grudnia 2017 w ośrodku sportowym Šamorin w pobliżu Bratysławy. Paweł Szostak, jeżeli będzie chciał rywalizować na tych zawodach, to już w grupie seniorów.

***

Paweł Szostak

– Mój start oceniam bardzo negatywnie. Nie ma się, co oszukiwać, 53 miejsce nie jest szczytem moich marzeń. Trzeba na spokojnie wszystko przemyśleć i podnieść się z nie najlepszego dla mnie okresu. Prawdopodobnie nie długo zacznę przygotowania do hali. Jeśli chodzi o występ młodzieżowców to humory są podzielone. Szymon Kulka również nie jest zadowolony ze swojego biegu i lokaty. Bardzo pozytywnym zaskoczeniem okazał się za to Mateusz Wyszomirski.