Paweł Szostak Mistrzem województwa!

Dnia 25.10.2011 r. na stadionie w Adamowie odbył się Finał Wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych, w którym rywalizowali uczniowie z całego województwa lubelskiego. Z naszego powiatu startowali uczniowie z ZS 3 w Hrubieszowie i uczennica SP 3 w Hrubieszowie. Złoty medal po zaciętej walce wywalczył Paweł Szostak, jakby nie było brązowy medalista Halowych Mistrzostw Polski również na dystansie 3000 m. Drużynowo ZS nr 3 na 3 miejscu.

Reklamy

i>Na zdjęciu – Paweł Szostak i Albin Zacharczuk, to w tej chwili najlepsi lekkooatleci ZS nr 3 w Hrubieszowie, ale nie tylko.

***

Przy pięknej jesiennej aurze we wtorek 25.10.2011 r. do udziału w tej jednej z największych imprez biegowych na terenie województwa zgłoszonych zostało 1426 uczestników. Zawody rozgrywane były w trzech kategoriach: Igrzyska (szkoły podstawowe), Gimnazjada oraz Licealiada z podziałem na chłopców i dziewczęta.

Otwarcia zawodów dokonał Przewodniczący Lubelskiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego – Henryk Grundszok oraz Wójt Gminy Adamów – Sławomir Skwarek.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie (nauczyciele wychowania fizycznego) wraz z uczniami Gimnazjum i Zespołu Szkół w Adamowie. Głównym koordynatorem i inicjatorem imprezy był Dariusz Dzido – nauczyciel wychowania fizycznego adamowskiego gimnazjum.

Warto podkreślić, że w tego rodzaju zawodach, uczeń z hrubieszowskiej szkoły, czyli Paweł Szostak dobiegł do mety jako pierwszy, otrzymując złoty medal!!!

***

Częściowe wyniki z udziałem osób z Hrubieszowa:

Bieg 13 – 3000 m chłopców – ur. 1992-95

Lp. Nazwisko i imię Nazwa szkoły pkt

1. SZOSTAK PAWEŁ ZSZ 3 HRUBIESZÓW 20

2. SIKORA KAMIL ZS 1 TOMASZÓW LUB. 19

3. KACZAN GRZEGORZ III LO BIAŁA PODL. 18

4. ZACHARCZUK ALBIN ZS 3 HRUBIESZÓW 17

5. BUCZAK RAFAŁ ZSP ZAMOŚĆ 16

6. BUCZEK SYLWESTER ZS 1 TOMASZÓW LUB. 15

7. KNAP SZCZEPAN ZS 2 TOMASZÓW LUB. 14

8. PASZKO WOJCIECH RCEZ.BIGORAJ 13

9. ŁUCZYN DOMINIK RCEZ BIŁGORAJ 12

10. MATYSIAK PIOTR ZS PUŁAWY 11

Startowało 41 młodzieńców.

***

Bieg 11 – 2000 m chłopców –ur. 1994-95

Lp. Nazwisko i imię Nazwa szkoły pkt

1. KUŚMIERZ ALEKSANDER ZSE i III LO CHEŁM 20

2. GANCARZ ERNEST ZS 2 TOMASZÓW LUBELSKI 19

3. WOSZCZAK PIOTR ZSP 3 ZAMOŚĆ 18

4. SIKORA JAROSŁAW ZS 2 TOMASZÓW LUBELSKI 17

5. PODLECKI SYLWESTER RCEZ BIŁGORAJ 16

6. KULASZA KRYSTIAN RCEZ BIŁGORAJ 15

7. STALARZ PIOTR I LO PUŁAWY 14

8. DĄBROWSKI ADAM LO TERESPOL 13

9. RYBIŃSKI DAMIAN ZS 2 TOMASZÓW LUB. 12

10. SZCZYPA SYLWESTER ZS NR2 PULAWY 11

11. PIEŃ MARCIN ZSZ NR2 BIALA PODL 10

12. OCHALSKI SEBASTIAN ZS ADAMÓW 9

13. ABRAWICZUK ŁUKASZ I ŁO LUKÓW 8

14. DANIEL HRYCAK ZSZ NR1 I 2 LO WŁODAWA 7

15. SOSNOWSKI BARTLOMIEJ LO TERESPOL 6

16. DUFEK GRZECZASZ II LO CHEŁM 5

17. PASZKIEWICZ MACIEJ ZSZ NR1 I 2 LO WŁODAWA 4

18. MARGOL MARCIN RCEZ BIŁGORAJ 3

19. DUDEK ADRIAN ZSZ NR5 CHELM 2

20. MYDLAK TOMASZ II LO CHEŁM 1

21. MAZUR KAMIL ZSBiO BIŁGORAJ 1

22. CHODALA KAMIL I LO PUŁAWY 1

23. MIELNICZUK JAKUB ZS 3 HRUBIESZÓW 1

24. NAJA KRZYSZTOF ZS 3 HRUBIESZÓW 1

25. ZAKONEK MATEUSZ I LO PUŁAWY 1

26. FILIP MICHAŁ ZS ADAMÓW 1

27. KEDRA BARTŁOMIEJ ZS 2 ŁUKÓW 1

28. WASZUK RADOSŁAW ZSZ NR1 I 2 LO WŁODAWA 1

29. MUSZ RAFAŁ ZSZ NR1 I 2 LO WŁODAWA 1

30. CELEJOWSKI ADNRZEJ ZSZ NR1 DĘBLIN 1

31. ZAJĄCZKOWSKI MATEUSZ ZSO NR 3 i II LO BIAŁA PODL. 1

32. KUŚMIESZ EMIL I LO PUŁAWY 1

33. SADLO KONRAD ZS NR2 ŁUKOW 1

34. WESOLOWSKI PIOTR ZSZ NR1 DĘBLIN 1

35. SORACZYŃSKI JAKUB LO TERESPOL 1

36. KOZLOWSKI JAKUB I LO PUŁAWY 1

37. ARBACISKI DAMIAN ZSE I 3 LO CHEŁM 1

38. SAWALA MATEUSZ I LO PUŁAWY 1

39. ZAWADZKI MICHAŁ ZS NR1 TOMASZOW LUB 1

40. BLASZCZYK RAFAŁ ZST CHEŁM 1

41. RADZIKOWSKI MICHAŁ ZS JANOW PODL 1

42. WOJCIK PIOTR II LO LUBARTOW 1

43. KOMAN KAMIL ZSBiO BIŁGORAJ 1

44. PIETRUSIK DAWID LO TERESPOL 1

45. WOJNAROWSKI MATEUSZ I LO ŁUKÓW 1

46. SOBOLEWSKI PAWEŁ I LO BIALA PODL. 1

47. CZRNOWSKI PAWEŁ I LO PUŁAWY 1

48. JAKUBOWSKI MATEUSZ I LO ŁUKOW

49. LIS PAWEŁ ZSP NR3 ZAMOSC

50. RECHULICZ MACIEJ ZS NR1 TOMASZOW LUB.

51. KOBOJEK PAWEŁ IV LO ŁUKÓW

52. GRABCZAK BARTOSZ I LO PUŁAWY

53. OSTAPCZUK KAROL III LO BIAŁA PODLASKA

54. NIEDŹWIEDŻ ŁUKASZ I LO BIAŁA PODL.

55. IWANIUK MICHAŁ II LO BIAŁA PODL.

56. MATWIEJUK ŁUKASZ I LO TERESPOL.

57. WOŹNIAK RAFAŁ ZS NR 3 HRUBIESZÓW

58. KRYŚKO ADRIAN I LO BIAŁA PODL.

59. WOWCZENIUK PIOTR LO TERESPOL

60. POTIOPA KRZYSZTOF II LO BIAŁA PODL.

61. OSTRZYŻEK TOMASZ ZS NR 2 ŁUKÓW

62. SOWIŃSKI KRYSTIAN ZS NR2 LUBARTÓW

63. MAZUR PIOTR ZS NR 2 TOMASZÓW LUB.

64. POGONIELEC WOJCIECH I LO CHEŁM

65. SZCZYGIELSKI ERYK I LO ŁUKÓW

66. KŁYŻ ŁUKASZ ZS NR. 3 HUBIESZÓW

67. LASZCZAK BARTEK ZS NR4 TOMASZÓW LUB.

68. OZKAVAK DAMIAN ZS NR2 TOMASZÓW LUB.

Bieg ukończyło 95 chłopców.

Opiekunem zawodników ZS nr 3 w Hrubieszowie był p. Marek Obszyński.

***

Punktacja szkół – Chłopcy

Miejsce Szkoła 2000 m 3000 m Razem pkt

1 ZS nr 2 Tomaszów Lubelski 48 22 70

2 RCEZ Biłgoraj 34 25 59

3 ZS nr 3 Hrubieszów 2 37 39

4 ZS nr 1 Tomaszów Lubelski 1 34 35

5 ZSP nr 3 Zamość 18 16 34

6 LO Terespol 21 4 25

7 I LO Puławy 20 2 22

VIII – IX ZS nr 2 Puławy 11 11 22

VIII – IX ZSE i III LO Chełm 21 0 21

10 ZSZ nr 1 i II LO Włodawa 13 7 20

11 III LO Biała Podlaska 0 18 18

12 LO Tomaszów Lubelski 12 0 12

XIII – XV ZSZ nr 2 Biała Podlaska 10 0 10

XIII – XV ZS Adamów 10 0 10

XIII – XV I LO Parczew 0 10 10

XVI-XVII I LO Łuków 9 0 9

XVI-XVII IV LO Łuków 0 9 9

18 II LO Plater Biała Podlaska 1 6 7

19 II LO Chełm 6 0 6

20 LO Wisznice 0 5 5

XXI-XXII ZSZ nr 1 Dęblin 2 1 3

XXI-XXII ZS nr 2 Lubartów 0 3 3

XXIII-XXV ZSZ nr 5 Chełm 2 0 2

XXIII-XXV ZS Budowlanych Biłgoraj 2 0 2

XXIII-XXV ZS nr 2 Łuków 2 0 2

XXVI-XXX ZST Chełm 1 0 1

XXVI-XXX ZS Janów Lubelski 1 0 1

XXVI-XXX II LO Lubartów 1 0 1

XXVI-XXX I LO Kraszewski Biała Podl. 1 0 1

***

1500m DZ. 1992-95

1.Paluch Kamila – LO ONZ Biłgoraj

2.Nowosacka Bogumiła – ZS 2 Lubartów op. Marek Hubert Kitliński

3.Milaniuk Monika – LO Komarówka Podl.

Z Hrubieszowa i powiatu w grupie dziewcząt nikt nie startował.

***

Igrzyska – Szkoły Podstawowe

Bieg 1 600 m dziewcząt -2001 i młodsze

1. SKINDER MONIKA SP 3 TOMASZÓW LUB. 20

2. HAŁKA WIKTORIA SP 1 BIŁGORAJ 19

3. CZELEJ SARA SP ORCHÓWEK 18

4. WACHNIK PAULINA SP 3 LUBARTÓW 17

5. BRYL ALEKSANDRA SP 9 ZAMOŚĆ 16

6. NADOLNA WERONIKA SP POIZDÓW 15

7. GNAT EMILIA PSP JANÓW LUBELSKI 14

8. RAFALSKA PATRYCJA SP 5 CHEŁM 13

9. CHUDNIK MARTA SP 4 ŁUKÓW 12

10. ŻURAWSKA DOMINIKA SP 9 BIALA PODLASKA 11

11. JANOSZEK ALEKSANDRA SP ROKITNO 10

12. KOSMALA MARTYNA SP1 BILGORAJ 9

13. KORYTKO JULIA SP MAJDAN NEPRYSKI 8

14. KRÓL PATRYCJA SP KOMARÓWKA PODL. 7

15. CIESIELCZUK OLIWIA SP 3 HUBIESZÓW 6

16. KOLOMAŃSKA ALEKSNADRA SP 1 LUKÓW 5

17. KOLODZIEJEK DOMINIKA PSP STARA DĘBIA 4

18. KLOS AGNIESZKA SP 1 LUKÓW 3

19. CEGIELKA KLAUDIA SP MYSLOW 2

20. BOBRUK MAGDA SP KOMARÓWKA PODL. 1

Bieg ukończyło 111 dziewcząt.

Opiekunem Oliwii Ciesielczuk był tato Mirosław Ciesielczuk.

***

Opracował – mak