Pech sztafety Unii Hrubieszów i… bez awansu do OOM

W dniu 19.06.2022 r. w Warszawie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorów młodszych, do których przystąpił team hrubieszowskiej Unii z szansami na 1 miejsce i awans. Zgubiona pałeczka i jej podniesienie, i walka do samej mety, pozwoliła na zajęcie 3 miejsca. Niestety, awans wywalczyły dwie pierwsze drużyny – przekazał nam trener Tomasz Magdziak.

Reklamy

4×400 metrów juniorów młodszych

1. UKS Tempo 5 Przemyśl 3:32.97 min

2. KS Podlasie Białystok 3:35.51 

3. MKS Unia Hrubieszów3:35.72 

w składzie: 

Kacper CHMIELEWSKI 2005 

Jan ŚMIETANKA 2005 

Karol MRÓZ 2005 

Kacper PAŃKO 12006 

4. UKS 12 Kalisz WP 3:43.09 

5. MKS Bank BS Płońsk MZ 3:56.67 

­

mak 

– Aby dobrze wypaść w tej sztafecie trener T. Magdziak podjął słuszną decyzję, aby ci w/w zawodnicy nie startowali w przeddzień w hrubieszowskim mityngu, aby nikt nie odniósł kontuzji i mogli podczas eliminacji zaprezentować w pełni swoje możliwości. Na drugi dzień czekała ich wielogodzinna jazda w dniu zawodów, w tym przez, jak zwykle zatłoczoną Warszawę i tak było. Czy byli zmęczeni i gotowi do walki o awans – na pewno, ale już nie tak, nawet, jak im się wydawało, że jest inaczej, ale skąd wziąć pieniądze na wyjazd dzień wcześniej (noclegi, wyżywienie)…. No i stało się – pałeczka sztafetowa wylądowała na bieżni, zawodnik podniósł ją i pędził i…. prawie dopędził, niestety zabrakło 0,21 sek. a w finale będzie rywalizować tylko 8 sztafet z całej Polski, szkoda, że bez naszych z miasteczka najbardziej wysuniętego na wschód. 

Trenerze i zawodnicy, taki jest sport, „aktorzy” mogą być ci sami, ale scenariusz „spektaklu” zawsze będzie inny. To jest już historia, trenujcie dalej, bo o i ile wiem kilka osób wystartuje na OOM indywidualnie! Powodzenia!!!

­

Opracował – mak

Fot. T. Magdziak


Zobacz też:

Dwa srebra podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Masters [ZDJĘCIA]

Dwa srebra podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Masters [ZDJĘCIA]