Piast Babice – Unia Hrubieszów – zapowiedź meczu

Dzisiaj (środa 22 maja) o godz. 17:00 Unia Hrubieszów zmierzy się na wyjeździe z Piastem Babice. Obie drużyny będą odrabiać zaległości z XIX kolejki, kiedy to w rozegraniu spotkania przeszkodziła zimowa aura. Mecz poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Kapłon, Kluk, Swacha.

Reklamy

 

Piast Babice, beniaminek Zamojskiej Klasy Okręgowej, chyba nie tak wyobrażał sobie obecny sezon, w którym będzie musiał najprawdopodobniej do ostatniej kolejki walczyć o utrzymanie się w lidze. Drużyna Piasta w ostatniej kolejce uczyniła ku temu pierwszy ważny krok, pokonała Orkan Bełżec, czyli bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie.  

Apetyt rośnie w miarę jedzenia i teraz w Babicach myślą o pokonaniu Unii Hrubieszów. Piast wiosną wygrał do tej pory trzy razy, zaś z boiska pokonany schodził czterokrotnie. Najefektowniejsze zwycięstwo przyszło z Gromem Różaniec. Niespodziewanie wicelider przegrał w Babicach aż 3:1. To przestroga i ważna wskazówka dla podopiecznych Roberta Kulika.

Unię Hrubieszów w Babicach czeka walka od pierwszych do ostatnich minut meczu. To będzie mecz, w którym zwycięstwo trzeba będzie wybiegać. Dodatkowo linia defensywna „biało-niebieskich” będzie musiała skupić się na powstrzymaniu groźnych napastników Piasta. Niestety, do Babic Unia wybiera się osłabiona kadrowo, bowiem dotychczasowego kapitana naszej drużyny Marcina Lebiedowicza zastąpi Szymon Nowak.

Miejmy również nadzieję, że Unia Hrubieszów poprawi skuteczność pod bramką rywala, bowiem w starciu z beniaminkiem może to być kluczowy element. Na boisku w Babicach nie będzie tak łatwo konstruować akcji ofensywnych, jak w Hrubieszowie, dlatego też każdą szansę do strzelenie gola trzeba będzie bezwzględnie wykorzystać.

Pewnie znów trener zaskoczy wszystkich wyjściową jedenastką, ale niech decyzje personalne przełożą się na korzystny wynik. Trzeba pamiętać, iż w rundzie jesiennej Unia wygrała z Piastem 5:1, w związku z czy należy się spodziewać, że gospodarze będą chcieli się zrewanżować grając tym razem przed własną publicznością.

Zbiórka kibiców Unii Hrubieszów na to spotkanie jest zaplanowana o godz. 15:00 pod nową Stokrotką. Koszt wyjazdu to 20 zł. 


Józek