3 maja 2024

Piąta z rzędu wygrana Padwy!

Piąta z rzędu wygrana Padwy. Po bardzo wyrównanym meczu, który obfitował w dużą liczbę bramek ostatecznie wygrała Padwa i umocniła się na fotelu wicelidera.

Piłka ręczna. Liga Centralna

KPR Autoinwest Żukowo – KPR Padwa Zamość 38:40 (16:19)

Padwa: Małecki (7), Adamczuk (5), Czerwonka (5), Morawski (5), Bączek (4), Pstrąg (3), Szymański (3), Obydź (2), Olochwiruk (2), Puszkarski (2), Skiba (2), Dragan, Konkel, Kozłowski, Szeląg, Maciąg.

Gospodarze od początku narzucili bardzo szybkie tempo, ale zamojska drużyna odpowiadała za bramkę bramką. Szczególnie skuteczni byli Małecki, Adamczuk, Czerwonka i Morawski. Do przerwy zespół Zbigniewa Markuszewskiego schodził do szatni z przewagą trzech bramek.

Czytaj: Hrubieszów: V Memoriał Sławka Kamysa za nami [ZDJĘCIA]

W drugiej połowie gospodarze ruszyli do odrabiania strat i w 43 min. doprowadzili do remisu 27:27. W 53 min. miejscowi prowadzili 36:33 i wówczas Padwa pokazała, co w niej drzemie. Kilka udanych interwencji w bramce zaliczyli Krzysztof Kozłowski i Alan Dragan, a pod bramką rywali skuteczni byli nadal Małecki, Adamczuk, Skiba czy Szymański, ale i pozostali.

Losy meczu zostały odwrócone i Padwa wygrywając dwoma bramkami, dopisuje do dotychczasowego bilansu trzy punkty i z 23 punktami umacnia się na drugim miejscu w tabeli (1. Śląsk Wrocław – 30 pkt., 3. SMS Kielce, 4. Stal Gorzów – po 21). Najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu wybrano Kacpra Adamczuka, który zaliczył kilka bezcennych przechwytów, a do tego rzucił pięć bramek.

Zobacz: Hrubieszowscy karatecy z 7 medalami mistrzostw Polski [ZDJĘCIA]

Kolejny mecz Padwa zagra w Zamościu w sobotę 11 listopada od godz. 17.00 z MKS Nielba Wągrowiec (12 miejsce w tabeli).

– Brawa dla zespołu, bo wygraliśmy na bardzo trudnym terenie. Ten mecz miał różne fazy, w końcowych minutach byliśmy już pod ścianą, ale w takich momentach poznaje się właśnie charakter zespołu. Zawodnicy do końca wierzyli w zwycięstwo, pokazali, jakość i mamy kolejne trzy ważne punkty – powiedział po meczu II trener Padwy Wiesław Puzia.

Przed meczem trener uświadamiał nas o szybkiej i skutecznej grze Żukowa. Ten zespół rzuca niemal w każdym meczu po 40 bramek. W pierwszej połowie wydawałoby się ze mamy wszystko pod kontrolą, jednak nie mogliśmy zdobyć bezpiecznej przewagi. W drugiej połowie zespół z Żukowa pokazał nam, że nie spuścili głów i odrobili straty a nawet po naszych błędach wyszli na prowadzenie. Na szczęście nasza drużyna wzięła się w garść i w końcówce udało nam się zdobyć przewagę i zgarnąć trzy punkty, za co się należą ogromne gratulacje dla całej drużyny – cieszy się Kacper Adamczuk.

– Wielkie ukłony dla całej drużyny. Pokazaliśmy charakter w ostatniej części meczu i z bardzo trudnego terenu wywozimy do Zamościa cenne trzy punkty. Osobiście starałem się, jak w każdym spotkaniu dać się z siebie 100 % i pomóc drużynie. W meczu w Żukowie każdy dołożył swoją cegiełkę – przekazał nam Mateusz Morawski.