Pięć złotych medali lekkoatletów, ale drużynowo cienko…

W Zamościu 24.05.2012 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Lubelskiego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce. Reprezentanci z powiatu hrubieszowskiego zdobyli sześć medali w tym pięć złotych. Drużynowo Unia Hrubieszów aż na 9 miejscu!? Dobre wyniki Łukasza Krakowiaka w sprincie.

Reklamy

Osiągnięcia reprezentantów MKS Unia w Hrubieszowie

 

Rocznik 1994 i starsi

1. Paweł Szostak 93 1500 m – 4:11,75

1. Albin Zacharczuk 93 800 m – 1:58,65

1. Ł. Krakowiak, A. Zacharczuk, P. Szostak, Adam Kamieniarz 4×400 m – 3:32,87 (niestety w komunikacie jest skład nieco inny)

2. Łukasz Krakowiak 89 200 m – 22,63 (w. +2,0)

4. Łukasz Krakowiak 89 100 m – 11,37 (wiatr +1,1)

5. Magda Modzelewska 94 400 m – 1:10,10

? Adam Kamieniarz 87 1500 m – ? (nie umieszczony w komunikacie?)

 

Rocznik 1995 i młodsi

9. Aleksander Polikowski 98 400 m – 1:00,21 – rek. Powiatu do lat 14

11. Wiktoria Ciesielczuk 98 400 m – 1:11,34

 

Rocznik połączony

6. Agata Polikowska 95 800 m – 2:38,45

 

Osiągnięcia reprezentantów ZS nr 4 w Hrubieszowie

 

Rocznik 1994 i starsi

1. Jarosław Kapkin 94 wzwyż – 175

6. Anna Lizut 93 400 m – 1:12,17

 

Rocznik 1995 i młodsi

5. Rafał Usowski 95 kula 5kg – 10.44

6. Michał Gorajek 95 oszczep 700 g. – 34.17

7. Iwo Kłodziński 95 oszczep 700 g. – 31.67

 

Weterani i młodzicy

1. Józef Wąsiel LZS Mircze dysk 1 kg – 42.08

 

Byłe zawodniczki Unii Hrubieszów:

1. Aleksandra Szczęk 92 Agros Zamość w dal – 4.89

i 3. 100 m – 12,92

oraz 1. 4×100 m – 52,28

1. Maja Hojda Agros Zamość 800 m – 2:28,28

 

Punktacja międzyklubowa

1. KS Agros Zamość 70 553,0

2. MULKS Libero Dęblin 45 305,0

3. MKS Agros Chełm 19 144,0

4. ULKS Krokus Zamość 25 136,0

5. Publiczne Gimnazjum Komarów 23 95,0

6. KS Wisła Puławy 9 95,0

7. SKB Kraśnik 10 85,0

8. TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 9 67,0

9. MKS Unia Hrubieszów 8 66,0

10. ULKS Leśniak Leśna Podlaska 9 58,0

11. Nefryt Lubartów 4 44,0

12. Start Lublin 4 38,0

13. UMCS Lublin 3 36,0

14. ZS Nr 4 Hrubieszów 5 32,0

15. ZSZ Nr1 i II LO Włodawa 5 31,0

16.  MKS Żak Biała Podlaska 4 25,0

17. Gimnazjum Nr 1 Zamość 4 20,0

18. LZS Mircze 1 12,0

19. MKS Mechanik Włodawa 1 4,0

 

Najlepsi w historii powiatu hrubieszowskiego:

 

Mężczyźni

100 m – pomiar elektroniczny i ręczny

 

1. Sidor Przemysław ZSMR Hrubieszów 11,04* 1980

2. Krzyżanowski Andrzej LO Hrubieszów 11,08 1993

3. Magdziak Tomasz ZSMR Hrubieszów 11,14 2002

4. Stajszczyk Dominik LO Hrubieszów 11,19 1998

5. Kamień Andrzej ZSE Hrubieszów 11,22  1990

6. Sagata Andrzej LO Hrubieszów 11,24* 1973

7. Naja Tomasz LO Hrubieszów 11,25 1987

8. Śliwiński Michał LO Hrubieszów 11,26 1998

9. Wróbel Józef ZSE Hrubieszów 11,34* 1969

10. Żmuda Stanisław Unia Hrubieszów 11,34* 1975

11. Paczała Eugeniusz Unia Hrubieszów 11,34* 1979

12. Barański Ireneusz ZSMR Hrubieszów 11,34* 1980

13. Krakowiak Łukasz Unia Hrubieszów 11,37 2012

23. Łopocki Michał G. 1 Hrubieszów 11,52* 2012

 

200 m – pomiar elektroniczny i ręczny

1. Śliwiński Michał LO Hrubieszów 22,27 1998

2. Krzyżanowski Andrzej LO Hrubieszów 22,62 1993

3. Krakowiak Łukasz Unia Hrubieszów 22,63 2012

4. Magdziak Tomasz ZSMR Hrubieszów 22,65 2001

5. Stajszczyk Dominik LO Hrubieszów 22,77* 1998

* do pomiaru ręcznego dodano zgodnie z przepisami PZLA 0,24 sek.

 

Kobiety

 

Skok wzwyż

1. Kamieniarz Danuta LO Hrubieszów 1.67 1980

2. Kowalczuk Dorota  ZSOdz. Hrubieszów 1.61h 1980

3. Zawadzka Danuta LO Hrubieszów 1.60 1973

18. Socha Małgorzata ZSR Turkowice 1.45 1978

19. Giergiel Agnieszka SP 2 Hrubieszów 1.45h

20. Szczęk Barbara SP 2 Hrubieszów 1.45 1985

21. Bobrowicz Marlena                   SP 3 Hrubieszów 1.45 1989

22. Banaszek Paulina G. ZS 2 Hrubieszów 1.45 2007

23. Koc Paulina G. 3 Hrubieszów 1.45 2007

24. Kuczyńska  Zuzanna G. 3 Hrubieszów 1.45h 2012 0

 

Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Na zdjęciu – złoty medalista w skoku wzwyż Jarosław Kapkin z ZS nr 4 w Hrubieszowie z nauczycielką wf Małgorzatą Muzyczuk (zdj. mak).