Piłka nożna – 6 lat XXI wieku

Czołowy zawodnik Unii Marcin Porowczuk zdał sprzęt sportowy ponieważ twierdzi że musi zmienić otoczenie. Trener Robert Kulik zrezygnował z pracy w klubie na jego miejsce podobno będzie zatrudniony trener Marian Cisło. Szkoleniowcem Płomienia Spartan Nieledew ma zostać Mirosław Nowak.

Reklamy

Ostatnio grający w Krysztale 37 – letni Mariusz Bednarz zastanawia się – grać w Unii czy w Płomieniu. Prezes Płomienia Tadeusz Szopiński martwi się, czy do Unii nie przejdą młodzi utalentowani zawodnicy Wojciech Łysiak, Marcin Kondratiuk i Paweł Kożuch. Kryształ czeka na bramkarza Roberta Suchodolskiego i napastnika Daniela Maciejewskiego. Tak opisał sytuację w naszej okręgówce redaktor M. Drączkowski z Lubelskiego Sport Expressu.

Jak będzie – czas pokaże ?
Nowy rok 2007 może przynieść wiele niespodzianek!

„OD AKS DO UNII” plus dwa lata

Przedstawiamy ostatnią część książki „Od AKS do Unii” dotyczącą piłki nożnej wydanej z okazji jubileuszu hrubieszowskich klubów sportowych.

Dodatkowo zostały dopisane lata 2005 – 2006, które przyniosły również wiele wydarzeń przyjemnych i przykrych w historii hrubieszowskiej piłki.

ROZDZIAŁ VII – POCZĄTKI XXI WIEKU

Rozgrywki w IV – tej lidze

Do rozgrywek IV – to ligowych (18 zespołów), w sezonie 1999/2000 drużynę seniorów przygotował tak jak wiosną poprzedniego roku trener Mirosław Nowak. Opiekę medyczną sprawował Marek Steck, kierownikiem drużyny był Mirosław Szuper. Dla zawodników zorganizowany został obóz dochodzeniowy na miejscowych obiektach.

Trzon pierwszego zespołu w tym sezonie stanowili tacy zawodnicy jak: Bogucki Adam, Giz Andrzej, Koza Marek, Malowany Leszek ( wcześniej grał w "Hetmanie" Zamość i "Lubliniance"), Nazar Wiesław, Janik Sławomir, Hałucha Wiesław, Kowalczuk Andrzej, Porowczuk Marcin (wychowanek "Hetmana" Zamość), Kendra Paweł (wcześniej występował w II lidze w "Hetmanie" Zamość), Maciejewski Daniel, Zwoliński Marek, Bednarz Mariusz, Wierzbicki Piotr, Jachymek Dariusz, Naczas Krzysztof, Kuna Mirosław. Do drużyny dołączyło pięciu zawodników grających w poprzednim roku w kategorii juniorów. Byli to: Szczepaniak Grzegorz, Welter Szymon, Wesołek Paweł, Kalaciński Konrad i Wygachiewicz Sławomir.

Pierwszy zespół "Unii" rozpoczął sezon od wyjazdowego meczu z "Wisłą" Sandomierz, gdzie zremisowali 1:1. Pierwszą bramkę dla "Unii" zdobył Mariusz Bednarz.

Po 5 kolejkach z kompletem punktów przewodził zespół "Alitu" Ożarów, "Unia" po 1 zwycięstwie, 2 remisach i 2 porażkach znajdowała się na 15 miejscu z dorobkiem 5 punktów.

Kolejne mecze pokazały jednak, że "Unia" nie będzie w stanie włączyć się do walki o wysoką lokatę w tabeli, grała nierówno potrafiła przegrywać mecze przed własną publicznością, a wygrywać na wyjazdach. Najlepszy mecz piłkarze rozegrali na własnym boisku remisując 0:0 z "Ładą" Biłgoraj, najgorszy na wyjeździe przegrywając z "Granicą" Lubycza Królewska 1:5.

Po rundzie jesiennej zespół zajął 10 miejsce z dorobkiem 24 pkt., strzelając 17 bramek, a tracąc 19. Najlepszą formę "Unia" w rundzie jesiennej zaprezentowała w czterech ostatnich meczach, 3 mecze wygrała a 1 zremisowała.

W tym sezonie w sekcji piłki nożnej trenowało 130 zawodników, którzy występowali w rozgrywkach w pięciu ligach.

Zespoły juniorów zostały zgłoszone w lidze makroregionalnej juniorów, których trenerami byli Janusz Nowak – juniorzy starsi i Andrzej Jaworski – juniorzy młodsi. Trampkarzy młodszych i starszych prowadzili Marek Zając i Jan Paczała.

Na wiosnę po rezygnacji trenera Nowaka działacze zatrudnili trenera pochodzącego z Ukrainy Wiktora Budnika. Budnik jako zawodnik reprezentował m.in: "Karpaty" Lwów (I liga), "Torpedo" Łuck (II liga), "Bukowina" Czerwonce (I liga), "Dynamo" Mińsk i "Lokomotiv" Moskwa (ekstraklasa), grał także na zachodzie w niemieckiej drużynie IV – to ligowej i II – go ligowej drużynie szwajcarskiej. Nowy szkoleniowiec szybko zadomowił się w klubie. Znacznie wzmocnił grę ofensywną. Pomimo, że "Unia" przegrała 9 meczy, 2 zremisowała, a tylko 6 wygrała., należy pamiętać, że trzon zespołu stanowili młodzi piłkarze, którzy nie byli zbyt doświadczeni i ograni, z meczu na mecz nawiązywali równorzędną walkę z czwartoligowymi drużynami. Dawało to nadzieje na lepszą grę w kolejnym sezonie.

"Unia" zakończyła sezon na 9 miejscu z 44 punktami, strzelając 41 bramek i tracąc 48. Zdecydowanie najlepszą drużyną tego sezonu była "Pogoń" Staszów, która z czternastopunktową przewagą nad drugim zespołem "Ładą" Biłgoraj, wywalczyła awans do III ligi.

W sezonie 1999/2000 juniorzy występowali w makrolidze juniorów. Pomimo utrzymania się w lidze, działacze zdecydowali się rozwiązać drużynę juniorów, tłumacząc się trudną sytuacją finansową.
W roku 2000 Marian Cisło został laureatem

"Plebiscytu na Najlepszego Trenera Piłki Nożnej na Zamojszczyźnie" organizowanego przez "Kronikę Tygodnia". Natomiast Marcin Porowczuk zajął II miejsce wśród piłkarzy.

Kontrola na stadionie

Aby przystąpić do rozgrywek stadion powinien spełniać pewne wymogi, szczególnie dotyczące bezpieczeństwa uczestników zawodów. Taki przegląd stadionu m.in. odbył się 08 03 2000 r. przez Straż Pożarną, Komendę Powiatową Policji oraz dyrektora klubu Marka Watrasa.

W wyniku kontroli stwierdzono, że stadion jest własnością Urzędu Miasta, natomiast użytkownikiem jest MKS "Unia", występująca obecnie w IV lidze piłki nożnej. Obiekt posiada 3,5 tyś. miejsc siedzących oraz 1000 miejsc stojących. Na stadionie znajdowało się 11 punktów świetlnych. Miejsca siedzące są wykonane z żerdzi plastikowych, natomiast podłoże trybun wykonane jest z płytek chodnikowych, które w chwili kontroli na całości trybun są połamane, popękane, leżą luzem i w każdej chwili mogą być użyte do walk między kibicami. Druga trybuna dla gości przyjezdnych jest zalana litym betonem. Całość stadionu jest ogrodzona, znajdują się dwie bramy wjazdowe oraz wyjście zapasowe. Boisko od trybun oddzielone jest stalowym płotkiem o wysokości 90 cm. Do zabezpieczenia meczów klub wystawia 10 osób służby porządkowej.

Komisja zaleciła: wydzielenia sektora na trybunach dla kibiców drużyn przyjezdnych, poprawienie podłoża trybun.

Mecz Polska-Białoruś w Hrubieszowie

Podczas Walnego Zebrania Delegatów Lubelskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, jaki odbywał się w Lublinie dn. 30.05.2000r. doszło do spotkania pomiędzy Prezesem PZPN Michałem Listkiewiczem, a delegatami "Unii" Hrubieszów Wojciechem Ciesielczukiem i Kazimierzem Małyską.

Wystąpiono z propozycją zorganizowania meczu międzypaństwowego na stadionie w Hrubieszowie w ramach Obchodów 600 – lecia miasta. Po rozmowie telefonicznej z kancelarią PZPN w Warszawie prezes poinformował o możliwości zorganizowania meczu drużyn młodzieżowych Polski i Białorusi. Propozycja została zaakceptowana przez obie strony. Mecz odbył się 16.09.2001 roku.

IV – ta liga, ale tylko lubelska

Do rundy jesiennej 2000 r. o mistrzostwo IV ligi województwa lubelskiego (18 zespołów) "Unia" Hrubieszów przystąpiła w zmienionym składzie. Od tego sezonu pracę trenera I zespołu podjął Marian Cisło jako I trener oraz Andrzej Jaworski jako II trener i kierownik drużyny.

Do zespołu przybyli tacy piłkarze jak: Robert Kulik z "Tomasovii" (wcześniej grał w II lidze "Broń" Radom), Michał Słupski z PKS Czeladź, Mirosław Lipiec z "Łady" Biłgoraj, Mariusz Flisiak z "Andorii" Mircze, Marek Kitliński z AZS Biała Podlaska oraz Artur Hałucha, Łukasz Zezula, Adam Onkiewicz ( wychowankowie). Ponadto do rozgrywek zostali zgłoszeni: Adam Bogucki, Grzegorz Szczepaniak, Sławomir Janik, Marek Koza, Leszek Malowany, Wiesław Hałucha, Marcin Porowczuk, Daniel Maciejewski, Piotr Stadnicki, Paweł Wesołek.

Z klubu odeszli tacy zawodnicy jak: Marek Zwoliński, który został wypożyczony do "Hetmana" Włoszczowa, Szymon Welter wypożyczony do ChKS Chełm oraz Wiesław Nazar, który zrezygnował z występów w "Unii" i Krzysztof Naczas do "Hetmana" Zamość.

W dniu 24.08.2000 r. na zaproszenie władz Ukrainy przebywała na terenie Sokala i Czerwonogradu delegacja powiatu hrubieszowskiego. W tym dniu Ukraina obchodziła święto narodowe 9 rocznicę odzyskania niepodległości. Wśród zaproszonych gości z Polski byli między innymi Przewodniczący Rady Powiatu, Starosta Hrubieszowa, była także drużyna seniorów "UNII" Hrubieszów. Na obiekcie sportowym Sokala rozegrali mecz piłkarski z tamtejszą regionalną drużyną FC Sokal wygrywając 2:1. Bramki dla naszej drużyny strzelili Łukasz Zezula oraz Mariusz Flisiak.

Ta sympatyczna impreza, wzbogacona przez turnieje młodzików zgromadziła na trybunach ponad 3 tys. widzów, którym piłkarze obu drużyn dostarczyli sporo emocji.

Na inaugurację rundy ligowej pierwszy mecz "Unia" rozegrała z beniaminkiem w Łaszczowie remisując 2:2 (bramki, dla "UNII" Stadnicki, Hałucha). Runda zaczęła się bardzo obiecująco, bowiem po pierwszych siedmiu kolejkach gromadząc 17 punktów (5 zwycięstw, 2 remisy) "Unia" był liderem.

Później było trochę gorzej, wszystko zaczęło się od meczu z AZS Biała Podlaska, w którym unici, pomimo, że strzelili 4 bramki, to i tak przegrali mecz 3:2, ponieważ sędzia nie uznał 2 bramek.
Po rundzie jesiennej zespół "Unii" zajął 6 miejsce z dorobkiem 28 pt. strzelając 39 bramek i tracąc 31. "Unia" zwyciężyła 8 razy, 4 razy zremisowała, a 5 przegrała.

Przerwę zimową piłkarze przetrenowali na obiektach "Unii". Na hali sportowej przeprowadzano 2 treningi dziennie. Drużyna rozegrała kilka turniejów halowych m.in. "O puchar prezesa LZPN".
Z inicjatywy działaczy piłkarskich hrubieszowskiej "Unii" zorganizowany został pierwszy halowy turniej seniorów o puchar prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Turniej rozegrano w nowoczesnej hali MKS "Unia", na boisku o wymiarach 40 na 20m, co stwarzało piłkarzom komfortowe warunki do swobodnego rozwijania akcji.

Z szóstki zespołów najlepiej zaprezentowali się piłkarze "Górnika" z Łęcznej odnosząc cztery zwycięstwa, m.in. z "Unią" II Hrubieszów 4:2 i remisując z "Unią" I Hrubieszów 1:1. W tym meczu bramkę dla "Unii" zdobył Leszek Malowany.
Druga w turnieju "Lublinianka" otrzymała puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej, jej remis 2:2 z rezerwami "Unii" został uznany za największą niespodziankę imprezy. "Stal" Kraśnik wyjechała z Hrubieszowa z pucharem burmistrza ufundowanym za trzecie miejsce. Pierwszy zespół gospodarzy po remisie z "Górnikiem" wygrał ze swymi rezerwami 9:5 i z "Granicą".

Królem strzelców turnieju został Daniel Maciejewski (Unia) zdobywca 9 goli, w tym jedynego w turnieju zdobytego głową. Za tę jedyną "główkę" Maciejewski otrzymał dodatkowy upominek od prezesa LOZPN Rapy.

Początek rundy wiosennej 2001 r. dla "Unii" był dobry. Dwa pierwsze mecze piłkarze rozgrywali na własnym stadionie i oba wygrali. Najpierw z "Koroną" Łaszczów 2:1, a później ze "Startem" Krasnystaw, który rozgromili aż 6:0.

W rundzie wiosennej "Unia" grała bardzo zmiennie. Po serii meczów wygranych, potrafiła zanotować serię porażek. Do najlepszych meczów "Unii" należą wygrane ze "Startem" Krasnystaw 6:0, "Wisłą" Puławy 4:0 i ze "Stoczkiem" Łukowskim 5:2.
Ostatecznie zespół zajął 5 miejsce zdobywając 61 punktów, strzelił 68 bramek a stracił 50.

Zdecydowanie najlepszą drużyną tego sezonu była "Stal" Kraśnik, która na 3 kolejki przed zakończeniem zapewniła sobie awans do III ligi.

Dobry zespół występował w Wojewódzkiej Lidze Juniorów, który grał w składzie: P. Bakalarczyk, M. Cała, W. Dąbrowski, P. Dudziński, A. Fulara, T. Gniecki, Ł. Gryniewicz, P. Kański, M. Lebiedowicz, A. Moczarski, M. Rutkowski, K. Saj, M. Skierski, G. Sydoruk, K. Szala, M. Szwiec, K. Woraczek, K. Zwolak, T. Żmura, K. Lachowicz.

Przed rozpoczęciem sezonu 20012002 I zespół "Unii" rozegrał kilka meczów kontrolnych, a założeniem działaczy i trenera Cisło było zajęcie miejsca w pierwszej piątce i perspektywiczna budowa zespołu. Działacze zgłosili do rozgrywek następujących zawodników: A. Bogucki, M. Porowczuk, D. Maciejewski, J. Błaszczyński, D. Wesołek, P. Stadnicki, M. Kitliński, S. Malowany, S. Janik, K.Kalaciński, A.Hałucha, M. Gontarz, L. Malowany, P. Kendra M. Szwiec, R. Kulik, M. Koza, T.Świst, P. Kucy, A. Litaszewski.

Postawa zawodników w poszczególnych meczach była godna podziwu. Coraz więcej kibiców, zaczęło odwiedzać stadion i zagrzewać zawodników do walki. Pierwszy mecz "Unia" rozegrała z AZS Biała Podlaska, który wygrała 3:2 (decydującą bramkę zdobył Kitliński).

W trakcie rozgrywek, po odejściu trenera Cisły (kłopoty zdrowotne) zespół poprowadził pochodzący z Zamościa trener Dariusz Herbin. Pod jego opieką piłkarze prezentowali się równie dobrze jak pod opieką trenera Cisły. W rundzie jesiennej najlepiej piłkarze zaprezentowali się w wyjazdowym meczu z "Lublinianką", którą pokonali 4:0. Już w 16 min. Spotkania "Unia" przeprowadziła składną akcję, po której Kalaciński zdobył bramkę. Drugą bramkę zdobył Kitliński. W 35 min. Jacek Błaszczyński doskonale zagrał na 17 metr do Piotra Stadnickiego, który silnym strzałem pokonał bramkarza i było 3:0. Czwartą bramkę strzelił również Stadnicki.

Unia" w tej rundzie wygrała 10 meczów i 3 zremisowała. Pierwsze miejsce zajął "Motor" Lublin, który zdobył 39 punktów. Zarysowała się szansa na wywalczenie awansu do wyższej ligi.

Piotr Stadnicki zajął II miejsce w "Plebiscycie Na Najlepszego Zawodnika Piłki Nożnej na Zamojszczyźnie" za rok 2001, natomiast w "Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Powiatu Hrubieszowskiego" był 6 – ty, natomiast Marek Hubert Kitliński zajął 5 miejsce. Marian Cisło wśród najlepszych szkoleniowców w powiecie uplasował się dwukrotnie na 5-tym miejscu w 2000 i 2001 r.

Do rundy wiosennej seniorzy przygotowywali się na obozie dochodzeniowym. W rozgrywkach ligowych szło słabo. Na dodatek, w kwietniu trener Herbin otrzymał propozycję prowadzenia II ligowego "Hetmana" Zamość, której nie odrzucił. Przez kilka meczów prowadził także "Unię" lub przyjeżdżał tylko na mecze. Treningi przeprowadzał grający zawodnik Marek Kitliński, który jest absolwentem AWF Biała Podlaska i uzyskał uprawnienia trenera II klasy. Rundę dokończył Mirosław Nowak. Częste zmiany trenerów, wpłynęły na kiepskie wyniki I drużyny. Zawodnicy grali poniżej oczekiwań. W sezonie 20012002 "Unia" zajęła 8 miejsce z dorobkiem 52 punktów. Strzeliła 57 bramek, a straciła 51.

Do rozgrywek B-klasowych grupy II – giej zgłoszono drużynę "Unia II". Występują w niej młodzi zawodnicy, którzy zdobywają doświadczenie i szlify piłkarskie. Trenerami tej drużyny byli M. Kozielski i K. Kędziora. Młodzi piłkarze zajęli dziewiąte miejsce zdobywając 14 punktów. Skład tej drużyny i juniorów: Ł.Czaprak, G. Dzięgiel, K. Możeluk, W. Janeczko, P. Kowalczuk, M. Sokolowski, M. Szczepaniak, B. Tymecki, P. Litińczuk, P. Bakalarczyk, M. Cała, W. Dąbrowski, P. Dudziński, A. Fulara, Ł. Gryniewicz, P. Kański, M. Lebiedowicz, P. Łuszczyński, A. Moczarski, M. Rutkowski, K. Saj, M. Skierski, G. Sydoruk, M. Szwiec, K. Woraczek, K. Zwolak, T. Żmura, K. Lachowicz. Do OZPN w Zamościu 23 08 2001 r. w/w zawodników zgłosił dyrektor MKS "Unia" Marek Watras.

Zarząd klubu od 2002r. wyglądał następująco: prezes – Jarosław Woźniak (Burmistrz Hrubieszowa), Kazimierz Małyska, Henryk Lebiedowicz, Andrzej Kulczyński, Małgorzata Muzyczuk, Zdzisław Kossakowski, Leszek Tarnawski, Eugeniusz Paczała, Marek Watras, Trześniewski. Komisja Rewizyjna: Zygmunt Paluch – przewodniczący, Marek Kitliński zastępca, Antoni Czerniak członek.

Jubileusz trenera Mariana Cisło

W październiku 2001 r. na stadionie "Unii" odbyła się "Wielka gala piłkarska". Marian Cisło piłkarz i trener w wielu klubach Zamojszczyzny obchodził 20- lecie pracy trenerskiej. Uroczystości sportowo- jubileuszowe odbyły się na stadionie miejskim w Hrubieszowie. Święto jubilata połączono z meczem piłkarskim miejscowej "Unii" kontra reprezentacja hrubieszowskiego klubu, czyli zawodnicy, którzy aktualnie występują w innych klubach krajowych.

Przed pierwszym gwizdkiem sędziego głównego oba zespoły i "trójka sprawiedliwych" ustawieni na płycie boiska przed trybuną główną i jubilatem, uczestniczyli w uroczystościach, które rozpoczął Jarosław Woźniak – Burmistrz Hrubieszowa.

Burmistrz złożył życzenia i gratulacje Marianowi Cisło, podziękowania skierował również do piłkarzy, szkoleniowców, firmy "Agromasz". Oprócz upominków przekazano trenerowi 20 róż za już i jedną na jeszcze. Sławomir Janik- kapitan hrubieszowskiej drużyny, Tomasz Kiełbowicz- piłkarz "Legii" Warszawa i reprezentant Polski przekazali na ręce jubilata piłkę z autografami wszystkich legionistów, książkę "80- lecie PZPN" i gratulację od kierownictwa klubu. Artur Tymecki, Janusz Kwaśniewski, Paweł Kozłowski- aktualnie sędziowie piłki nożnej, wcześniej futboliści "Unii" też przyłączyli się do gratulacji.

Następnie głos zabrał Marian Cisło. Podziękował serdecznie za życzenia, był tak wzruszony, że w jego oczach pojawiły się łzy radości. Pan Marian pamiętał o wszystkich, którzy mu dobrze życzyli, o piłkarzach, sponsorach, kibicach i o ciężkiej, twardej drodze trenerskiej, jaką przeszedł w całym dwudziestoleciu. Nagrodą dla jubilata były długotrwałe brawa od kibiców, którzy w liczbie ponad tysiąca osób zjawili się na stadionie.

Mecz piłkarski zakończył się wynikiem remisowym 5:5 (2:2). Bramki dla "Unii" zdobyli: L. Malowany-2, Okoniewski- samobójczą, Dubicki i Świst. Natomiast dla reprezentantów: Flisiak-2, Błaszczyński, Naczas i Bednarz. W rzutach karnych wygrali unici 4:3.

Składy zespołów: "Unia"-A. Bogucki, S. Malowany, L. Malowany, R. Kulik, S. Janik,, M. Porowczuk, M. Kitliński, P. Wesołek, M. Koza, K. Kalaciński, D. Maciejewski. Na zmianę wchodzili: A. Litaszewski, A. Badura, P. Kucy, N. Dubicki, M. Szwiec, T. Świst. Trener – Marian Cisło.

Reprezentanci: A. Kamiński, K. Okoniewski, M. Zając, J. Rybak, A. Kowalczuk, A. Marciniak, M. Bednarz, T. Kiełbowicz, M. Flisak, Z. Liebiedowicz, K. Naczas. Na zmianę wchodzili: A. Wojdat, J. Olejarz, M. Pietrusiewicz, J. Błaszczyński, P. Biernat. Trener "selekcjoner kadrowiczów" Janusz Wójcicki.

Po zakończeniu meczu i towarzyszących imprezach wszyscy bliscy jubilatowi spotkali się przy wspólnym ognisku.

Ostatni sezon w IV – tej lidze

W sezonie 2002/2003 MKS "UNIA" Hrubieszów zgłosiła następujące drużyny: do IV ligi wojewódzkiej I zespół seniorów, do rozgrywek B-klasowych II zespół seniorów, juniorów oraz do wojewódzkiej ligi trampkarzy starszych i młodszych.

Przed rozpoczęciem rozgrywek IV ligowych w klubie panował swego rodzaju "rozgardiasz". Działacze nie mogli znaleźć trenera, który podjąłby się prowadzenia I drużyny seniorów. Ostatecznie wyraził zgodę trener Mirosław Nowak. Przygotowania do rozgrywek zaczęły się zbyt późno, a więc piłkarze nie byli dobrze przygotowani.

Dnia 30 07 2002 r. klub zgłosił w Lubelskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej do rozgrywek, następujących piłkarzy: Adam Bogucki, Łukasz Czaprak, Michał Cała, Paweł Jarmoluk, Paweł Kański, Marek Koza, Paweł Kendra, Daniel Maciejewski, Jarosław Marciszyn, Leszek Malowany, Michał Rutkowski, Marcin Skierski, Piotr Stadnicki (kontuzja), Szymon Szozda, Szymon Welter, Mariusz Bednarz, Marek Zwoliński, Artur Hałucha, Konrad Kalaciński, Adam Onkiewicz, Paweł Kendra, Marcin Porowczuk, Paweł Wesołek, Paweł Kucy, Marcin Lebiedowicz, Marcin Koszerny, Marcin Szwiec, Adrian Moczarki, Andrzej Kwaśniewski, Tomasz Swist, Jacek Błaszczyński. Niestety odeszli: R. Kulik, S. Janik, S. Malowany a Marek Hubert Kitliński przeszedł do "Stali" Kraśnik.

Piłkarze przez pierwszych osiem kolejek grali słabo zdobywając tylko 5 punktów i zajmując przedostatnią lokatę. Wygrali "u siebie" z "Roztoczem" Szebrzeszyn 1:0 (bramka- Wesołek) oraz zremisowali z "Tomasovią" Tomaszów Lubelski i "Orlętami" Radzyń Podlaski po 1:1. W kolejnych meczach "UNIA" prezentowała się jeszcze gorzej. Nie zdobyła żadnego punktu, co gorsza miała duże problemy ze strzelaniem bramek. Tak słaba postawa piłkarzy w rundzie jesiennej oraz presja kibiców skłoniła trenera Nowaka do rezygnacji z funkcji szkoleniowca pierwszej drużyny seniorów. "Unia" po rundzie jesiennej uplasowała się na 17 – tym przedostatnim miejscu, pierwszy był "Motor" Lublin.

Drugi zespół "Unii" występujący w klasie "B" prowadzony przez instruktora Krzysztofa Kędziorę na dziesięć drużyn zajął 8 miejsce. M.in. grali: T. Paszkiewicz, P. Michalczewski, A. Banach, A. Mac, D. Szyszka, K. Czapla, G. Dzięgiel, P. Girgiel, J. Hordyj, A. Kwaśniewski, J. Wargocki, M. Maciejewski, W. Jaroński. Juniorzy zaprezentowali się znacznie lepiej, zajęli 4 miejsce.

Trampkarze młodsi szkoleni przez instruktora Mirosława Szupra w lidze wojewódzkiej trampkarzy zajęli 7 miejsce. Natomiast trampkarze starsi trenowani społecznie przez Marka Zająca i Ryszarda Wołoszyna uplasowali się na trzeciej pozycji zdobywając 19 punktów.

Marian Cisło wygrał drugi raz tym razem za sezon 2002 w "Plebiscycie na Najlepszego Trenera Piłki Nożnej na Zamojszczyźnie".

Od wiosny 2003 r. w Hrubieszowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Hrubieszowie, który udostępnia swoje obiekty "Unii" i prowadzi jej sprawy finansowe, zatrudnieni byli: dyr. Bogusław Lachowicz, kierownik Mirosław Szuper, Gł. Ks. Jadwiga Piłat, ref. ks. Jadwiga Ciesielczuk – Lebiedowicz, org. imp. masowych Marek Watras, trener Andrzej Kulczyński, kasjer Dorata Wrzos. Klubowe obiekty ponadto obsługują: Magazynier, Konserwator-elektryk, portierzy, pracownicy gospodarczy, sprzątaczki i bufetowe.

W zimie 2003 r. nowym trenerem "Unii" został Marian Cisło. W wywiadzie dla gazety regionalnej "Tygodnik Zamojski" trener Cisło powiedział, że nie widzi żadnych szans na utrzymanie drużyny w IV lidze, a na wiosnę jego zadaniem będzie zbudować nową drużynę, która będzie mogła od przyszłego sezonu walczyć o awans.

Początek był optymistyczny 16 02 2003 r. w Zamościu odbyły się XI – te Okręgowe Mistrzostwa w Halowej Piłce Nożnej Seniorów, doskonale spisał się zespół "Unii", który wywalczył I miejsce pokonują w półfinale AMSPN "Hetman" Zamość 2:1 i w finale ŁKS "Koronę" Łaszczów 4:2.

Dodatkowo do I drużyny zgłoszeni zostali: Marian Flisiak, Artur Mac, Dariusz Szyszka, Tomasz Paszkiewicz, Adam Banach, Paweł Michalczuk, P. Girgiel, K. Szala. Niestety nic nie pomogło i po II rundzie "Unia" zajmując 17 miejsce spadła do Ligi Okręgowej, zdobywając zaledwie 14 pkt. strzelając 26 bramek tracąc 81. W ostatnim meczu w IV – tej lidze przegrała z „Victorią” Parczew 3:1. Pierwsze miejsce zajęła "Tomasovia".

Liga Okręgowa zamojska

Z niewielkimi nadziejami na awans do IV – tej ligi przystępowano do sezonu 2003/2004. Z klubu odeszło kilku starszych doświadczonych zawodników, dwóch weszło w kolizję z prawem, poza kilkoma zawodnikami starszymi, zespół był młody i należało go ograć w licznych bojach ligowych.
Lista zgłoszonych zawodników w lidze okręgowej, w której współzawodniczyło 16 drużyn, wyglądała następująco: M. Bednarz (strzelił 3 bramki), Ł. Bilewicz, Ł. Czaprak, G. Dzięgiel, M. Flisiak (najstarszy zawodnik ur. 1969) który w całym sezonie strzelił 15 bramek najwięcej z zespołu, P. Stadnicki (12 br.), M. Lebiedowicz (11 br.), P. Girgiel ( 1 br.), M. Koszerny, K. Kalaciński (5 br.), S. Leśnicki (3 br.), M. Maciejewski (6 br.), P. Michalczewski, T. Paszkiewicz, Sz. Szozda, Ł. Kamiński (3 br.), J. Błaszczyński (2 br.), J. Wargacki, Sz. Welter (8 br.), P. Wesołek (4 br.), Rutkowski (1 br.), Szala (1 br.), W. Janeczko, W. Jaroński, P. Wierzbicki, P. Nowiński, P. Dubienko, K. Lachowicz, R. Świąder, S. Rojewski, D. Steciuk. Listy podpisywali dyr. B. Lachowicz i kier. drużyny M. Szuper.

Po 18 meczach "Unia" zajmowała 9 miejsce z dorobkiem 24 pkt. i 31 bramek. Ostatecznie po całym sezonie zajęła 7 miejsce zdobywając 48 pkt., strzelając 76 bramek a tracąc 50 (1. "Hetman" II – 65 pkt., 4. "Kryształ" Werbkowice 52 pkt., 16. "Iskra" Koniuchy). W ostatnim meczu pokonując u siebie "Ostoję" Skierbieszów 5:4.

Druga drużyna "Unii" została zgłoszona do kl. "B" w składzie: N. Barszczewski (syn Henryka), A. Frąk, A. Hałucha, W. Kogut, D. Maciejwski, A. Onkiewicz, M. Skierski, R. Suchodolski, D. Szyszka, G. Szczepaniak, S. Stronkowski, J. Jaworski. Po rundzie jesiennej "Unia" uplasowała się na 11 miejscu wśród 14 zespołów, zdobywając 14 pkt i 26 bramek. Ostatecznie "Unia" II spadła jeszcze niżej kończąc sezon na 13 miejscu, na 14 drużyn (1. "Andoria" Mircze, 2. Kryształ II Werbkowice (awansując do kl"A").

Juniorzy Młodsi trenowani przez Marka Zająca i Ryszarda Wołoszyna występowali w lidze wojewódzkiej (o puchar wojewody lubelskiego), zajmując po rundzie jesiennej 13 – te miejsce na 15 drużyn, zdobyli 11 pkt. i 24 bramki (1. "Górnik" Łęczna przed "Lublinianką"). Skład: M. Kujawski, P. Sala, T. Przeworski, J. Gargol, B. Balicki, G. Zając, P. Fulara, R. Oleszczuk, M. Bałakut, Ł. Hołownicki, D. Borys, M. Kusiak, P. Wawryszyn, A. Cała, J. Borek, K. Gis, P. Kujawski, M. Moczarski, E. Wołos, S. Szadowski, S. Daciuk, T. Wiśniewski, M. Stadnicki, K. Haustow, K. Zezula. W kadrze wojewódzkiej rocznika 1988 grającej o Puchar im. K. Deyny występował Piotr Fulara. Niestety drużyna pomimo dobrej postawy opuściła tę ligę.

Trampkarze starsi w lidze grupy południe po rundzie jesiennej zajęli 10 miejsce (1. ASPN "Hetman" Zamość), takie samo miejsce zajęli trampkarze młodsi (1. Legion Tomaszewice).

W dniach 10/12 06 gościła w Hrubieszowie reprezentacja Polski U – 16 w piłce nożnej. Podopieczni trenera Andrzeja Zamilskiego zatrzymali się w naszym mieście w drodze na międzynarodowy turniej w Kijowie na Ukrainie, przeprowadzając na obiektach HOSiR serię zajęć treningowych.

Dwa tygodnie później na obiektach HOSiR odbył się turniej piłki nożnej "Hrubieszów 2004", w którym uczestniczyły zespoły amatorskie. Zwyciężył zespół z Włodzimierza Wołyńskiego (Ukraina) wyprzedzając kolejno: Jednostkę Wojskową z Hrubieszowa, "Prywaciarza" Hrubieszów, "Lotników" z Dęblina i "Agromasz" Hrubieszów.

W czerwcu 2004 r. zostało przeprowadzone zebranie sprawozdawczo – wyborcze MKS "Unia". Prezesem został wybrany były wice burmistrz miasta Hrubieszowa Zbigniew Dolecki (wcześniej piłkarz grup młodzieżowych "Unii"), wiceprezesi: Kazimierz Małyska i Henryk Lebiedowicz, sekretarzem Bogusław Lachowicz (dyr. HOSiR), Tadeusz Romaszko, Tomasz Pańko, Małgorzata Muzyczuk, Jan Pastuszek, Leszek Tarnawski, Agata Krzaczek, brakuje przedstawiciela władz miejskich. Przewodniczącym komisji rewizyjnej został Marek Ambroży Kitliński, członkami Marek Kata i Antoni Czerniak.

Największy sukces indywidualny zawodników sekcji PN

W dniach 02 – 06 07 2004 r. w Zamościu odbyły się finały ogólnopolskie turnieju piłki nożnej juniorów rocznika 1988 o "Puchar im. Kazimierza Deyny". W reprezentacji województwa lubelskiego wystąpiło dwóch piłkarzy "Unii" Dawid Borys i Piotr Fulara. Reprezentacja Lubelszczyzny zajęła II miejsce ulegając w finale w rzutach karnych reprezentacji województwa śląskiego, zdobywając srebrne medale. Obaj zawodnicy uzyskali wysokie noty za swoje występy, efektem czego było powołanie Dawida Borysa do reprezentacji Polski U – 16.

Dawid Borys wychowanek Marka Zająca spisywał się znakomicie w międzynarodowym turnieju Syrenki. W meczu z Norwegią strzelił bramkę na remis 1:1, następnie zdobył decydującego gola z rzutu karnego dającego zwycięstwo drużynie Polskiej. Następnie Dawid Borys zagrał jeszcze w 2 spotkaniach tj. wygranym z Danią i przegranym z Czechami.

Trzy miesiące później w przerwie meczu pierwszoligowego w Łęcznej, Górnik – Legia Warszawa (w której gra T. Kiełbowicz) w/w zawodnicy razem z innymi kolegami z repr. Lubelskiej zostali uhonorowani nagrodami przez władze wojewódzkie.

Nowa płyta i nowe nadzieje na awans !

W dniach 29 06 – 03 07 2004 r. przeprowadzono renowację głównej płyty boiska w systemie "Eurogrenn". W późniejszym nieco terminie zainstalowano na dwustronnej wschodniej trybunie 150 siedzisk indywidualnych, razem z barierką ochronną.

Przygotowania do sezonu 2004/05 rozpoczęto 15 lipca w pięciu grupach rozgrywkowych tj.: Klasa Okręgowa (zamojska) seniorów z trenerem Dariuszem Herbinem, klasa okręgowa juniorów z trenerem Mirosławem Szuprem, klasa "B" seniorów z trenerem Andrzejem Jaworskim, trampkarzy starszych z trenerem Jackiem Jaworskim, trampkarzy młodszych z trenerem Mariuszem Bednarzem. Są też grupy naborowe: "Orlików" (rocz. 1993/94) prowadzonej przez Kamila Wojciechowskiego i rocz. 1995/96 których szkoli M. Szuper. Łącznie w sekcji piłki nożnej w zajęciach uczestniczy 125 zawodników i zatrudnionych jest 5 szkoleniowców.

Sezon rozpoczęli w dniu 14 08 seniorzy i juniorzy klasy okręgowej meczami na wyjeździe z "Omegą" Stary Zamość, odnosząc zwycięstwa seniorzy 2:0, juniorzy 3:2.

Seniorzy w całej rundzie jesiennej odnieśli 10 zwycięstw, 2 razy remisując i trzykrotnie schodzili z boiska pokonani. Najbardziej bolesną porażką była przegrana na własnym boisku z "Kryształem" Werbkowice 2:3 i "Płomieniem" Nieledew 0:1. Najwyższa wygrana padła z "Gromem" Różaniec 8:0. W ostatnim meczu rundy jesiennej "Unia" pokonała "Echo" Zawada 3:0. Na 15 gier mistrzowskich zgromadzili 32 pkt., zdobyli 41 br. i stracili ich 11. Dorobek ten dał pozycję LIDERA na półmetku rozgrywek z perspektywą awansu do IV – tej Ligi (2. "Korona" Łaszczów, "Omega" Stary Zamość, "Płomień-Spartan" Nieledew wszyscy po 29 pkt.). Najwięcej goli w drużynie strzelił Maciejewski – 9, następnie Stadnicki – 7, Lebiedowicz – 5.

Juniorzy grający w kl. "O" są to chłopcy w wieku 16 – 17 lat w większości wywodzący się z grupy, która rok wcześniej grała w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Młodszych. Drużyna ta na 15 spotkań wygrała 14 – ście. Łącznie zgromadzili 42 pkt. i uzyskali imponujący stosunek bramek 63:12, daje im to zdecydowanie prowadzenie. Jeżeli juniorzy utrzymają tę pozycję awansują do Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych. Wyróżniający się zawodnicy to: P. Wawryszyn, S. Szadowski, M. Stadnicki, R. Oleszczuk, W. Piwowar.

W klasie "B" seniorów, gdzie grają chłopcy grupy naborowej z klas sportowych przy Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie zajmują po rundzie jesiennej 13 miejsce.

Po zebraniu sprawozdawczo – wyborczym w Lubelskim Związku Sportowym Piłki Nożnej w skład zarządu po głosowaniu wszedł dyr. HOSiR Bogusław Lachowicz.

Tomasz Kiełbowicz – najlepszy w historii

Urodził się 21 lutego 1976 r. w Hrubieszowie. Wzrost 176 cm, waga 69 kg. Zaczynał od najmłodszych grup w "Unii" Hrubieszów u trenera Andrzeja Jaworskiego. Mając 16 lat przeniósł się do "Siarki" Tarnobrzeg, później występował w: "Raków" Częstochowa, "Widzew" Łódź, "Polonia" Warszawa i wreszcie "Legia" Warszawa. W I lidze zadebiutował mając 17 lat 24 lipca 1993 r. w meczu "Widzew Łódź" – "Siarka" Tarnobrzeg 2:1.
W pierwszej reprezentacji rozegrał 5 meczów, kiedy trenerem był Engel. Dwa razy zdobył Mistrzostwo Polski (2000 r. "Polonia" Warszawa; 2002 "Legia" Warszawa), 2 razy Puchar Ligi Polskiej, Puchar Polski, Superpuchar Polski (2001 r. "Polonia" Warszawa). Występował wielokrotnie w rozgrywkach klubowych międzynarodowych. W 2005 r. trener kadry Polski Janas ponownie powołał T. Kiełbowicza na mecz eliminacyjny do mistrzostw świata 2006, niestety zawodnik mecz z Ażerbejdżanem przesiedział na ławce rezerwowych. W następnym meczu zmienił w I połowie z Irlandią Płn. Rząsę i grał bardzo dobrze do końca meczu na lewej obronie.

Wiosna 2005

Podczas ferii zimowych seniorzy pod kierunkiem dojeżdżającego z Zamościa trenera Dariusza Herbina i juniorzy pod wodzą Mirosława Szupera rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej od 05 stycznia 2005 r. i obozem sportowym w Turkowicach. Prezesem klubu jest Zbigniew Dolecki, kierownikiem I drużyny M. Szuper. Siedziba klubu mieści się na obiektach HOSiR – u na ul. Ciesielczuka 2, tel. 696 23 81 lub 696 30 75.

W drużynie seniorów zabraknie reprezentanta Polski juniorów Dawida Borysa, który udał się do łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Łukasza Kamińskiego, który przeszedł do "Motoru" Lublin na zasadzie transferu definitywnego, z dalszych występów zrezygnował Adam Frąk z Szychowic, Grzegorza Szczepaniaka, Dariusza Szyszki, Norberta Barszczewskiego, Marcina Koszernego i Sławomira Strąkowskiego. Pomimo tego osłabienia wiceprezes Zarządu Kazimierz Małyska udzielając wywiadu 25 01 2005 r. dla "Kroniki Tygodnia" jest pewien że piłkarze wygrają ligę. Awans do wyższej ligi byłby dobrym sposobem uczczenia 60 – lecia istnienia klubu. Urzędujący Burmistrz Miasta Franciszek Suchecki na łamach prasy zobowiązał się przekazywać pewną kwotę ze swoich poborów szczególnie na sekcję piłki nożnej.

Kadrę I zespołu tworzą: Łukasz Czaprak (ur. 1983), Robert Suchodolski (83), Konrad Gis (88 – bramkarze), Mariusz Bednarz (69), Łukasz Bilewicz (83), Artur Hałucha (81), Konrad Kalaciński (82), Jarosław Gargol (88), Adam Onkiewicz (82), Wojciech Janeczo (84), Paweł Wesołek (82) i Marcin Szwiec (85) (obrońcy), Paweł Bakalarczyk (85), Jacek Błaszczyński (84), Marcin Porowczuk (78), Marcin Lebiedowicz (86), Piotr Fulara (88), Przemysław Kleczkowski (86), Szymon Welter (80), Mateusz Kusiak, Mariusz Kozyra (85 – pomocnicy), Przemysław Wawryszyn (88), Mariusz Flisiak (69), Daniel Maciejewski (76), Rafał Oleszczuk (88), Piotr Stadnicki (77 – napastnicy).

HISTORIA DALSZA – 2005 r.

Szalikowcy w Hrubieszowie

W turniejach halowych 2005 r. w Hrubieszowie dobrze spisywali się chłopcy z rocznika 1993 i młodsi, zajmując 4 miejsce (1. Niedźwiadek Chełm), wyprzedzają m.in. Andorię Mircze, Unię II Hrubieszów i Orlika Hrubieszów. W roczniku 1992 I zespół Unii wywalczył 2 pozycję (1.Niedźwiadek), II zespół 4-tą. Najlepszym bramkarzem został wybrany Bartłomiej Jaszczyszyn. W roczniku 1995 i młodsi Unia zajęła 6 miejsce (1. Widok Lublin) a Orlik Hrubieszów 8-mą. Ten ostatni rocznik pod wodzą trenera Mirosława Szupra wygrał Halowy Turniej w Krasnymstawie. Najlepszym bramkarzem wybrano Jakuba Żygawskiego z Unii.

W rozgrywkach halowej Ligi Zakładowej w całym cyklu rozgrywek zwyciężył trzeci raz z kolei "Prywaciarz" Hrubieszów, grający w składzie: J. Olejarz, D. Szyszka, M. Kaniuga, W. Pyszniak, W. Lecko, D. Murlak, M. Pietrusiewicz, D. Mękal, D. Hordyj, M. Bednarz, D. Dąbek, T. Pietrusiewicz, I. Stadnicki, D. Zając.

20 lutego w hali HOSiR odbył się turniej kibiców – szalikowców z Rzeszowa, Radomia, Zamościa, Radzynia, Łęcznej i Hrubieszowa. Wygrali kibice Unii, przed Radomiem i Łęczną. Ocena zawodów i zachowania była różna.

Awans Unii

Zespół Unii, występujący w sezonie 2004/2005 w Zamojskiej Lidze Okręgowej (tzw. V liga) zajął 1 miejsce i awansował do IV Ligi. Najwięcej bramek w zespole strzelił Daniel Maciejewski 18, następnie Marcin Lebiedowicz 11, Błaszczyński, Porowczuk, Stadnicki po 7, Flisiak. Fulara, Oleszczuk po 6, trenerem był Dariusz Herbin. M.in. wygrane z Sokołem Zwierzyniec 7:0, Ostoją Skierbieszów 2:1, Kryształem Werbkowice na wyjeździe 3:0, Relaxem Księżpol 4:0, Spartakusem Tomaszów 3:0, Victorią Łukowa 3:1, Nord 98 Wysokie 6:0, Roztocze Szczebrzeszyn 4:2, Echo Zawada 4:1, była zdaniem wielu kibiców i kontrowersyjna porażka z Płomieniem Spartan Nieledew 1:2 (trener M. Cisło). Były też ostre dyskusje na łamach prasy, trenerów D. Herbina z trenerem Roztocza Szczebrzeszyn Waldemarem Brzusiem. Podczas meczu z Omegą w Hrubieszowie spalono szalik Legii Warszawa. W sumie w 30 meczach Unia zdobyła 69 pkt. strzeliła 94 bramki, straciła 27, na 2 miejscu uplasował się Płomień Spartan Nieledew o 9 pkt. mniej, 5-te miejsce zajął Kryształ Werbkowice z 54 pkt. Prezesem Unii był p. Zbigniew Dolecki, kierownikiem drużyny p. Mirosław Szuper, Burmistrzem Miasta p. Franciszek Suchecki.

Słabo szło II zespołowi Unii w rozgrywkach B klasy zajmując na koniec 12 miejsce ,zdobyli w 26 meczach zaledwie 17 punktów (3. Huragan Stefankowice 58 pkt., 5. GLKS Jarosławiec 50 pkt., 8. Altus Szychowice 34 pkt.), wyprzedzili 2 zespoły. W ostatnim meczu wygrali z Gromem Niewirków 2:1.

Awans juniorów

Do Ligi Wojewódzkiej z Klasy Okręgowej Juniorów (rocznik 1986 i mł.) po sezonie 2004/05 awansowali juniorzy Unii trenowani przez kilka lat przez Marka Zająca, a od 4 – go meczu rundy rewanżowej przez Mirosława Nowaka.

W 30 meczach zdobyli 78 pkt. (26 wygranych i 4 porażki) zdobywając 117 bramek, tracąc 27 (2. Roztocze Szczebrzeszyn, 3. Kryształ Werbkowice). Awans wywalczyli: B. Balicki, M. Bałakut, S. Bodys, J. Borek, D. Borys, S. Daciuk, P. Fulara, J. Gargol, K. Gis, K. Haustow, B. Jakubiak, P. Kleczkowski, T. Kotko, K. Kozicki, M. Kusiak, K. Kuźmiński, R. Oleszczuk, K. Pędzik, W. Piwowar, T. Przeworski, M. Rutkowski, P. Sala, M. Stadnicki, Ł. Steciuk, S. Szadowski, A. Wawryszyn, P. Wawryszyn, T. Wiśniewski i K. Znajomski.

Wojciech Piwowar reprezentował województwo lubelskie w roczniku 1989 w rozgrywkach ogólnopolskich.

Festyn Piłkarski

W czerwcu odbył się Festyn Piłkarski z okazji 60 – lecia hrubieszowskiego klubu sportowego, których zwięczeniem jest Unia i jednocześnie świętowano awans piłkarzy do IV ligi. Na tę imprezę przybyło wielu gości honorowych, byłych zawodników, trenerów, działaczy, sędziów, kibiców. M.in. prezes Radomskiego OZPN, piłkarz Unii w latach 1959 – 1961 Władysław Kramczyk.

Oprócz okolicznościowych przemówień, wyróżnień i pucharów, rozegrano kilka meczów. Młode piłkarki Unii podopieczne Andrzeja Kawulki pokonały UKS Dystans Chełm 3:0, dwie bramki zdobyła Agnieszka Wiśniewska, a jedną Magdalena Ciesielczuk.

Gwiazdy zamojskiej V ligi pokonały gwiazdy A klasy 5:1, dwie bramki dla piątoligowców strzelił Tomasz Świst z Płomienia, ponadto grali: Paweł i Jarosław Kaczorukowie i Adrian Brzozowski (wszyscy Kryształ), trenerem tej drużyny był Robert Kulik szkoleniowiec Echo Zawada, a w reprezentacji "A" klasy Grzegorz Szczepaniak i Paweł Maliszewski z Huragana Stefankowice, oraz Paweł Sienicki i Mariusz Szymusiak z Andorii Mircze.

W najważniejszym meczu ekipa byłych zawodników Unii zwana Old Stars pokonała aktualną Unię 5:3 (2:0), w meczu wystąpił reprezentant Polski Tomasz Kiełbowicz, gole dla Old Stars zdobyli Dawid Nowak 3 (wybrany najlepszym piłkarzem meczu), Mirosław Nowak i Marek Pietrusiewicz, dla Unii: Marcin Porowczuk, Konrad Kalaciński i Wojciech Janeczko. W "Old Stars" ponadto wystąpili: Artur Wojdat (otrzymał puchar dla najlepszego bramkarza), Marek Hubert Kitliński, Sławomir Janik, Wiesław Nazar, Robert Kulik, również były I-wszo ligowiec Janusz Rybak, Andrzej Gis, Jacek Fedorowicz, Andrzej Gałka, Janusz Horajecki, Tomasz Kwaśniewski, Zbigniew Lebiedowicz, Janusz Nowak, Janusz Olejarz, Andrzej Sagata, Ryszard Sudoł, Bogdan Tuczapski i Szymon Więch, Honorowym trenerem był Antoni Weremko.

Z okazji jubileuszu ukazał się okolicznościowy numer "Gazetki Kibica" p. Kazimierza Małyski, który krótko przedstawił historię hrubieszowskiej piłki po II Wojnie Światowej.

Sędziowie

Kronika Tygodnia z 5 lipca 2005 r. przedstawiła listę sędziów piłkarskich, w klasie okręgowej mecze prowadził Artur Tymecki, natomiast w klasie "A" Artur Skierski, Tomasz Lenard i Tomasz Kwaśniewski (wszyscy byli zawodnicy Unii).

Kłopoty z formą i stadionem

Przed sezonem 2005/2006 w IV lidze kadra Unii wyglądała następująco: Łukasz Czaprak, Konrad Gis, Sebastian Krawiec, Robert Suchodolski (bramkarze), Mariusz Bednarz, Mariusz Flisiak (ur. 1967), Artur Hałucha, Konrad Kalaciński, Przemysław Sala, Marcin Szwiec, Paweł Wesołek (obrońcy), Jacek Błaszczyński, Piotr Fulara, Łukasz Kamiński (wrócił z Motoru Lublin), Przemysław Kleczkowski, Mariusz Kozyra, Mateusz Kusiak, Marcin Lebiedowicz, Adam Onkiewicz, Marcin Porowczuk, Szymon Welter, (pomocnicy), Sebastian Bodys, Daniel Maciejewski, Rafał Oleszczuk, Piotr Stadnicki, Tomasz Świst, Przemysław Wawryszyn (napastnicy).

Pierwszy mecz Unia w IV lidze rozegrała rewelacyjnie wygrywając z Lublinianką 4:1 (br. Fulara, Maciejewski, M. Lebiedowicz 2). Dobrze szło juniorom młodszym w Lidze wojewódzkiej wygrywając z Czarnymi Dęblin 3:2 br. Steciuk, Gargol, Oleszczuk), i Brat Cukrownik Sienn. Nad. 9:2 (br. Wawryszyn 3, Borek 2, Przeworski 1, Oleszczuk 2 i Szadowski 1).

Niestety były to dobre złego początki, seria porażek i remisów, jednych i drugich, to i pozycje w tabelach były coraz niższe. Dodatkowo hrubieszowska Policja nie wyraziła zgody na rozgrywanie meczów na stadionie HOSiR, który jej zdaniem nie spełniał wymogów bezpieczeństwa, sprawa ciągnęła się dość długo. Pojawiły się oskarżenia kto winien, zarząd klubu, który nie zarządza majątkiem czy HOSiR. Dyr. HOSiR B. Lachowicz został ukarany finansowo przez Sąd Grodzki za rozgrywanie meczów bez zezwolenia.

Po rundzie jesiennej 2005, Unia w IV lidze uplasowała się na 11 miejscu zdobywając 17 pkt., 19 bramek tracąc 34, czyli wygrała 5 meczów, 2 zremisowała i poniosła 7 porażek (1. Orlęta Spomlek Radzyń 41 pkt., 2. Stal Kraśnik 32 p., 16. Włodawianka 12 pkt.). W punktacji Fair Play Unia na 9 miejscu (1. Chełmianka) po 28 żółtych i 2 czerwonych kartkach. Rafał Oleszczuk był zdobywcą w drużynie największej ilości bramek 6.

Juniorzy starsi w Woj. Lidze Juniorów również zajęli 11 pozycję w tabeli z dorobkiem 12 pkt., 26 bramek, tracąc 40 (1. Tomasovia 39 pkt., 2. Motor Lublin 36 p.)

Bardzo wysokie porażki doznawali trampkarze Unii w wojewódzkich ligach, tracąc wiele bramek, zajmując zdecydowanie ostatnie miejsca. Szkoleniowcy tłumaczyli je tym, że są oni dużo młodsi od rywali.

W II lidze Juniorów Młodszych w grupie południe, Unia uplasowała się na 3 miejscu (8 zespołów) zdobywając 28 pkt., 52 bramki, tracąc 28 (1. Opolanin Opole 35 pkt.). Natomiast w Okręgowej Lidze Młodzików Młodszych zespół Unii zajął 2 lokatę w tabeli (8 drużyn) w 7 meczach zdobywając 17 pkt., 28 bramek i tracąc 9.

"Śladami Kiełbika"

Tak zatytułował swoją relację o Dawidzie Nowaku w "Kronice Tygodnia" redaktor Marek Sztochel. Grający na pozycji napastnika lub ofensywnego pomocnika Dawid, wychowanek Unii, po ukończeniu szkoły podstawowej trafił do drużyny I-wszo ligowej. Wcześniej uczył się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Łodzi, później grał w IV-to lub III-cio ligowych zespołach Zdrój Ciechocinek czy Toruński Klub Piłkarski, otrzymując tam wysokie noty jak i strzelając wiele bramek przeciwnikom. Był na testach w pierwszoligowym klubie angielskim Bolton Wanderers i holenderskim Feyenoordzie. W tym ostatnim meczu strzelił grając w rezerwach 2 bramki. W końcu kontrakt podpisał z GKS Bełchatów do końca 2010 roku. Twierdzi, że ma jeden nałóg, z którego nie zamierza się wyleczyć – to gra w piłkę nożną.

Gala Jubileuszowa

Po częściowych, oddzielnych uroczystościach 60 – lecia hrubieszowskich klubów sportowych, dla każdej obecnej sekcji sportowej działającej w MKS "Unia" w Hrubieszowie, dnia 25 listopada 2005 roku nastąpiła Gala Jubileuszowa na sali widowiskowej w Hrubieszowskim Domu Kultury. Z okazji jubileuszu była przygotowana przez zapaleńców sportowych piękna wystawa trofeów sportowych z różnych lat. Tam spotkało się wielu, którzy współtworzyli 60 lat historii sportu w Hrubieszowie.

Wśród zaproszonych gości był m.in. brązowy medalista olimpijski z Meksyku w podnoszeniu ciężarów, obecnie szef wyszkolenia PZPC Marek Gołąb.Prezes Unii p. Zbigniew Dolecki serdecznie podziękował wszystkim zawodnikom, trenerom, instruktorom, działaczom i kibicom za to co zrobili przez ten czas. Po odczytaniu listów gratulacyjnych, wręczono odznaczenia, dyplomy i puchary.

Złote honorowe odznaki LOZPN otrzymali: Antoni Weremko, Zygmunt Paluch, Zbigniew Lebiedowicz, sarebrne – Jan Wróblewski, Mirosław Szuper, Kazimierz Małyska, Franciszek Suchecki, Andrzej Wołowski, Marian Makieła, Leszek Kulczyński. Odznaki Zasłużeni Działacze LZS Jan Wróblewski, Lech Szymański i Bogusław Lachowicz.

Na zakończenie program artystyczny zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Hrubieszowskiej. Z okazji jubileuszu ukazała się specjalna książka pt. "60 LAT OD AKS DO "UNII" W HRUBIESZOWSKIM SPORCIE", rozdział poświęcony piłce nożnej napisał Marek A. Kitliński.

XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej "Kto lepszy"

Turniej rozgrywany jest w sali sportowej Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie, pod okiem pomysłodawcy i organizatora tego turnieju, dyrektora tej szkoły mgr Mariana Cisły. Tradycyjnie, jako bilety na turniej były zbierane słodycze i upominki, które trafiają do dzieci z ubogich rodzin, z tej szkoły.

Końcowa kolejność wyglądała następująco: Rodzice, Policja, Nauczyciele, Uczniowie, Hermes, Absolwenci. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Konrad Zezula, bramkarzem Konrad Giz, królem strzelców został Konrad Kalaciński z 8 bramkami. Zawody społecznie sędziowali Tomasz Kwaśniewski i Artur Tymecki. Rodzice grali w składzie: K. Giz, Dariusz Zając, Wojciech Lecko, Dariusz Dąbek, Marek Złotko, Dariusz Mękal, Marek Pietrusiewicz, Marek Zając, Piotr Bodnar i Janusz Olejarz a więc zdecydowana większość to byli zawodnicy Unii.

Rozegrano też przy tej okazji VI Halowy Miniturniej Piłki Nożnej. Tu najlepsi okazali się zawodnicy z SP Tyszowce. Najlepszym zawodnikiem został wybrany Damian Ziółkowski, bramkarzem Kamil Lizun (obaj SP Mircze) a najwięcej goli strzelił Krystian Oleszczuk z Orlika Hrubieszów 6.

Na hali HOSiR został rozegrany turniej dla rocznika 1994. Unia w finale 2:0 pokonała Zespół Szkół z Wierzbicy, w meczu o 3 miejsce LUKS Orlik Hrubieszów wygrał 8:1 z SP 4 w Dęblinie. Królem strzelców z 10 golami został Patryk Krygiel z Orlika.

Plebiscyty

Napastnik Unii 17 – letni Rafał Oleszczuk był kandydatem na najlepszych sportowców zamojszczyzny w XXII Plebiscycie Sportowym "Tygodnika Zamojskiego, wśród szkoleniowców trener Dariusz Herbin.

W VII Plebiscycie na Najlepszych i Najpopularniejszych Sportowców i Trenerów Powiatu Hrubieszowskiego za sezon 2005 kandydatami z sekcji pn byli: A. Bogucki, L. Malowany, K.Oleszczuk (wszyscy Płomień), Damian Jakubiak, Piotr Fal (obaj Kresy), Piotr Fulara, Konrad Gis, Łukasz Kamiński, R. Oleszczuk, K. Pędzik (wszyscy Unia), Sławomir Kozyra Kryształ, P. Pacaj Andoria, G. Szczepaniak, M. Złotko (obaj Huragan). Niestety żaden z piłkarzy nie znalazł się w pierwszej dziesiątce, za to trenerzy zajęli D. Herbin 4 miejsce a Mirosław Nowak 5-te.

Dalekie miejsca zajęli nasi piłkarze w plebiscycie na najlepszych piłkarzy i trenerów tej dyscypliny organizowanej przez "Kronikę Tygodnia", kolejność zawodników: 6. Andrzej Rycak Kryształ, 20. Piotr Fulara, 25. Łukasz Kamiński, 26 Marcin Porowczuk (wszyscy Unia), wśród trenerów 7. Marian Cisło Płomień, 10. Dariusz Herbi Unia. Te miejsca można wyraźnie poprawić ale zależy to od postawy kibiców, czy kupią gazetę, wypełnią kupon i wyślą go do organizatorów.

Przepychanki i przyjaciele

Dużo zamieszania było w prasie na temat dalszej pracy z I zespołem Unii trenera klasy I piłki nożnej Dariusza Herbina, trener wielokrotnie miał pretensje o bałagan organizacyjny zarządu klubu i osób, którzy powinni mu pomagać. Wiceprezes zarządu ds. piłki nożnej p. Kazimierz Małyska zrezygnował z tej funkcji. Przez długi okres zalegano z premiami dla piłkarzy. Kilka klubów starało się o lewonożnego zawodnika Piotrka Fularę. Przez cały okres zimowy toczyła się dyskusja czy będzie rozegrany zaległy mecz z rundy jesiennej z Chełmianką. HOSiR wykonał w większości zalecane urządzenia poprawiające stan bezpieczeństwa na stadionie m.in. utworzył sektor dla kibiców drużyny przyjezdnej tzw. "klatkę", poprawił ogrodzenie obiektu, ułożył chodnik od hali do bieżni, zdementował w sektorze klubu kibica niebezpieczne ławki oraz zamontował na drugiej trybunie siedziska z barierką.

Za namową p. Zygmunta Palucha, radnego RM w Hrubieszowie, jego koledzy z rady oraz władze miejskie wykupiły 14 karnetów na mecze Unii na sumę 560 zł., razem z wiceburmistrzem Andrzejem Wołowskim, zebrali od hrubieszowskich przedsiębiorców ponad 4 tyś. zł. darowizn. Również burmistrz Franciszek Suchecki po podwyższeniu mu wynagrodzenia, przekazał na potrzeby piłkarzy podobną kwotę za którą m.in. kupiono 22 komplety piłkarskie, co potwierdził w prasie dyrektor HOSiR p. B. Lachowicz.

Zawody halowe

W styczniu w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Seniorów o Puchar Prezesa Lubelskiego Związku Piłki Nożnej drużyna Unii I zajęła 5, a Unii II 6 miejsce.

11 lutego w hali HOSiR odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców im. Jana Lebiedowicza. A oto czołowe trójki tych zawodów: Rocznik 1994: 1. Unia Hrubieszów, 2. Sygnał Lublin, 3. Dystans Chełm; Rocznik 1995:1. Sygnał Lublin, 2. Dystans Chełm, 3. Unia Hrubieszów.

W hali HOSiR odbył się I Turniej o Puchar Starosty Hrubieszowskiego w halowej piłce nożnej. Oto kolejność, jaką drużyny zajęły ostatecznie:1. Spartan Nieledew I, 2. Huragan Hrubieszów, 3. Unia Hrubieszów jun. mł., 4. Spartan Nieledew II, 5. Altus Szychowice, 6. GKS Jarosławiec. Najlepszym zawodnikiem zawodów wybrano Marcina Nowaka, a najlepszym bramkarzem Adama Boguckiego – obaj ze Spartana. Królem strzelców turnieju został Tomasz Paszkiewicz z Huraganu.

19 lutego w Hrubieszowie odbył się Turniej Kibiców tzw. "Szalikowców", zorganizowany i w pełni sfinansowany przez kibiców Unii. Na turnieju pojawiły się następujące ekipy: Hetman Zamość 120 osób, Widzew Łódź 50, Jagiellonia Białystok 20, Górnik Łęczna 60, Stal Rzeszów 74, Pogoń Lubaczów 10. Gospodarzy było ok. 120. Mecz o 3 miejsce Unia I – Pogoń Lubaczów 2:0, Finał: Górnik Łęczna – Widzew Łódź 4 : 0.

Halowa Liga Piłki Nożnej miasta Hrubieszowa Tabela końcowa:
1. Media Expert 33 pkt. bramki 60 – 192.,
2. Policja 29 56 – 213.,
3. Prywaciarz 23 40 – 234.,
4. Hermes 22 57 – 495.,
5. Kasieńka 18 49 – 526.,
6. Mazex 6 29 – 95.
Królem strzelców ligi został Piotr Wierzbicki z Hermesa, który na swoim koncie zanotował 20 trafień, a puchar za grę fair play otrzymał Tomasz Kwaśniewski z drużyny Media Expert.
W meczu Mistrza Ligi z Reprezentacją Ligi padł wynik 4 : 7, a zdecydowanie najbarwniejszą grą popisali się Dariusz Dąbek z Prywaciarza oraz Andrzej Gis z Policji.

Spadkowicze

Piłkarze Unii I zespołu i juniorzy tradycyjnie przygotowania do rundy wiosennej 2006 r. rozpoczęli w styczniu i zgrupowaniem w Turkowicach. Na obozie dysponowali halą, siłownią i dwoma boiskami, trenowali nawet 4 razy dziennie. Treningi prowadzili Dariusz Herbin i Andrzej Jaworski. Niestety wiele sparingów przed rundą wiosenną było prze Unitów przegranych i to wysoko.
Wiosną boiska treningowe i łąki okalające stadion zostały zalane przez wody Huczwy i były trudności z przeprowadzaniem treningów. Policja domagała się profesjonalną firmę ochroniarską.

"Kronika Tygodnia" poinformowała że 16 – letni kibic hrubieszowskiej Unii , uczeń jednej z miejscowych szkół, wymalował w stylu grafity ponad 20 budynków.

W końcu wszystko wyjaśniło się trener D. Herbin został w klubie, a do zarządu Unii wrócił Kazimierz Małyska. Do rundy wiosennej zostali zgłoszeni: Konrad Gis, Krzysztof Kozicki, Robert Suchodolski (bramkarze), Artur Hałucha, Mateusz Herbin (syn trenera, Zawodnik Hetmana Zamość), Wojciech Janeczko, Konrad Kalaciński, Sebastian Szadowqski, Przemysław Sala, Mariusz Flisiak (obrońcy), Jacek Błaszczyński, Piotr Fulara, Łukasz Kamiński, Mateusz Kusiak, Adam Onkiewicz, Marcin Porowczuk, Tomasz Przeworski, Paweł Wesołek (pomocnicy), Sebastian Bodys, Daniel Maciejewski, Rafał Oleszczuk, Przemysław Wawryszyn (napastnicy). Z zespołu odeszli Mariusz Bednarz do Kryształu Werbkowice, Tomasz Świst do Płomień Spartan Nieledew, Marci Szwiec zakńczył karierę, Marcin Lebiedowicz wyjechał na studia, Łukasz Bilewicz do Unia Białopole.

W końcu doszło do zaległego meczu z rundy jesiennej z Chełmianką. Mecz rozegrano bez udziału publiczności, która stojąc przed stadionem, zawaliła płot przy bramie głównej od Huczwy. Wynik meczu 1:1, wyrównującą bramkę zdobył Rafał Oleszczuk. Remisy były jeszcze z Tomasovią, Czarnymi Dęblin czy Włodawianką a tak same porażki. Zgodnie z Polską tradycją, zarząd klubu podjął decyzję o zmianie trenera, pracę rozpoczął Robert Kulik. Niestety pomimo starań nowego trenera i zawodników, Unia zajęła ostatnie 16 miejsce zdobywając 21 pkt. w bramkach 30:27, czyli wygrali 5 meczów, 6 zremisowali i ponieśli 19 porażek (1. Orlęta Spomlek Radzyń Podl., 2. Stal Kraśnik) spadając do klasy okręgowej. Według Lubelskiego Sport Express w przekroju tego sezonu najlepszym zawodnikiem był Łukasz Kamiński przed Marcinem Porowczukiem i Rafałem Oleszczukiem. Najwięcej bramek strzelili R. Oleszczuk 10 i D. Maciejewski 5.

W Juniorach starszych grających w Wojewódzkiej Lidze Juniorów m.in. występowali: Gis, Socha, Szadowski, Rutkowski, Steciuk, Daciuk, Zanjąmski, Przeworski, Kurek, Kusiak, Borek, Balicki, Jakubiak a trenował ich p. Robert Pokrywka. Juniorzy mieli kilka dobrych występów, ale w 14-to osobowej grupie zajęli 12 miejsce zdobywając 21 punktów, w bramkach 36:101, które oznaczało spadek (1. Tomasovia, 2. Motor Lublin). Aż Lubelski Sport Express dał tytuł "Święto w Hrubieszowie" kiedy zajmujący ostatnie miejsce w lidze woj. trampkarze starsi Unii pokonali Tomasovię (lider tabeli). Na zakończenie rozgrywek ten zespół zdobył 9 punktów a stosunek bramek był 19 do 128 (1. Sygnał Lublin), niestety młodsi trampkarze zdobyli tylko 3 pkt. a w bramkach było 6 do 216 !!! (1. Motor Lublin) Natomiast juniorzy młodsi na zakończenie sezonu 2005/2006 zajęli 5 miejsce wśród 7 drużyn (1. OSiR Biłgoraj).

Bardzo dobrze spisywał się zespół występujący w Okręgowej Lidze Młodzików Młodszych, którą wygrał w sezonie 2005/2006. Na 16 rozegranych spotkań mistrzowskich wygrał 14 meczów oraz dwukrotnie zremisował. Królem strzelców tej ligi został zawodnik Unii Krystian Oleszczuk (brat Rafała) strzelając przeciwnikom 27 goli.

Wystawa w hrubieszowskim muzeum

10 marca 2006 r. w Muzeum im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie uroczyście otwarto wystawę pt. "Hrubieszowskie tradycje sportowe". Przy tej okazji wydano folder informujący o najważniejszych klubach sportowych działających w 85 – letniej historii hrubieszowskiego sportu.

Gazeta internetowa lubiehrubie tak napisała o tym wydarzeniu „W uroczystym otwarciu wystawy wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, stowarzyszeń, organizacji sportowych i przede wszystkim zaproszeni przez organizatorów byli sportowcy oraz wielbiciele, trenerzy i kronikarze hrubieszowskiego sportu, dzięki którym w głównej mierze wystawa powstała. Wiele osób zdecydowało się bowiem na wypożyczenie eksponatów i chwała im za to.

W części artystycznej, czy też będąc dokładnym sportowo – artystycznej, zobaczyliśmy gimnastyczny występ przygotowany przez SP nr 2 (nl R. Jóźwiak), program poetycki zaprezentowany przez młodzież z ZS nr 2 (nl Ł. Watras) oraz piosenki wykonane przez Marcina Mroza i Bartka Cabonia. Arcyciekawy referat przedstawił pan Marek Kitliński – główny animator wystawy. Kilkoma zdaniami uzupełnili go również zaproszeni goście”.

W otwarciu uczestniczyli, czy były ich trofea sportowe i zdjęcia, również zawodnicy, sędziowie, trenerzy i działacze sekcji piłki nożnej m.in. Zbigniew Piwkowski, Tadeusz Nowosad, Jan Rybak, Zygmunt Paluch, Ryszard Cyganowski, Antoni Weremko, Kazimierz Młodzianowski, Jerzy Pachniewski, Jan i Zbigniew Lebiedowiczowie, Marian Kozielski, Józef Skórzewski, Eugeniusz i Marek Hubert Kitlińscy, Tomasz Kiełbowicz, Franciszek Skierski, Zbigniew Pietrusiuk, Zdzisław Dyl. Bardzo ciekawe były "masywne" buty piłkarskie wypożyczone z LO w Hrubieszowie.

Książka Borsukiewicza i sędziowie pn

Zagorzały kibic piłki nożnej p. Bronisław Borsukiewicz napisał książkę pt. "Nasz chleb powszedni". Składa się ona z 2 opowiadań . Pierwsze przedstawia w nim losy pewnej kobiety na tle II wojny światowej. Drugi tekst "Chłopcy z nadbużańskich łąk" to wspomnienia autora z okresu dzieciństwa, również dotykający piłki nożnej. Są zdjęcia archiwalne i współczesne.

W klasie okręgowej sędziowali Artur Skierski i Artur Tymecki, w klasie "A" T. Kwaśniewski, T. Lenard, M. Nowak, w klasie "B" M. Doskocz, W. Bogucka.

Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze MKS "Unia" w Hrubieszowie

Dnia 20 kwietnia 2006 r. wybrano nowe władze MKS "Unia" w Hrubieszowie w składzie: prezes wice burmistrz Andrzej Wołowski, wiceprezesami Tadeusz Romaszko i Kazimierz Małyska, sekretarzem Bogusław Lachowicz, skarbnikiem Marek Kata, członkami Zbigniew Dolecki, Jan Szulakiewicz, Tomasz Pańko, Jan Pastuszek, Robert Łukasiewicz, i Ryszard Marczak oraz komisję rewizyjną Marek Kudyk przewodniczący, Jan Buczek i Marek Kitliński członkowie.

Niewesoło i w lidze okręgowej

Po spadku do ligi okręgowej I zespołu Unii pierwsze zajęcia przed rundą jesienną 2006 pod kierunkiem trenera Roberta Kulika zaczęły się 10 lipca, niestety bez kilku kluczowych zawodników takich jak Piotr Fulara czy Rafał Oleszczuk, którzy przenieśli się do czwartoligowej Łady Biłgoraj, Jacek Błaszczyński został studentem w Lublinie i bliżej mu było do Lewartu Lubartów czy Mateusz Herbin.

W kadrze pozostali: Robert Suchodolski, Konrad Gis, Krzysztof Kozicki (bramkarze), Artur Hałucha, Mariusz Flisiak, Tomasz Jachosz, Konrad Kalaciński, Adam Onkiewicz, Przemysław Sala, Sebastian Szadowski (obrońcy), Sebastian Bodys, marcin Porowczuk, Tomasz Przeworski, Jarosław Socha, Piotr Bogatko, Marcin Stadnicki, Mateusz Kusiak (pomocnicy), Daniel Maciejewski, Łukasz Steciuk, Przemysław Wawryszyn, Marcin Hawro.
Zawodnicy nie bardzo kwapili się do treningów, dlatego trener udzielając wywiadu dla "Kroniki Tygodnia" powiedział bardzo celnie "Unia to tylko ładny szyld". Pierwsze mecze nie przynosiły za wiele punktów (wygrana z Omegą Stary Zamość 3:2, remis z Płomieniem Spartan Nieledew 2:2), dlatego w prasie lokalnej ukazywały się nie przychylne komentarze m.in. "Walą w Unię jak w bęben". Do dużej kompromitacji doszło w meczu z Ostoją Skierbieszów, w którym zabrakło pełnego składu. Niestety w Pucharze Polski też nie poszło, Unia przegrała ze Spartą Wożuczyn 0:4 i pożegnała się z dalszymi rozgrywkami. Łukasz Kamiński wyjechał na studia i przestał grać w lidze.

Wiceprezes ds. piłki nożnej zarządu Unii p. Kazimierz Małyska złożył rezygnację z dalszej działalności. Jednak trener Kulik okazał się rozsądnym i cierpliwym trenerem, pomimo tylu kłopotów zmobilizował zawodników i zespół zaczął odnosić zwycięstwa, co od razu poprawiło miejsce Unii w tabeli rozgrywek. Kolejne powiatowe derby, tym razem w Werbkowicach z Kryształem 1:5 dla Unii (3 bramki Maciejewski, Przeworski i Piekaruk po 1).

Tabela rundy jesiennej 2006

1. Spartakus Szarowola 45 pkt. 67:7 bramki
2. Hetman II Zamość 28 36:16
3. Ostoja Skierbieszów 27 29:31
4. Omega Stary Zamość 27 29:22
5. Roztocze Szczebrzeszyn 27 46:26
6. Unia Hrubieszów 23 33:36
7. Korona Łaszczów 22 21:23
8. Olimpiakos Tarnogród 22 28:25
9. Victoria Łukowa/Chmielek 20 23:20
10. Kryształ Werbkowice 18 23:36
11. Echo Zawada 16 19:22
12. Szumy Susiec 14 15:29
13. Huczwa Tyszowce 13 18:42
14. Grom Różaniec 12 29:35
15. Płomień/Spartan Nieledew 12 20:43
16. Cosmos Józefów 12 15:38

Bramki dla Unii zdobyli: D. Maciejewski 9, M. Porowczuk 6, A. Onkiewicz 5, T. Przeworski 4, G. Piekaruk 3, P. Wierzbicki 2, S. Bodys, J. Borek, A. Hałucha, M. Kusiak po 1

Do jedenastki rundy byli wybrani : Marcin Porowczuk (środkowa obrona), Artur Hałucha (prawa obrona), Daniel Maciejewski (atak – wszyscy Unia)

Jubileuszowy mecz i nagrody oraz wybory na najprzystojniejszego piłkarza

Dnia 7 października 2006 r. odbył się mecz z okazji 30 – lecia Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej pomiędzy reprezentacją zamojszczyzny a I wszo ligowym Górnikiem Łęczna, trenerem reprezentacji zamojszczyzny był obchodzący 25-lecie pracy trenerskiej p. Marian Cisło a zagrał wychowanek Unii, obecnie zawodnik Spartana Płomień Nieledew Andrzej Kowalczuk.

Dwa miesiące później piłkarska Zamojszczyzna spotkała się w Zamojskim Domu Kultury. Wyróżniono wielu zawodników, szkoleniowców, działaczy i sędziów, wśród nich byli również ze środowiska Hrubieszowskiego.

W kategorii Wychowawca Młodzieży uhonorowano trenera Mariana Cisło, którego dodatkowo odznaczono Złotą Odznaką Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wybrano dwie jedenastki piłkarzy, w skład pierwszej m.in. weszli: Mariusz Bednarz, Zbigniew Lebiedowicz, Paweł Pyszniak, Jan Skierski i Robert Szala, druga jedenastka