Piłkarska Liga klasy A, zaczyna klasa B

W dniach 23/24.08.2014 została rozegrana druga kolejka zamojskiej piłkarskiej klasy A grupy II, w której rywalizują trzy drużyny z powiatu hrubieszowskiego. Na czele tabeli po dwóch zwycięstwach ulokował się Płomień Spartan z Nieledwii. Pierwszy punkt zdobył zespół Andorii Mircze, niestety jeszcze zerowe konto posiada Huragan z Gminy Hrubieszów. W nadchodzący weekend rozpoczyna rywalizację w B – klasie grupy II GLKS Jarosławiec, niestety jedyny przedstawiciel z naszego powiatu, nadal zespołów nie ma z gminy Horodło czy Dołhobyczów, szkoda.

Piłkarska Liga klasy A grupa II

kolejka 23/24.08.2014 r.

Ruch Machnów Nowy – Płomień-Spartan Nieledew 0:1 (0:1)

Skład: M. Całka – Kondratiuk, Nosal, Oleszczuk – Gałan, Strycharczuk, Dyjak, Musiał (Bogucki), A. Całka – Raczyński (Markowski), M. Bobak. Bramka: Emil Strycharczuk. Trener – Andrzej Jaworski.

Ze strony internetowej rywala

Nasz mecz, o którym dużo nie ma, co pisać. Przed meczem pesymistyczni kibice Machnowa zastanawiali się jak wysoko Ruch przegra, ale chłopaki walczyli jak równy z równym i porażka 1:0 może to nic optymistycznego, ale gdyby lepsza skuteczność remis był w naszym zasięgu. Co zapamiętam z tego meczu Ja jako kibic…. Sędziego, pan Andrzej Góra, który prowadził ten mecz, ręce same składają się do oklasków dawno oj dawno nie widziałem tak dobrze prowadzącego spotkanie w tej Lidze. Mam nadzieję, że to nie jest jednorazowy występ arbitrów na tym poziomie ligowym, bo dla takich meczy warto przychodzić na boiska „A” klasowych klubów. Drużyny zagrały dobry mecz, który mógł się podobać kibicom i do tego dostosowali się sędziowie, którzy naprawdę dobrze prowadzili to spotkanie.

Potok Sitno – Andoria Mircze 2:2 (2:0)

Potok, w ramach II Kolejki Zamojskiej Klasy A, podejmował na własnym boisku zespół beniaminka ligi – Andorii Mircze. Pomimo złego stanu boiska, początek spotkania nie wskazywał na powtórkę meczu inauguracyjnego z Szyszłą (1:2). Już w pierwszych minutach groźny strzał z dystansu oddał Daniel Pyś, lecz piłka trafiła jedynie w słupek. Potok dominował i stwarzał sobie kolejne sytuacje. Najlepszą z nich, około 15 min. przeprowadził Bartłomiej Omański, który na pełnym biegu, dograł piłkę w głąb pola karnego, tam zaś dobrze znalazł sięMarkiewicz, który zakończył golem całą akcje. Kibice w Sitnie na drugiego gola nie czekali zbyt długo. Po groźnym dośrodkowaniu ze skrzydła, obrońca Andorii wybijał piłkę na przedpole, tam zaś dopadł jej Daniel Pyś, który strzałem z pierwszej piłki pokonał bramkarza drużyny przeciwnej. Zawodnicy z Sitna, jeszcze przed końcem połowy mogli podwyższyć, lecz po raz kolejny zawodziła skuteczność.

Druga połowa w wykonaniu Potoku była już znacznie słabsza. Beniaminek ligi, coraz częściej zaczął atakować bramkę Marcina Malca. Około 60min. pozostawiony na 20 metrze zawodnik Andorii, oddał strzał z powietrza, który nie dał żadnych szans bramkarzowi z Sitna. Z każdą minutą drużyna Potoku pozwalała na coraz więcej piłkarzom z Mircza, którzy postanowili skorzystać z okazji i pójść za ciosem. Wyrównanie przyszło bardzo szybko, bo blisko 70 min. piłkę wstrzeloną w głąb pola wślizgiem dopiął zawodnik gości, dając im tym samym cenny punkt.

Z biegiem czasu, warunki coraz bardziej się pogarszały, co sprawiło, że żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie dogodniejszych sytuacji na zdobycie zwycięskiego gola. Tym samym mecz zakończył się dwubramkowym remisem, z czego zawodnicy Potoku na pewno nie mogli być zadowoleni.

Orkan Bełżec – Huragan Hrubieszów 5:1 (1:0)

Szyszła Targoszyn – Granica Lubycza Królewska 1:1

Szumy Susiec – GKS Tarnawatka 0:2

Legion Komarów – Perła Leszkowice 0:8