Piłkarska Unia Hrubieszów. Co nas czeka w sezonie 2013/2014, a jak było w sezonie 2012/2013

Chociaż ostatnie mecze sezonu 2012/2013 w rozgrywkach ZOZPN oraz LZPN zakończyły się dwa tygodni temu, nadal jest wiele niewiadomych kto ostatecznie zagra w IV Lidze Lubelskiej oraz w Zamojskiej Klasie Okręgowej.

Reklamy

Wiąże się to częściowo z rozpoczętą reorganizacją wyższych klas rozgrywkowych, ale także z trwającym jeszcze procesem licencyjnym oraz rezygnacją z rozgrywek niektórych zespołów z powodu braku środków finansowych.

Sytuacja Huczwy Tyszowce i Tura Turobin powoduje, że do chwili obecnej nie wiadomo jaki ostatecznie będzie skład Klasy Okręgowej oraz z kim będzie grała Unia Hrubieszów.

Nie do końca są znane także losy zespołów młodzieżowych, w tym także naszego klubu.

Z wypowiedzi prasowych przedstawicieli Wydziału Gier LZPN wynika, że wszystko ma się już wyjaśnić w nadchodzącym tygodniu.


Zarząd klubu w regulaminowym terminie zgłosił do rozgrywek sezonu 2013/2014 następujące zespoły:

1. Seniorzy – Klasa Okręgowa – trener Robert Kulik

W tym składzie pierwszy zespół Unii zakończył sezon 2012/2013. Niebawem się okaże czy zajdą w nim jakieś istotne zmiany.

2. Juniorzy Starsi – II Liga Wojewódzka Juniorów Starszych – trener Marcin Nowak (zespół ten tworzyć będą członkowie dotychczasowej drużyny juniorów młodszych, grających w ILWJMł. – oprócz tych, którzy wyrazili zainteresowanie grą w zespole seniorów – oraz chłopcy z dotychczasowego zespołu trampkarzy starszych grających w KOTSt.

3. Trampkarze Młodsi – Liga Wojewódzka Trampkarzy Młodszych – trener Mirosław Szuper (zespół ten tworzyć będą chłopcy z dotychczasowego zespołu młodzików starszych, którzy zdobyli mistrzostwo okręgu w sezonie 2012/2013 oraz ci z dotychczasowego zespołu trampkarzy starszych, którzy nie będą grać w zespole juniorów starszych)

4. Młodzicy Młodsi – Klasa Okręgowa Młodzików Młodszych – trener Piotr Wierzbicki (dotychczasowy zespół orlików starszych)

5. Orlicy Młodsi – Klasa Okręgowa Orlików Młodszych – trener w trakcie ustaleń (nowa grupa)

W dniu 11 lipca br. ZOZPN potwierdził nasze zgłoszenia dot. gry zespołów Unii w rozgrywkach okręgowych. Czekamy na potwierdzenia z LZPN dot. zgłoszeń trampkarzy i juniorów.

W najbliższy poniedziałek natomiast (15.07) o godz. 12.30, przeprowadzona zostanie kolejna weryfikacja bazy sportowej z której korzystają zespoły Unii (płyta boiska, zaplecze, itd.). Od wyników tej weryfikacji zależeć będzie m.in. czy Unia uzyska licencję na grę w sezonie 2012/2013.A jak było w sezonie 2012/2013?

Większość tabel i wyników, sympatykom piłki nożnej w Hrubieszowie jest zapewne znana, chociaż nie wszystkie zostały już zweryfikowane.

Seniorzy zajęli 3 miejsce w KO, zdobyli 62 pkt., strzelili swoim przeciwnikom 87 bramek, stracili tylko 36. Strzelili najwięcej bramek w lidze i uzyskali przy ty tym najlepszy bilans bramkowy – + 51. Zespół prowadzili: w rundzie jesiennej – Marian Cisło, w rundzie wiosennej – Robert Kulik.

W rundzie jesiennej zespół seniorów zdobył 27 pkt. oraz strzelił 45 bramek, tracąc 20.

Powyższy wynik seniorów jest najlepszy od sezonu 2007/2008 – także 3 miejsce z 61 pkt. 

Natomiast pod względem ilości zdobytych punktów, za okres ostatnich kilkunastu sezonów, ustępuje tylko sezonom 1998/1999 – 71 pkt. oraz 2004/2005 – 69 pkt. tj. sezonom w których Unia zajęła 1 miejsca w KO i uzyskała awans do IV Ligi.`

Jak z powyższego wynika, Unia aby myśleć realnie o wygraniu w sezonie 2013/2014 Klasy Okręgowej i awansie do IV Ligi, powinna zawalczyć w nadchodzącym sezonie o co najmniej 70 pkt. Wskazują na to także analizy wyników KO z poprzednich sezonów.

Przed trenerem Kulikiem i zawodnikami perspektywa zawalczenia w nadchodzącym sezonie o te punkty i awans do IV Ligi. Lepszej okazji jak w sezonie 2013/2014 szybko chyba już nie będzie. Jasno określiło ten cel ostatnie Walne Zebranie Członków Klubu. Tego oczekują także kibice i sympatycy Unii.

Juniorom młodszym, grającym w I Lidze Wojewódzkiej Juniorów Młodszych zabrakło zaledwie 1 pkt. aby utrzymać się w tej lidze. W ostatnich meczach sezonu pokazali jednak, że potrafią grać w piłkę i wygrywać, oraz że są zespołem perspektywicznym.

Ich zgłoszenie do II Ligi Juniorów Starszych (także ze względu na wiek, wykluczający 8 zawodników z gry w zespole juniorów młodszych), jeżeli zostanie potwierdzone przez LZPN, powinno być dobrym rozwiązaniem. Pozwoli ono na utrzymanie zespołu oraz stworzenie bezpośredniego zaplecza kadrowego dla pierwszego zespołu Unii. 

Duży sukces odnotowali młodzicy starsi uczestniczący w rozgrywkach Klasy Okręgowej Młodzików Starszych. Podopieczni Mirosława Szupra zdobywając zdecydowanie mistrzostwo okręgu udowodnili, że są przygotowani do podjęcia próby zmierzenia się z zespołami grającymi w Lidze Wojewódzkiej Trampkarzy Młodszych.

Trampkarze starsi oraz orlicy starsi zajęli w swoich grupach w okręgu drugie miejsca, a ostatecznie w okręgu miejsca czwarte.

Za sukces trampkarzy starszych, których do końca rundy wiosennej poprowadził Mirosław Nowak, należy uznać 2 miejsce w grupie, biorąc pod uwagę to, że zaliczyli oni spadek z ligi wojewódzkiej oraz zmianę w ciągu kilkunastu m-cy aż trzech trenerów.

Przejście najzdolniejszych piłkarzy z tej grupy do zespołu juniorów starszych oraz gra w klasie wojewódzkiej dadzą im możliwość dalszego rozwoju piłkarskiego.

Nasi orlicy zajęli 2 miejsce w swojej grupie oraz ostatecznie 4 miejsce w okręgu. Poza zasięgiem dla wszystkich okazał się zespół Tomasovii I. Miejsca 2,3 i 4 zajęły zespoły Hetmana Zamość, Gaudium Zamość oraz Unii Hrubieszów z taką samą ilością punktów. O kolejności miejsc zdecydował tylko stosunek bramek.

W sezonie 2013/2014 zespół ten, zapewne z równie dobrymi wynikami zagra w Klasie Okręgowej Młodzików Młodszych.

Na wyniki, jakie osiągnęły nasze zespoły piłkarskie w sezonie 2012/2013 złożyła się praca wszystkich zawodników i trenerów. Bardzo pomocne było wsparcie samorządu miejskiego, rodziców, pracowników HOSiR oraz sponsorów i kibiców.

Wszystkim wymienionym wyżej grupom, a także pojedynczym osobom, którzy udzielali pomocy, zarząd klubu składa serdeczne podziękowania i liczy na dobrą współpracę w nowym sezonie.
źródło: mksuniahrubieszow.pl

Na zdjęciu – zespół seniorów Unii Hrubieszów, czerwiec 2013r.