Piłkarski Coca – Cola Cup

Po raz dziesiąty rozegrane zostaną międzyszkolne ogólnopolskie zawody w piłce nożnej o trofeum Coca – Cola Cup. Drużyna, która wygra w kraju, pojedzie na Mistrzostwa Europy w 2008 r. rozgrywanych w Austrii i Szwajcarii.

Reklamy

W imprezie mogą brać drużyny szkolne ze szkół podstawowych (rocznik 1995 i młodsi) oraz gimnazjów (rocznik 1993 i młodsi). Każda szkoła może wystawić tylko jedną drużynę, liczącą maksymalnie dziesięciu zawodników, ale w trakcie meczu na boisku przebywa 6 osób, w tym bramkarz.

Drużynę należy zgłosić na odpowiednim formularzu, który można pobrać ze strony internetowej www.cocacolacup.pl >> (również tam szczegółowy regulamin) do 15 lutego 2008 r.

Reklamy

Eliminacje rozpoczną się w kwietniu, na boiskach w wybranych pobliskich szkołach. Finały wojewódzkie zaplanowano na kwiecień i maj. Mistrzowie województw awansują do półfinałów krajowych. Po cztery drużyny zagrają w finale krajowym. Odbędzie się on w Krakowie. Będą również liczne inne nagrody.

Długa droga do ostatecznego sukcesu, ale kto nie wystartuje – tej drogi nie posmakuje. Jak wiadomo, chłopcy uwielbiają tę dyscyplinę masowo – warto dać im trochę radości, a może i kluby z naszego powiatu na tym skorzystają.

Opracował – mak